Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka elektryczna AMICA E50 - jak podłączyć

jamniczuk 26 Gru 2010 23:37 2126 1
  • #1 26 Gru 2010 23:37
    jamniczuk
    Poziom 1  

Witam,

przeglądałem forum w poszukiwaniu tematu o podłączeniu kuchenki , fakt znalazłem kilka odpowiedzi ale nie do końca trafnych.

Sprawa wygląda nastepująco,
    właśnie przeprowadziłem sie do wynajmowanego mieszkania i chcę zamienić kuchnie tam będącą na swoją AMICĘ.
    "Stara" kuchnia podłączona jest pod "siłę" , gniazdo 5pinowe , rozkręciłem gniazdo aby zobaczyć jak podłączone są przewody ( są cztery) , a mianowicie: L1 - brązowy , L3 czarny oraz żółto - zielony. Jest również , niebieski - nie podłączony w ogóle.
    W mojej "nowej" kuchence mam dwa przewody czarne, jeden brązowy, żóltozielony, oraz niebieski. ( razem 5 )
    Pytanie brzmi następująco w związku z tym iż jestem laikiem jezeli chodzi o takie rzeczy: czy mogę podłączyć podobnie do tego jak było w starej kuchnece? dodając jeden czarny przewód do L2?

Wybaczcie brak fachowego objaśnienia ale po prostu się na tym nie znam.

Pozdrawiam,

0 1
  • #2 26 Gru 2010 23:44
    Zbych034
    Poziom 36  

Jak się nie znasz to zaproś kogoś co się zna. Postawisz piwo (lepiej parę) i obaj będziecie zadowoleni a twoją żonę nie popieści prąd. Tak na marginesie żółto-zielony powinien być ochronnym, w twoim przypadku pewnie zero. Ale bez pomiarów i popatrzenia nic nie będzie pewne.

0