Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dwie bazy Dect dwie słuchawki, jedna linia

dex 27 Dec 2010 00:17 3617 6
 • #1
  dex
  Level 27  
  Witam,

  Obecnie mam jedną bazę i 2 słuchawki. Sluchawkę dokupiłem kiedyś używaną na giełdzie, działa ale co jakiś czas trzeba je zamieniać żeby sie doładowały. Obecnie już sie wysłuzyły i trzeba kupić nowy.

  W zasadzie to dwie bazy i 2 sluchawki, widziałem w marketach po 80zl. Jedna baze podłącze do lini na parterze (dom jednorodzinny) a drugą do tej samej lini (rozgalezienie) na piętrze. Jedna słuchawka zaloguje sie do 1 bazy a druga do drugiej. Mam 3 pytania:

  1.Czy jest możliwe przekazanie połaczenia ( w trakcie rozmowy) z jednej sluchawki do drugiej, podczas gdy obie sa zalogowane do różnych baz?
  2.Czy jednak musi byc spełniony warunek by słuchawki widziałay jednocześnie obie bazy?
  3.Czy po wpięciu dwóch baz do jednej lini nie będzie zjawiska, że 2 słuchawka po "podniesieniu" słuchawki bedzie mogła podsłuchiwać rozmowę, jak to ma miejsce w przypadku dwóch liniowych aparatów wpiętych równolegle?
 • Helpful post
  #2
  kapsel2105
  Level 21  
  Wydaje mi się że takie telefony za 80zł to nie centrale ;-)
  Ad1. = Ad2
  Ad2. Raczej tak
  Ad3. To cały czas ta sama linia.

  Dodany cytat:
  "Stacje bazowe mogą być też połączone z centrum sterowania CCFP (ang. Central Control Fixed Part), przez które mogą komunikować się z innymi systemami telekomunikacyjnymi"
  Link
 • #3
  dex
  Level 27  
  Są juz po ok 80zeta najtansze decty, więc za 160zeta dostaje 2x tyle co od Simensa czy Panasonica.
 • Helpful post
  #4
  macmm
  Level 24  
  Wydaje mi się to trochę przekombinowane. Moim zdaniem należy obie słuchawki zalogować do jednej bazy. Wtedy nie ma problemu z przełączaniem rozmów między słuchawkami, ani z podsłuchiwaniem rozmów. Inaczej marnie to widzę. Nie bardzo widzę możliwość przełączania jeśli każda słuchawka zaloguje się do swojej bazy, słuchawki które w przypadkowy sposób logują się do baz itp. A druga baza? No cóż będzie robiła za ładowarkę i w razie czego będzie częścią zamienną.
 • Helpful post
  #5
  bulba1
  Level 24  
  Nie można przekazywac rozmów pomidzy bazami nawet jeżeli słuchawka jest w zasigu obu baz. Słuchawka może współpracowac jednocześnie tylko z jedną bazą.
  Dotyczy to w każdym razie zwykłych telefonów.
  Są rozwiązania obsługujace wiele stacji bazowych , ale nie sa to zwykłe telefony DECT.
  1. Musi byc to system sterowany centralnie - sterownikiem jest zwykle centrala telefoniczna , ale sa tez oddzielne kontrolery
  2. zazwyczaj słuchawka musi miec nieco bardziej rozbudowana "inteligencj" stąd wiele firm oferuje niby drogie słuchawki do tych rozwiązań, ale te tańsze zazwyczaj si krzaczą.
  3. jest jeszcze tańsze rozwiązanie oferowane przez wiele firm w postaci tzw. repeaterów, w ten sposób przedłużac można zasieg podstawowej bazy
 • #6
  ochus
  Level 16  
  Panasonic i Siemens mają w ofercie , co prawda drogie , rozwiązania z repeaterami które logują się do jednej bazy .Nie mam pewności czy działa w tym przypadku intercom z co za tym idzie przełączania połączeń między słuchawkami gdy jedna jest widziana przez bazę a druga repeater.
 • Helpful post
  #7
  bulba1
  Level 24  
  Reoming obsługuje pod warunkiem, że jest to system z kontrolerem.
  Tak jak wcześniej pisałem kontrolerem może byc centrala telefoniczna (Siemens, Alcatel, i wiele innych) lub specjalny oddzielny kontroler.