Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW 316i '88 1,8 MPI E30 M10 LU-Jetronic Jaka instalacja LPG

09 Paź 2004 19:47 2408 2
  • Poziom 11  
    Zamierzam zalozyc instalacje gazowa i chcialbym sie poradzic jaka wybrac.
    Samochod to BMW 316i poj. 1754cm3 '88 E30 silnik M10 z zasilaniem
    LU-Jetronic (wielopunktowy wtrysk i sonda lambda).
    Od razu uprzedzm ze przejzalem google ale na www glownie sa strony producentow
    lub stacji instalujacych gaz wiec do tego co tam czytam podchodze z rezerwa
    (kazda lizka swoj ogoneg chwali) a na usnecie znalazlem gownie pytania o
    problemy i ogolne "luznie" porady.
    Ja natomiast chcialbym sie dowiedziec jaka dokladnie funkcje spelnia kazda
    z czesci instalacji (parownik, mikser komputer (butla wiem sam :) ))
    oraz czym sie kierowac przy wyborze instalacji.
    Niektorzy doradzaja zeby salozyc instalacje z komputerem i silnikiem krokowym
    a inni mowia zeby bez tego bo to same problemy - kto ma racje?
    Jakie firmy polecacie jezeli chodzi reduktor, komputer i wazne elementy
    instalacji a jakie odradzacie?
    Na co zwrocic uwage przy wyborze butli (bezpieczenstwo)?
    O co pytac w stacji zakladajacej gaz aby widzieli ze jestem zorientowany
    w temacie i nie wcisneli mi kiepskiej instalacji jako "bardzo dobra" za
    zawyzona cene?
    Dziekuje za wszelka pomoc - jezeli trzeba podam wiecej szczegolow.
  • Poziom 11  
    Do tego silnika wystarczy zwykła instalacja z obsługą sondy tzn. z dyszą elektroniczną zamiast śróbki i ważna sprawa z klapą na przepływomierz oraz bezpiecznikiem przeciwwybuchowym w filtrze powietrza lub przed nim. Taka instalacja napewno będzie zdawała egzami ale pod jednym warunkiem: człowiek, który będzie zakładał gaz nie może być partaczem. Krótko mówiąc musi umieć założyć instalacje. W przeciwnym razie możesz napotkać różne problemy np. nierówne obroty, silnik będzie gasł samoczynnie na zimnym / ciepłym silniku, strzelanie itd. Radze Tobie przed założeniem rozejrzeć się, popytać gdzie najlepiej zakładają gaz. Jeżeli chodzi o firmę są podzielone zdania ale każda instalka dobrze założona będzie poprawnie działać.
  • Poziom 22  
    zgadzam sie z przedmowca powinna byc dobrze zalozona proponuje przed zalozeniem wymien swiece i przewody zaplonowe na nowe(moga byc standardowe)filtry powietrza a unikniesz strzalów na 90%.Nie zgadzam sie natomiast z tym ze kazda instalacja bedzie chodzic dobrze...nie daj sie naciagnac na mix emulatora sondy+emulatora bo tak tezz mozna ale nie zda to egzaminu na pewno zadaj komputera gazowego (nie warto oszczedzac)nie polecam instalacji firmy Lecho ani polskich Stagów jedna z lepszych Polsjkich produktów jest Bingo lub co polecam na prawde AUtronic.Mysle ze moge cos doradzic sam jestem montarzysta.nie chce tez nikogo urazic bo montazysci zakladaje tego typu rzeczy i zdaje to egzaminy my zakladalismy rózne modele i po prostu wypracowalismy sobie taka a nie inna opinie...musi byc tez jak kolega wspomnial klapa antywybuchowa chroniaca przeplywomierz.pozdrawiam Lukasz