Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACV Solo - Czujnik temperatury zewnętrznej

27 Gru 2010 09:37 3183 4
  • Poziom 17  
    Witajcie.
    W końcu znalazłem chwilę czasu i zainstalowałem czujnik temperatury zewnętrznej i podłączyłem do pieca.
    W INFO w pozycji 4 zamiast -37stC mam już temperaturę właściwą więc niby wszystko działa, ale bezpośrednio po podłączeniu tego czujnika po włączeniu pieca uruchamia się pompa wodna i pracuje cały czas. Odczekałem całą noc i pompa dalej chodziła. Odłączyłem ten czujnik, i pompa po włączeniu pieca nie włącza się (aż do chwili uruchomienia pieca) - czyli działa prawidłowo.
    O co w tym wszystkim chodzi?
    Co jest nie tak? Macie jakieś pomysły?
    Czujnik podłączony pod zaciski 5 i 6 zgodnie z instrukcją.
  • Poziom 21  
    Podgrzej ten czujnik , np. suszarką . i sprawdź czy pompa się wyłączy .
    Może poniżej pewnej temperatury wymusza pracę pompy ?
  • Poziom 17  
    Być może masz rację - sprawdzę wieczorem, ale bardziej wydaje mi się prawdopodobne, co poradził mi pewien serwisant na PRIV, że parametr 45 jest w trybie 01 zamiast 00.
    Chociaż pisze że 00 jest nastawą fabryczną. Sprawdzę to i dam znać. Problem w tym, że mój kocioł ma starszą wersję oprogramowania niż podano w instrukcji na stronie producenta no i czy parametr 45 z nowego firmwaru jest parametrem 45 w starym?? A jeśli nie 45 to jaki nr?
  • Poziom 17  
    Witajcie.
    No i okazało się, że po podgrzaniu czujnika nie dało rezultatu.
    Jednak po podgrzaniu i zresetowaniu pompa się nie włączyła. Włączyła się znowu jak temperatura spadła poniżej 0stC.
    No i poszperałem w instrukcji no i znalazłem. Parametr 8 - "temperatura zewnętrzna zabezpieczenie przeciw zamarzaniu". Zmniejszyłem z 01 na -30 i chyba będzie spokój. Tylko jedno mnie martwi - dlaczego pompa po przejściu z 1stC na 0stC włączyła się natomiast w drugą stronę się nie wyłączyła. Czekałem jakiś czas.

Mój piec ma stare firmware i posiada tylko 42 programy dla informacji - nie posiada P45 z nowej instrukcji, natomiast P34 odpowiadający P45 z nowej ma inny opis i inaczej się go programuje.

Co myślicie - czy obniżenie P8 na -30stC to dobry pomysł? Czy lepiej wyłączyć w ogóle ten czujnik zew i się go pozbyć.
  • Poziom 13  
    Nie chcę zakładać nowego tematu, więc odświeżę, nie znalazłem nic podobnego.
    Został mi czujnik (sprawny) z lodówki samsung, czy mogę go zastosować jako czujnik temperatury zewnętrznej ?? Czy przedłużenie przewodów nie zakłóci jego pracy ?? Z instrukcji kotła wyczytałem, że oryginalnie powinien być NTC 12 kOhm/25 C, danych od tego od lodówki żadnych nie mogę znaleźć, oznaczeń też nie ma. Może ktoś coś podpowie. Z góry dzięki

ACV Solo - Czujnik temperatury zewnętrznej

Pozdrawiam