Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak typ układu i jakie ciśnienia?

26 Gru 2010 12:51 3857 4
 • Poziom 13  
  Witam
  Przeprowadziłem się do domu 3 kondygnacyjnego w którym jest instalacja z dwoma piecami. Gazowym i węglowym (aktualnie palę drewnem).
  Jak typ układu i jakie ciśnienia?
  1 - zawór do napuszczania wody do układu
  2 - zasilanie w wode pieca gazowego (jest w drugim pomieszczeniu)
  Naczynie przeponowe wskazuje że jest to układ zamknięty? Jakie ciśnienie powinno być w układzie w czasie pracy pieca węglowego, a jakie przy gazowym?
  Piec węglowy pękł i czas na jego wymianę. Czy ten typ instalacji nakłada jakieś ograniczenia w wyborze nowego pieca?

  Mod. ROBSON33
  Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
  Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
 • Poziom 22  
  Przy piecu węglowym układ powinien być otwarty z naczyniem wzbiorczym .Naczynie przeponowe wskazuje, że układ jest zamknięty -dlatego pękł piec .Ciśnienie w instalacji -wysokość słupa wody 1m =0.1 at.
 • Poziom 13  
  Z powodów finansowych nie mogę sobie teraz pozwolić na przeróbkę dlatego najkorzystniej będzie jeżeli ciśnienie w układzie będzie wg wzoru 1m=0.1 atm?
 • Poziom 31  
  rudesmen napisał:
  Z powodów finansowych nie mogę sobie teraz pozwolić na przeróbkę


  Bez przeróbek eksploatacja tej instalacji zagraża twojemu życiu i twoich domowników. Zawór bezpieczeństwa nie ma odprowadzenia do kanalizacji tylko wypuszcza strumień gorącej pary na twarz palacza... oparzenia III stopnia prowadzące do śmierci pewnie. Domyślam się, że nigdy nawet nie był testowany czy jest sprawny bo kończyłoby się to oblaniem testującego. Zawór bezpieczeństwa nie może być podłączony za pompą. W czasie gotowania wirnik może się stopić i zatkać przepływ. Ma być podłączony bezpośrednio do wylotu kotła. Szukaj kotłów przeznaczonych do instalacji ciśnieniowej - z wężownicą schładzającą i spawami obliczonymi na 3[bar]. Pęknięcie starego kotła bez rozerwana i uszkodzenia konstrukcji domu potraktuj jako szansę, którą dostałeś od Boga.
 • Poziom 22  
  Pojemność naczynia przeponowego powinna być dobrana w zależności od pojemności całej instalacji , około 5-8% .Ciśnienie wstępne w naczyniu powinno być około 3-5% wyższe od ciśnienia w instalacji ,które wynika z zależności między najniższym a najwyższym punktem instalacji.Ciśnienie w instalacji przy tej samej temperaturze powinno być takie same .Kotły na paliwo stałe jeśli nie posiadają schładzacza nie mogą być montowane w układzie zamkniętym.Na szybko dwa zawory bezpieczęństwa na ciśnienie o 25% i 50 % wyższe od ciśnienia w układzie.