Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sumowanie sat i dvbt. Czy to zadziała? Inne rozwiązanie?

zdzich42 26 Gru 2010 20:25 1611 3
  • #1 26 Gru 2010 20:25
    zdzich42
    Poziom 40  

Chciałbym spróbować jak odbiera DVBT w Bytomiu. Obostrzenia narzucone przez spółdzielnię nie pozwalaja mi na prowadzenie nowych przewodów. Zmuszony jestem do sumowania sygnału z istniejącej instalacji sat (monoblock współpracujący z dekoderem "n") i dostawionej anteny do odbioru DVBT. Czy taki http://www.telmor.pl/Akcesoria_RTV_SAT/ZWS_210 element bedzie spełniał moje oczekiwania? Może macie większe doswiadczenie i zaproponujecie coś innego?

0 3
  • #3 26 Gru 2010 20:50
    zdzich42
    Poziom 40  

Zamierzam umieścić ją w pomieszczeniu (mam to szczęście mieszkać na XI piętrze i do dachu mam 30 cm dylatacji) więc nie będzie problemu z izolacją od wilgotnego otoczenia. Tak masz racje, rozwijając temat zakończę odpowiednim gniazdem. Dzięki za odpowiedź.

0
  • #4 23 Sty 2011 20:37
    zdzich42
    Poziom 40  

Niestety, jak to bywa czasami były problemy. Sumowanie i podział sygnału to dobra idea ale... Kupiłem antenę DSR680 ze wzmacniaczem. Kupiłem przezornie dwa sumatory. Pierwszy separował napięcie z konwertera a drugi nie separował. Od sprzedawcy uzyskałem niepoprawną wiadomość, że napięcie z konwertera moze zasilać wzmacniacz anteny dachowej 12V. Nie było zadnej stabilizacji i przechodziłoby do zasilania anteny pełne napiecie z tunera. Wymyśliłem tak: dam po antenie spliter z separacją napiecia. Rozebrałem popularny spliter na jednym z jego wyjść wlutowałem kondensator a w drugie wyjście podałem 12V z zasilacza anteny. Teraz antena ma swoje 12V odseparowane od sumatora. Poprzez zastosowanie anteny uzyskałem odbiór programów z nadajnika Skrzyczne i i Czech ( TV i radiowe) oraz programów w wersji analogowej. Temat zamykam dziękując za podpowiedzi.

0
  Szukaj w 5mln produktów