Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz - RM1-4936 piszczy .

26 Gru 2010 23:26 1502 4
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam układ zasilający RM1-4936 od HP M1522. Układ jest sprawny, ale niestety jeden element na nim daję sie ostro we znaki, ponieważ piszczy. Nie jestem elektronikiem i chciałem prosić o pomoc w tej sprawie...

W załączniku widać ów układ. Element piszczący to ten z żółtym paskiem i opisem 0393-01. Pytanie moje co to jest i czy może uda się to czymś zastąpić?

Zasilacz - RM1-4936 piszczy .
  • Poziom 20  
    Witam.

To transformator impulsowy - główna część zasilacza. Zastąpić go będzie trudno, bo transformatory impulsowe są projektowane do konkretnych modeli zasilaczy. Sprawdź czy nie ma obluzowanego rdzenia, bo często to jest źródłem dźwięku.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem...wszystko wydaje się być stabilne...nie widzę tu żadnych luzów. Z tego co piszesz wnioskuję, że mam zatem problem...
  • Poziom 17  
    Może spróbuj wymienić kondensatory te dwa duże koło trafka...

Dodano po 41 [sekundy]:

kris21 napisał:
    Może spróbuj wymienić kondensatory te dwa duże koło trafka...
    i przelutuj trafko jak kolega sugeruje.
  • Poziom 9  
    Witam

Wracam do tematu...kondensatory podmienione....pisk pozostał. Trafko jest strzelone...
    Dostęp do takiego transformatora graniczy raczej z cudem....są zatem jeszcze jakieś inne pomysły? Próbowałem wygłuszać, ale pisk jest na wysokiej częstotliwości i przez wszystko się przebije...