Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dokupienie kolumn Tonsil. Jakie?

kapat 27 Gru 2010 10:01 1241 10
  • #1 27 Gru 2010 10:01
    kapat
    Poziom 8  

Witam serdecznie.

Zastanawiam się nad dokupieniem dodatkowych kolumn do mojego zestawu audio. Posiadam obecinie kolumny Tonsil samba 250W. Potrzebowałbym jeszcze Subwoofer i głośnik centralny. Co moglibyście polecić?

Pozdrawiam

0 10
  • #2 27 Gru 2010 17:57
    maly_elektronik15
    Poziom 8  

Jeżeli masz mały budżet polecam ci Subwoofer VK, pisali na forum że byli zadowoleni z tej firmy (subwooferów). Pozdrawiam

0
  • #3 27 Gru 2010 18:24
    dues
    Poziom 28  

Głośnik centralny? Masz amplituner?

0
  • #4 27 Gru 2010 18:40
    kapat
    Poziom 8  

Posiadam Taki sprzęt
    Denon AVR1906

Orginalnie był z kolumnami eltax w konfiguracji 5.0

0
  • #5 27 Gru 2010 18:57
    dues
    Poziom 28  

Problem w tym że aby zapewnić spójność brzmienia wszystkie kolumny powinny pochodzić z jednej serii. Ile chcesz przeznaczyć na ten cel?

0
  • #6 27 Gru 2010 19:17
    kapat
    Poziom 8  

Nie chce się pozbywać Tonsili :) Jestem z nich zadowolony. Na Podzespoły po jakieś 500 zł od sztuki. Tyle że kupowane na różnej przestrzeni czasowej (subwoofer, Centralny Satelity)

0
  • #7 27 Gru 2010 19:34
    dues
    Poziom 28  

Na centralny i monitory nie inwestowałbym więcej niż 250zł/szt. Masz spory wybór jak np Tonsil Fenix czy też Magnat Monitor Supreme. W subwoofer natomiast warto zainwestować ok 1000zł, tu mogę Ci polecić Tonsil Aktiv 250.
    Jednak jeśli chcesz go używać tylko i wyłącznie do filmów to i tańszy powinien Cię zadowolić.

0
  • #8 28 Gru 2010 14:41
    DJ Volt
    Poziom 25  

dues napisał:
    Masz spory wybór jak np Tonsil Fenix

Nie wiem czemu pojawiła się tu kolumna z najgorszej serii produkowanej przez Tonsil w XXI wieku.... .

Voyager Sat będą Ci pasować wizualnie do samby - ten sam materiał okleiny, polipropylenowe membrany. O "spójności" brzmienia nie ma co tu gadać, Samba to budżetowa kolumna, więc domyślam się, że i amplituner masz mocno przeciętny. Czego tu nie załadujesz zagra tak samo. Na początek zabawy z efektami przestrzennymi styka.

0
  • #9 29 Gru 2010 00:34
    dues
    Poziom 28  

DJ Volt napisał:
    dues napisał:

Nie wiem czemu pojawiła się tu kolumna z najgorszej serii produkowanej przez Tonsil w XXI wieku.... .

Voyager Sat będą Ci pasować wizualnie do samby - ten sam materiał okleiny, polipropylenowe membrany. O "spójności" brzmienia nie ma co tu gadać, Samba to budżetowa kolumna, więc domyślam się, że i amplituner masz mocno przeciętny. Czego tu nie załadujesz zagra tak samo. Na początek zabawy z efektami przestrzennymi styka.

Właśnie dlatego.

0
  • #10 30 Gru 2010 10:31
    maly_elektronik15
    Poziom 8  

nie zastanawiales sie na jakims DIY?

0
  • #11 30 Gru 2010 13:18
    kapat
    Poziom 8  

DJ Volt napisał:
    dues napisał:

domyślam się, że i amplituner masz mocno przeciętny. Czego tu nie załadujesz zagra tak samo. Na początek zabawy z efektami przestrzennymi styka.

Sprzęt jaki posiadam masz w 2 czy 3 linku.

0
  Szukaj w 5mln produktów