Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podwieszany (podszafkowy) tv do kuchni - jaki?

25 Gru 2010 22:42 8693 7
  • Poziom 12  
    Witam,
    Szukam podszafkowego TV do kuchni. Najlepiej z radiem.
    Znalazłem kilka różnych modeli dostępnych w Niemczech, podobnych do tego. Cena jest nawet akceptowalna, ale przekątna ekranu odpada. Największy, jaki udało mi się znaleźć, miał 10.2".. Rozsądnym minimum wydaje mi się 14" (próbowałem z różnymi laptopami)..
    Ten model spełnia wymagania co do przekątnej ekranu i w dodatku pasowałby stylistycznie do reszty AGD ale cenę ma tak zaporową, że nie ma sensu nawet pisać o braku radia..
    W ostateczności pozostaje taki uchwyt + zwykły LCD, ale nie ma radia ;) no i ekran w "stanie spoczynku" jest skierowany ku dołowi, więc szybko będzie się brudził..
    Czy Ktoś słyszał o czymś pośrednim? W dzisiejszych czasach telewizor 15" nie powinien kosztować 4,5k zł... Nawet, jeśli jest amerykański i ma DVD... ;)
    Z góry dziękuję za wszelkie nazwy modeli/linki albo chociaż informacje, gdzie szukać..
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator
    Rozpoznałem ten rynek przy okazji poszukiwania kuchennego radia z CD. Niestety, nie mam dobrych wiadomości. Telewizory dostępne w Niemczech (gł. AEG) mają tuner DVB-T MPEG-2, co je dyskwalifikuje do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej w Polsce. Mam poważne wątpliwości, czy także wskazany przez Ciebie model nie ma tej samej wady.
  • Poziom 12  
    Pablo1964 napisał:
    Telewizory dostępne w Niemczech (gł. AEG) mają tuner DVB-T MPEG-2, co je dyskwalifikuje do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej w Polsce. Mam poważne wątpliwości, czy także wskazany przez Ciebie model nie ma tej samej wady.

Dzięki :) Ten tv z linka był przykładowy. Już gdzieś czytałem o tym problemie z DVB-T, ale na razie mnie nie dotyczy - jak na razie nie znalazłem żadnego TV, który pasowałby mi pod względem rozmiaru, więc nie martwię się resztą parametrów..
  • Poziom 12  
    To rzeczywiście
    Pablo1964 napisał:
    Nie do końca to czego szukałem
    ale dziękuję za linki. Ta Toshiba jest całkiem ładna. Jeśli zdecyduję się na wersję z uchwytem, może wybiorę do niego właśnie ten tv..

W międzyczasie znalazłem coś prawie idealnego. Gdyby było tam radio, prawdopodobnie bym go kupił..

Brytyjski TV chyba wpasuje się w polskie standardy?? Będzie jakiś problem z kodowaniem sygnału?
  • Moderator
    W Wielkiej Brytanii tunery TV nie obejmują pasma VHF (K1 - K12).
  • Poziom 12  
    Mogłem przeczytać albo zapytać wcześniej...
    Zrobię to teraz - czy wiesz może jak wygląda sprawa z kompatybilnością tunerów (TV oraz FM):
    -niemieckich (analogowych oczywiście)
    -francuskich
    -włoskich
    Nie wiem w jakich krajach mógłbym jeszcze szukać.. No i po jakiemu.. ;)
  • Moderator
    Niemcy, Włochy - brak kompatybilności na poziomie częstotliwości nośnej fonii TV analogowej (PAL B/G)
    Francja - j.w. + system SECAM L
    Wszystkie kraje Europy Zachodniej - DVB-T MPEG-2 zamiast MPEG-4.
    Żeby nie było kłopotów, powinieneś kupić TV przeznaczony na polski rynek. Niestety, jak na razie brak jakiejkolwiek oferty.