Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie WiFi pod PCMCIA? Na co zwracać uwagę?

25 Gru 2010 23:31 1886 4
  • Poziom 13  
    Witam!

Padła mi karta wifi w moim leciwym T30 używanym do różnych prac elektronicznych.
    Problem polega na tym, że ciężko dostać nienadwyrężoną oryginalną kartę, która by chodziła w tym notebook'u - w końcu to leciwy sprzęt.
    Więc się zdecydowałem na wifi pod pcmcia'e. Chciałbym się podpytać, którą kupić, nawet nie wiem jakie firmy są sensowne i na co zwrócić uwagę. Nie zajmuję się jakimś wardriwingiem więc określam się jako laika w tym temacie.
    Jednak mam kilka ważnych punktów, którym musi taka karta podołać.
    1. Mieszkam na trzecim piętrze w bloku z "wielkiej płyty", a chcę mieć zasięg w piwnicy (idealnie pod pokojem z router'em).
    2. Żeby nie wystawała znacznie z notebook'a, jak będzie zainstalowana.
    3. Jakaś wysuwana/wychylana/wycośtam antena to ostateczność.
    4. Pułka cenowa budżetowa (jak najniższa).

Tylko nie pisać mi, że tak to tylko w Erze mają :)
    Z góry dzięki.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    spagat napisał:

1. Mieszkam na trzecim piętrze w bloku z "wielkiej płyty", a chcę mieć zasięg w piwnicy (idealnie pod pokojem z router'em).
    2. Żeby nie wystawała znacznie z notebook'a, jak będzie zainstalowana.
    3. Jakaś wysuwana/wychylana/wycośtam antena to ostateczność.
    4. Pułka cenowa budżetowa (jak najniższa).

Takie rzeczy to tylko w ...
    Jakim cudem chcesz mieć stabilny zasięg przez 3 kondygnacje z żelbetonu na dookólnych antenach o marnym zysku (wbudowanych) ?

Nie ma znaczenia pólka cenowa, Twoje wymagania są niezbyt realne.

Podstawa to anteny o sensownym zysku, minimalny zestaw to dwa biquady dla takich warunków.
  • Poziom 43  
    Ja bym nawet rzekł, że to w ogóle jest awykonalne. Kabelek za oknem sobie rzuć.
  • Poziom 28  
    Nie uważam że jedna kondygnacja żelbetonowa = 100% tłumienia (nie ma rzeczy niemożliwych ;) ), ale jak wspomniałem dla sensownego marginesu zakłóceń potrzebna sensowna moc promieniowania, a to pociąga konkretny zysk anten i ew. moc doprowadzoną.
  • Poziom 13  
    Możecie to napisać słowami dla laika, jedynie co zrozumiałem to przewód za oknem po ścianie, do piwnicy.
    Prosiłbym o opisanie tego konkretnie.

Z góry dzięki.
    Pozdrawiam.