Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z kotłem Nectra 2.23 CF

remik8 09 Oct 2004 22:00 7602 13
    remik8
    Level 2  
    Pompa w moim kotle Nectra2.23 CF pracuje bez przerwy. Płomień zapala się na 2-3 sekundy. Wskaźnik tem. wody zasilającej CO nie zapala sie wcale. Na chwilę obecną nie mam ogrzewania w mieszkaniu. Pomocy. :cry:
    DonRomano
    Level 34  
    Więcej szczegułów.
    Czy to kocioł ze świeczką czy z zapłonem elektronicznym?
    Czy wyświetla się jakiś alarm?
    Co z ciśnieniem w instalacji?
    Czy kocioł jest jedno czy dwufunkcyjny?

Bez tego ani rusz.
    remik8
    Level 2  
    To jest kocioł dwufunkcyjny z zapłonem elektronicznym. Ciśnienie w normie. Nie jest sygnalizowana żadna awaria.
    darkey-s
    Level 14  
    Witam
    zacznij od przeczyszczenia tzw elektrody kontrolnej na palniku która informuje o tym że gaz został zapalony. Elektroda pwinna być dostępna po zjęciu obudowy a znajduje się na palniku.
    Pozdrawiam
    DonRomano
    Level 34  
    Czyszczenie oczywiście jest ważne, ale spróbuj przełożyć wtyczkę do drugiego gniazda.
    Te kotły reagują na zamianę fazy z zerem.
    Napisz czy podczas palenia się palnika dalej skacze iskra?
    Druga sprawa to należy sprawdzić czy nie jest zanieczyszczony filtr gazu.

UWAGA GAZ - NALEŻY SPRAWDZIĆ SZCZELNOŚĆ PO WSZYSTKICH PRACACH!!!
    DonRomano
    Level 34  
    No i co działa??
    Daj znać czekamy.
    wewgw
    Level 1  
    Witam co za badziewiasty kocioł ten NECTRA!!! Walcze z nim już 4 lata i najczęściej wystepuje problem z zaworem trójdroznym, który zawsze potrafi się zaciąć i zamiast grzać w zasobnik CW grzeje na maksa CO. Kocioł dwufunkcyjny z zasobnikiem. Gdzie mogę dostac instrukcję serwisową do tego kotła? a gdzie najtaniej kupię części? np. zawór trójdrozny lub silnik do zaworu?
    Pozdrawiam
    McAndy
    Level 11  
    Mam ten piec już ok 10 lat i już niedługo będę wymieniał ten zawór po raz trzeci.
    Należy pilnować czystości nagrzewnicy (wewnątrz i z zewnątrz). Dramatycznie wzrasta zużycie gazu i spada dynamika nagrzewania wody, jeśli jest zakamieniona lub pokryta nalotem ze spalin..
    systemgaz
    Level 23  
    Posiadamy archiwum dokumentacji technicznej CM. Jak kto co potrzebuje to piszcie emailsa, zapraszam.
    kris2
    Level 12  
    Podłączę się do tematu bo sprawa dotyczy tego samego kotła ( Nectra Calydra 23CF). Dzisiaj musiałem zlać wodę z instalacji c.o. po ponownym napełnieniu i uruchomieniu pieca ten nie odpala palnika, nie odpala ani po odkręceniu ciepłej wody ani na c.o., w każdym położeniu przełącznika funkcji słychać że tylko pompa pracuje na wolnych obrotach i wcale się nie wyłącza. Co mogło się z nim stać? Z góry dzięki za pomoc.
    McAndy
    Level 11  
    Sugeruję dokładnie odpowietrzyć układ. Przy zakręconym gazie włączamy piec. Oczywiście po próbie zapłonu bez gazu zapala się lampka BŁĄD, ale pompa idzie dalej. Odpowietrzamy po kolei aż przestanie "trzeszczeć" w układzie. Dalej to już tylko czujniki, może zapomniałeś czegoś podłączyć lub "coś się zwarło..."
    jaroWM
    Level 10  
    Witam na forum.

Mam niestety mieszkanie wyposażone w taki beznadziejny piec i co roku mam jakąś awarię. Teraz przyszedł czas na zawór trójdrożny... (upał 35 stopni, a podczas brania prysznica leci zimna woda, a ciepła wtłaczana jest w układ CO - do kaloryferów dotknąć się nie można było!)
    W serwisie chcą aż 280 zł. Czy ma ktoś namiar na jakiś zamiennik??? Będę zobowiązany.

Na allegro są takie zawory 3-drożne:

http://allegro.pl/listing.php/search?category...3r+tr%C3%B3jdro%C5%BCny&change_view=1&order=p

Może ktoś przerabiał już ten temat i wie, który zawór pasuje?

Coraz bardziej noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś używanego pieca dwufunkcyjnego - już za 400 - 500 zł można kupić...

Ogólnie piec Nectra jest beznadziejny i odradzam każdemu!

Pozdr.
    akwedukt
    Level 24  
    Nie ma zamiennika tylko oryginał .Fakt można go reanimować ,już to kiedyś omawiałem ale to daleka i męcząca droga.
    jaroWM
    Level 10  
    Także zostaje tylko wymiana zaworu oryg. lub wymiana całego pieca na inną używkę...

Dziękuję za informację.