Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferroli F24 - brak zasilania???

26 Gru 2010 06:57 3472 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    To mój pierwszy post na Elektrodzie i niestety jest postem/głosem rozpaczy. Otóż dzisiaj o świcie, jakby nigdy nic przestał działac piec firmy Ferroli, model F24 (dwu obiegowy jakby się kto pytał). Do tej pory (ze 3 lata), jak coś złego się działo, to przynajmniej migała któraś z lampek i można było na podstawie instrukcji coś wywnioskowac. Niestety dzisiaj nie miga żadna lampka. Tak jakby nie było zasilania. Oczywiście sprawdziłem bezpiecznik w skrzynce bezpieczników - jest ok. Sprawdziłem gniazdko pod które podłączony jest piec - też jest ok - inne urządzenia elektryczne podłączone w to miejsce działają.

Czy ktoś ma chociaż cień pomysłu co to może byc???

Są święta, niedziela do tego i żaden serwisant nie przyjedzie. O ile jeszcze chałupę postaram się dogrzac kominkiem, o tyle z brakiem ciepłej wody ciężko życ.

Bardzo proszę o pomoc kogoś, kto akurat jest oderwany od świątecznego stołu i ma jakieś pojęcie o takich piecach!!!
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 21  
    Oglądałem schemat i na wejściu do X1, 230 V, 50 Hz, jest prawdopodobnie bezpiecznik. Czy sprawdziłeś go?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 9  
    No właśnie na schemacie elektrycznym w mojej instrukcji nie ma zaznaczonego bezpiecznika. Idę i przejrzę wszystko krok po kroku. Niestety ja mam dwie lewe ręce do techniki (humanista) i z czymś bardziej wymagającym poczekam na sąsiada. Ale bezpiecznik zaraz zlokalizuję!

EDIT:
    Nie mogę zlokalizowac bezpiecznika. W ciągu godziny pojawi się ktoś bardziej kompetentny niż ja i to on go zlokalizuje i sprawdzi. Ja nawet miernika w domu nie mam :cry:
  • Poziom 21  
    Patrz od przewodów zasilających, potem powinno być coś w rodzaju szklanej rurki zakończonej stykami, a w środki drucik. On nie może być przerwany.
  • Poziom 9  
    Ok, sprawa rozwiązana. A było to tak:

Upalone dwa bezpieczniki (właśnie te szklane kapsułki) i do tego okopcone gniazdo X4 podajże - to, które na pompę daje zasilanie.

Niestety nowe bezpieczniki nic nie dały. Pojechaliśmy do mojej firmy, gdzie jak się okazuje jest taki sam piec i z niego wymontowaliśmy całą płytkę Honeywell DBM01 (czy jakoś tak). Po włożeniu płytki z drugiego kotła wszystko działa. Woda i kaloryfery ciepłe.

Upalona płytka może zostanie odratowana. Tak czy siak czeka mnie zakup nowej płytki, bo od stycznia jak do roboty wrócę, to tam z kolei muszę miec ciepło.

Dziękuję za pomoc.

Temat można zamknąc.