Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Estrada w samochodzie. Czy to zagra ładnie i mocno?

wisnialdz 26 Gru 2010 18:18 1443 6
  • #1 26 Gru 2010 18:18
    wisnialdz
    Poziom 15  

Witam
    Mam pytanko mianowicie zastanawiam się nad możliwościami zamontowania subwoofera estradowego jako subwoofer w samochodzie. Czy jest szansa, że zagra to ładnie i mocno (mocno to napewno). Czy ktoś widział taką adaptacje subwoofera ??

Pozdrawiam
    Wesołych Świąt

0 6
  • #2 26 Gru 2010 18:23
    rafbid
    Poziom 32  

Wystarczy dobrac odpowiedni wzmaczniacz do niego podaj jego parametry.

0
  • #3 26 Gru 2010 18:36
    wisnialdz
    Poziom 15  

Jestem na etapie zmiany subwoofera i właśnie się zastanawiam czy szukać typowego głośnika do ca czy estrada też da radę. Jeżeli chodzi o głośnik to dokładnie nie wiem jaki, myślałem o STX - tanie i moim zdaniem lepsze od tych tanich pierdziawek znanych firm. Jeżeli chodzi o wzmaka to już można powiedzieć wybrałem - Carpower HPB-604 albo ten drugi podobny model.

0
  • #4 26 Gru 2010 18:44
    cursor
    Poziom 30  

Zamiast HPB-1502 lepiej peyinga 2H30R, tańszy, a oferuje to samo.

Co do estrady, to popatrz sobie na parametry głośników JBL GTI 1200 i 1500 oraz Cerwin Vega stroker 15D
    Gti 1200 mam, strokera miałem i w aucie spisują się świetnie.

O użyciu estradowego STX'a też myślałem, ale odpuściłem. Za dużo mam używanych subów ciekawszych od niego(np. JBL Competition 12", Cerwin Vega Stealth 12S)

0
  • #5 26 Gru 2010 19:20
    rafbid
    Poziom 32  

Estradowy subofer wymaga mocnego wzmacniacza, bo estradowe głosniki maja 8ohm i stracisz duzo mocy na oporze zasilając go wzmacniaczem który ma 4ohm.

Dodano po 11 [minuty]:

A jaką kwote chcesz przeznaczyc na subofer

0
  • #6 26 Gru 2010 20:31
    wisnialdz
    Poziom 15  

Na suba 250-300zł skrzynie mogę zrobić a na wzmaka 450-500zł. Jak narazie mam Magnata 360 classic i jakiś kenwood w zamkniętej budzie. Czyli mam rozumieć, że estradę da rade wsadzić do samochodu, ale potrzeba wzmacniacza dobrego, a da rade ładnie zagrać ??

0
  • #7 26 Gru 2010 23:06
    cursor
    Poziom 30  

Wszystko zależy czego wymagasz.
    GTI i stroker grają specyficznie. Nie każdemu to odpowiada. Grają twardo. Nie dokładają od siebie "mięsa" jak niektórym to się podoba(tak jak np. suby pioneer'a to robią). Jak trzeba to rzucą mięsem, ale tylko tyle ile przewidział autor nagrania.
    Stroker miał F3 na poziomie 35Hz wg symulatora z tego co pamiętam. Kompletnie się tym nie przejmowałem, bo jak trzeba było to i basstesty odtwarzał.

Co do stx'a to zainteresowałbym się tym z alu koszem GDN 30-500-4 AE. Myślę, że będzie to lepsza opcja.

Jak to się sprawdzi to nie wiem.
    Nie zdziwiłbym się jakby było z nim tak jak było z GTI czy strokerem, te głośniki rozkręcały się dopiero jak zaczęło się słuchać głośniej, tak to sporo ich pozytywnych cech traciło się.

Cytat:
    bo estradowe głosniki maja 8ohm

Są też głośniki, które mają 4ohm impedancję, estradowe ;)

Cytat:
    stracisz duzo mocy na oporze zasilając go wzmacniaczem który ma 4ohm.

Wzmacniacz jak już to może być przygotowany do pracy z impedancją 4ohm, sam takiej impedancji czy rezystancji nie posiada tylko znacznie niższą. W tym temacie polecam lekturę chociażby pana Witorta, da się na allegro kupić książkę za 2-5zł ;

Cytat:
    subofer

Subwoofer, nie subofer ;)

0