Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Swiece żarowe Skoda octavia

26 Dec 2010 19:54 37663 25
  • Level 9  
    Witam mrygała mi kontrolka od świec żarowych, wymieniłem świece żarowe i nadal mryga kontrolka od świec żarowych. Co jest nie tak? Co mam jeszcze zrobić?
    Skoda Octavia 1,9 TDI 2004r.
    Pozdrawiam.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 12  
    podjeć do kogoś kto ma Vaga i odczytaj błędy
  • Level 9  
    Dzięki za odpowiedzi. A dało by się te błędy jakoś wykasowaś bez komputera i vaga?
  • Level 21  
    Lepiej je odczytać, bo samo skasowanie może nic nie dać. Błędy wrócą jak nie usuniesz usterki.
  • Level 12  
    możesz odłączyć kleme minusową na parę minut tylko nie bę dziesz wiedział jaka był przyczyna a lepiej wiedzieć
  • Level 9  
    Ok wielkie dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
  • Level 27  
    domi2751 wrote:
    Witam mrygała mi kontrolka od świec żarowych, wymieniłem świece żarowe i nadal mryga kontrolka od świec żarowych. Co jest nie tak? Co mam jeszcze zrobić?
    Skoda Octavia 1,9 TDI 2004r.
    Pozdrawiam.

1. W tych autach nie ma kontroli obwodu świec więc możesz mieć wszystkie spalone i nic nie będzie świecić.
    2. Nie napisałes jaka octavia, nie napisałeś jaki silnik, nie podałeś błędów (chyba byłeś na jakimś warsztacie gdzie wymieniali świece).
    3. Porad w stylu "odłącz klemę" nie bierz pod uwagę bo:
    - nie da sie skasować błędów przez zdjęcie klemy ( one są zapisane w części pamięci eeprom a to radzaj pamięci trwałej)
    - błedy trwające (migająca kontrolka) trudno się usuwa czymkolwiek :)
    4. Najlepsze co możesz zrobić, to nie szukać porad (jeszcze takich) na forach internetowych ale oddać auto do warsztatu.
  • Level 34  
    Kolega ainal dobrze prawi, aby było śmieszniej to kontrolka świec żarowych nie ma nic do świec żarowych :) moja propozycja - zregeneruj albo wymień czujnik F/F47 (włącznik świateł stop) i kontrolka przestanie mrugać. Takie są tego objawy skoro w zachowaniu auta nie wyczułeś żadnych zmian. To swojego rodzaju wróżenie z fusów nie posiadając Vaga ale jakże trafne w tym przypadku.
  • Level 24  
    Kontrolka świec żarowych jest podpięta w jeden obwód ze światłami hamowania i nawet przepalenie żarowki będzie sygnalizowane tą kontrolką, sprawdż także wyłącznik STOP przy pedale hamulca

Moderated By Pawel wawa:

Tylko dlatego, że Kolega był uprzejmy setnie mnie ubawić - nie wlepię ostrzeżenia. Do pisania tym podobnych bzdur proponuję znaleźć inne forum.

• Moderator of Cars
    Quote:
    Kontrolka świec żarowych jest podpięta w jeden obwód ze światłami hamowania

No to dałeś do wiwatu :D
  • Level 24  
    Może troszkę zle to ująłem ale prawda i tak jest po mojej stronie, a moderator za co chciał mi ostrzeżenie wlepić? za swoją niewiedzę? http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=32383
    Moderated By robokop:

Bzdura. Możesz nie mieć żadnego światła z tyłu i nie będziesz o tym wiedział. Miganie kontrolki przy uszkodzonym włączniku świateł "stop" jest spowodowane tylko jednym czynnikiem - sprawność tego czujnika jest wymagana przy samochodach wyposażonych w tempomat. W benzyniakach z normalna przepustnica może być uszkodzony czujnik, spalone wszystkie żarówki i żadna kontrolką się nie zaświeci.

• Level 21  
    ROBAK 131 ma rację :D ( TYLKO VAG )
  • Level 9  
    wymień czujnik stopu. przerabiam to regularnie w swojej skodzie regularnie. kontrolka świec albo mruga albo świeci się na stałe w zależności która para styków poszła (odcięcia paliwa przy hamowaniu lub świateł stopu ). pamiętaj aby nie wciskać bolca samoregulującego się przed włożeniem czujnika we właściwe miejsce i przekręceniem go, powtarzam przekręceniem, bo go uszkodzisz. uszkodzenie czujnika kiedyś objawiło się brakiem świateł stop i po przejechaniu kilku kilometrów samochód sam hamował przez kilka sekund ( żadna kontrolka tego nie sygnalizowała ) i po chwili jechał normalnie. i tak za każdym razem po uruchomieniu. szkoda kasy na waga na bank uszkodzony czujnik za 25zł, wag kosztuje w gdańsku 50-100zł. pozdrawiam
  • Level 11  
    mi mrugała w A4 z 96 roku i nieraz miałem problemy z paleniem (rozrusznik kręcił jak głupi) ale okazało się że pobierał dużo prądu i wyłączał immo, zamieniłem akululatory z auta do auta i koniec z problemem. Oba autka chodzą do tej pory
  • Level 34  
    robokop wrote:
    Miganie kontrolki przy uszkodzonym włączniku świateł "stop" jest spowodowane tylko jednym czynnikiem - sprawność tego czujnika jest wymagana przy samochodach wyposażonych w tempomat.

TDI nie musi być wyposażony w tempomat, wystarczy tylko aby sterownik wykrył niezgodność sygnałów pomiędzy czujnikiem F a F47 i kontrolka kole w oczy.
  • User removed account  
  • Level 34  
    W benzyniaku też będzie się zapalała kontrolka awarii przy uszkodzonym cz. świateł stopu. Np. golf IV
  • User removed account  
  • Level 34  
    jorge83 wrote:
    Tylko to będzie chyba EPC(electronics power control)?

Dokładnie tak.
  • Level 11  
    Kolego sprawdz czy masz Swiatla stopu
  • User removed account  
  • Level 1  
    A u mnie było inaczej , gdzieś było na wiązce zwarcie i ciągle paliły się żarówki stopu. W końcu poszło duże przepięcie, zjarały się obie i wwoczas zaczęła się palić kontrolka świec żarowych. Silnik pracowł normalnie Czujnik /włącznik stopu umiejscowiony pod pedałem okazał się sprawny. Wymiana żarówek spowodowała automatycznie skasowanie migania kontrolki. Tak więc nie zawsze jest to włacznik stopu
  • Level 11  
    Oto kto nie miał benzyniaka i diesla to pisze bzdury, bo benzyniaki jak wieść niesie nie posiadają świec żarowych lecz świece iskrowe natomiast kontrolka w benzyniakach jest inna chyba że ktoś dokonał przeszczepu licznika z diesla lub przeszczepił silnik z benzyniaka do budy diesla ??? A co tyczy się kontrolki to problem z obwodem stopu. Nie jest ważne tempomat czy bez. Dla kompa to jest pan pikuś :-)

Moderated By T5:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.