Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"adapter" czincze - TV

10 Paź 2004 00:40 1376 9
  • Poziom 11  
    Mam telewizor nie posiadający wejścia cincze, euro ani żadnego innego poza antenowym (no może jeszcze kabel zasilający :wink: ). W związku z tym mam pytanie - czy istnieją jakieś adaptery zamieniające sygnał z np. karty graficznej komputera na sygnał telewizyjny na dowolnej częstotliwości. Wiem że tą funkcję może pełnić np. magnetowid jednak poszukują tańszego rozwiązania. Pozdrawiam.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 25  
    Może to być mdulator TV sprzedawany razem z zasilaczem za ok 50zł. Musisz mieć tylko kartę z TV out.
  • Poziom 15  
    TANSZYM KOSZTEM MOZESZ ZDEMONTOWAC Z JAKIEGOS STAREGO WIDEO MODULATOR I UZYC ZASILANIA Z KOMPA
    wyłacz caps lock <zdzich42>
  • Poziom 21  
    A może dobudować wejście wideo do telewizora. Podaj jego typ.
  • Poziom 27  
    Prawie wszystkie telewizory, które fabrycznie nie mają innych gniazd, poza antenowym, mają tzw. "gorące chassis",
    czyli masa telewizora połączona jest z siecią zasilającą bezpośrednio lub przez diody prostownika.
    Jakiekolwiek dorabiane gniazda (chyba, że specjalny moduł z izolacją przy pomocy transoptorów) "grożą śmiercią lub kalectwem".
    Podaj dokładnie model telewizora, może trafisz na te kilka procent szansy, że chassis będzie izolowane i można dorobić gniazdo.
    Zewnętrzny modulator jest prostym i chyba najtańszym rozwiązaniem.
    Wmak
  • Poziom 11  
    Jazzy TC2025LAS

Wątpie żeby ten sprzęt miał takie możliwości - to jeden z modeli niższej klasy :P .
  • Poziom 27  
    Obejrzyj gniazdo antenowe.
    Jeśli jest wlutowane prosto w metalową puszkę głowicy, to chassis izolowane.
    Jeśli gniazdo zalane w plastikowe pudełko lub na oddzielnej płytce z kondensatorami a potem kabelek do puszki głowicy - to chassis gorące.
    Wewnątrz telewizora zwykle są nalepki z ostrzeżeniem przed gorącym chassis.
    Wmak
  • Poziom 11  
    wlutowane prosto w metalową puszkę - domyślam się że to tuner
  • Poziom 27  
    No to akurat masz fart - chassis jest zimne (ale upewnij się!).
    Zobacz, czy na plecach telewizora nie ma przypadkiem miejsca na dodatkowe gniazda (cinch lub scart) a jeśli masz doświadczenie w naprawie telewizorów (gdybyś miał, to byś nie pytał...) to zobacz, czy na płycie drukowanej nie ma miejsca na gniazda i dodatkowe elementy - zdarza się dosyć często.
    Wystarczy znależć schemat od pełnej wersji (no i mieć kwalifikacje, niestety, albo kolegę - fachowca).
    Wmak
  • Poziom 10  
    heh... wiem ze troche dawno ten temat się ukazał, ale dla potomnych coś dopiszę: ten telewizor i ten model na moje oko mają gorące chassis... faktycznie gniazdo antenowe wchodzi w puszkę, ale w tej puszce są właśnie dwa kondensatory.