Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco EPC3925 EuroDocsis 3.0 + Linksys WRT54G + QNAP TS 219P

mad-dam 27 Gru 2010 03:29 2483 3
  • #1 27 Gru 2010 03:29
    mad-dam
    Poziom 2  

Witam,

pogubiłem się, proszę o pomoc.

Od zawsze miałem w domu modem internetu kablowego, do tego podpięty router linksysa WRT54G, do tego podpięte różne kompy (kablem i WiFi), w tym kablem serwer GNAP'a, wystawiony na świat (przez FTP), jak i dostępny po LANie.

Ale nie, chciałem lepiej szybciej...ech.

Nasz dostawca (INEA) uruchomił internet w trybie DOCSIS 3.0, mam teraz 50/4 mbs. Oczywiście sam linksys nie jest w stanie tyle przerobić i maksymalnie mam przez niego 35 mbc download, ale z tym szczegół. Większy problem jest taki, że modem Sisco dostarczany przez INEA jest poblokowany i nie można tam za dużo ustawić. Można zrobić port forwarding i DMZ, ale już trybu etc się nie da, dlatego musi działać, jako router WiFi. Na szczęście jest gigabitowy, a wifi w wersji n.

Teraz tak, bo się rozpisałem: jak zrobić, żeby mój QNAP był zarówno widoczny po LANie, jak i z zewnątrz, niezależnie, czy ktoś się zaloguje bezprzewodowo przez Sisco, czy przez Linksysa? NIe wychodzi mi - jak podłączam qnapa do linksysa (pierwszego routera), to owczem, jest widoczny z zewnątrz, ale już przez WiFi linksysa nie. Jak podłaczę go z kolei do Linsysa skrętką, to sieć LAN go widzi, ale z zewnątrz już nie (mimo przekierowanych portów na statyczny adres IP QNAPA)..

Co robię źle?

INFO:

1. internet ze stałym IP
    2. Sisco ma IP 192.168.1.1 i 255.255.255.0 + przekierowanie portów na adres 192.168.1.137 dla portu 21
    3. Linksys jest w trybie AP i ma IP 192.168.1.2. i tę samą maskę. Także ustawiłem przekierowanie portów jak wyżej, ale to nic nie daje
    4. QNAP ma przypisany IP 192.168.1.137 i gateway na ip 192.168.1.1

Będę wdzięczny za pomoc.

• #2 27 Gru 2010 14:07
    mad-dam
    Poziom 2  

Czy ktoś mi może pomóc?

Może za skomplikowanie to wszystko opisałem, a sprawa sprowadza się do tego, że mam dwa routery i jak do pierwszego podłączam serwer to jest dostępny z zewnątrz po FTP, ale w sieci nie widać go, a jak do drugiego to widać w sieci, ale z zewnątrz nie można... a ja potrzebuję jedno i drugie.

Do drugiego Linksysa podpięte są wszystkie kompy, przez kabel, jak i WiFi, pierwszy to Cisco.

Bardzo proszę o wsparcie, bo brakuje nam tego w firmie dość mocno.

Dzięki z góry

• #3 27 Gru 2010 14:46
    piterus99
    Poziom 43  

Wywal routing z drugiego routera - zepnij je portami LAN, zmieniasz IP drugiego routera na niekolidujące, wyłaczasz też w nim DHCP i wszystkie urządzenia są na jednym poziomie - ergo widać wszystko zewsząd.

• #4 27 Gru 2010 14:51
    mad-dam
    Poziom 2  

dziękuję za odpowiedź, spróbuję wieczorem, jak się nasz firemka do domów rozejdzie i dam znać.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo