Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocniejszy silnik w samochodzie zdalnie sterowanym R/C

27 Gru 2010 00:41 7129 7
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich użytkowników .
    Jest to mój pierwszy post więc jeśli jest w złym dziale bardzo przepraszam i proszę o jego przeniesienie

Dostałem od dziewczyny na gwiazdkę samochód zdalnie sterowany niestety ma bardzo słabe osiągi więc chciał bym wstawić mocniejszy silnik elektryczny . Kupno nowego modelu niestety nie wchodzi w grę ponieważ nie chcę jej sprawić przykrości bawiąc się nowym modelem .

Samochód jest produkcji MADE IN CHINA zasilany LJ Battery AA 40mAh 4,8V niestety nie znam napięcia jaki przychodzi na silnik . Na silniku nic niestety nie jest napisane jednak przychodzą do niego tylko 2 przewody . Pasmo nadajnika 27Mhz ( nie jest sterowany na podczerwień ) . Przy sterowaniu nie jest zamontowane serwo tylko zwykły silnik elektryczny taki sam jak przy napędzie .
    Jest to samochód terenowy
    Kilka pytań

1 Czy mogę wymienić akumulatorek o większym napięciu , jeśli tak to jaki ?
    2 Jaki mam wstawić tam silnik aby zwiększyć osiągi ( jeśli jest możliwość wstawienia mocniejszego akumulatorka proszę aby był podany silnik dobrany właśnie do niego )
    3 Jaką ładowarkę kupić tak aby po naładowaniu akumulatorka przestała go sama ładować
    4 Czy jest możliwość zamiany silnika w układzie sterowania na serwo
    5 Jakie wstawić koła lub opona aby miał lepszą przyczepność

Jeśli będą potrzebne jakieś inne informację postaram się dowiedzieć więcej o tym modelu
  • Moderator Robotyka
    To nie jest takie proste.
    Większy silnik to większe obciążenie prądowe. Czy twoja elektronika to wytrzyma?
    Normą w tanich zabawkach jest wkładanie podzespołów ustawionych "na styk" - bez żadnego zapasu. Producenci robią to świadomie, żeby skrócić żywotność i zmusić klienta do wcześniejszego zakupu nowego produktu.

Podobnie zasilanie. Baterie Nixx mają obciążenie pradowe rzędu 1C czyli bateria o pojemności 2,500mAh, może dostarczyć prąd góra 2,5A. Po prostu nie będzie dość energii dla silnika.

Podwyższenie napięcia zasilania może natomiast uszkodzić odbiornik i elektronikę sterującą.

Z powyższych faktów wynika, że tego typu zabawek po prostu nie opłaca sie przerabiać lub naprawiać.

Musisz pocierpieć, albo przyśpieszyć zgon naturalny... ;)

Musiałbyś właściwie wymienić całe wyposażenie, a i tak pozostaje jeszcze słaba i mało wytrzymała mechanika.
  • Poziom 2  
    A nie można by było zamatować zamiast silnika np. przekaźnik który po otrzymaniu impulsu zasilał by silnik z innego akumulatorka
  • Poziom 2  
    Nie dostałem na to pytanie odp . więc może inaczej się zapytam . wiem że po podłączeni zamiast silnika stycznika nie da rady tak podłączyć tak aby silnik chodził w dwie strony ale w moim modelu wychodząc z odbiornika 4 przewody , 2 na przednie lampy ( świecą gdy pojazd jedzie do przodu ) i 2 na tylne ( świecą gdy pojazd jedzie do ryłu ) . Więc zamiast pod silnik podłączył bym się pod lampy , styczniki był by zasilany baterią oryginalną które po dostani impulsu elektrycznego podawały by napięcie na nowy silnik z drugiej baterii . Pytanie brzmi czy to wypali ?

Znalazłem styczniki w necie 5v a moja bateria ma 4,8
  • Poziom 9  
    Zaznaczę że nie jestem ekspertem w samochodach RC ale:
    po pierwsze podaj co to za autko a najlepiej podaj link. będzie łatwiej Ci pomóc
    1. Woltaż pakietów dobiera się do silnika, oprócz tego ważny jest Amperaż
    2. Najmocniejszy na jaki Cię stać, na allegro jest masa silników do samochodów RC
    3. Ładowarka z balanserem, naładuje Ci poprawnie pakiet li pol każdą cele odpowiednim prądem. (też na allegro)
    4.powinno dać rade, skoro silnik w układzie obraca się raz w lewo raz w prawo, czyli zmienia się polaryzacja prądu.
    5. Oczywiście sliki, ale pamiętaj o komplecie na deszcz.
  • Poziom 30  
    Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale zapytam. Jaki zasięg ma to auto bo jeśli tak jak wszystkie zabawki około 10m, to pomijając wszystkie aspekty techniczne i tak nie warto, powiedzmy że osiągniesz 20kmh to w jakim czasie przebędzie te 10m, będziesz za nim biegał?
  • Poziom 33  
    kozlowm4 napisał:

2. Najmocniejszy na jaki Cię stać, na allegro jest masa silników do samochodów RC

Niestety, włożenie najmocniejszego silnika to chyba najgłupszy pomysł.

Cytat:

4.powinno dać rade, skoro silnik w układzie obraca się raz w lewo raz w prawo, czyli zmienia się polaryzacja prądu.

To poczytaj teraz w jaki sposób steruje się serwem i napisz, dlaczego to co napisałeś tutaj jest wierutną bzdurą.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jakies 10 lat temu kupilem w Biedronce samochod RC za okolo 70 zl (Volvo cx 80, jesli dobrze pamietam). Przerobilem niedawno tego gada, zeby mial lepsze odejscie:
    - wywalilem bude i swiatla,
    - mechanizm roznicowy usunalem, kola polaczylem na sztywno oska z zebatka, ktora obracala sie na lozyskach,
    - do tego 2x wiekszy silnik z odzysku,
    - zasilanie: zamiast 5x AAA (7,5 V), dalem akumulator Li-Ion 12V od wkretarki Boscha.

Zabawa byla przednia, bo w garazu z betonowa wylewka i piaskiem (zima) krecil baczki, jak zwariowany. Przy dluzszej zabawie 15 - 20 minut zmarla elektronika. Dymy nie poszly, ale byla dosc ciepla, nie wspominajac o silniku, ktorego nie mozna bylo dotknac i smierdzial.

Moral: przerobki -TAK, ALE z odpowiednia elektronika.

Pozdrawiam.