Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Omega 2.0 16v problem z odpalaniem i gazem

michas117-19 27 Dec 2010 10:08 6175 7
    michas117-19
    Level 9  
    Witam.
    Mam Opla Omegę 2.0 16v 1995r z gazem LOVATO i mam z moim Oplem dwa problemy.

Jeden jest taki, że ciężko odpala jak jest ciepły silnik.
    Opiszę problem:
    rano nie ważne czy duży mróz czy mały to odpala od strzała bez problemu a jak przejadę parę km i nabierze silnik swojej temperatury i zgaszę silnik to jest potem problem, żeby go odpalić. Jak przekręcam kluczykiem to na początku jest moment jakby chciał zaskoczyć ale nie może i trzeba nim parę sekund kręcić żeby załapał.
    Wymieniłem świece, przewody WN, cewki nie ruszałem. Sprawdzałem czy jest iskra, to jest. Byłem u mechanika to podpiął się pod komputer i wykazało, że mam sondę padniętą. To jest możliwe, żeby ta sonda takie cuda robiła z odpalaniem?

Drugi problem to jest znowu z gazem:
    wogóle nie chcę przeskoczyć z benzyny na LPG.
    Centralka co jest do przełączania PB na LPG migają kontrolki a jak ma przeskoczyć na ten gaz to kontrolki gasną.
    Gazownik stwierdził, że mógł paść czujnik podciśnienia.
    A ten czujnik nie jest zbytnio taki tani. Nie chciałbym, żeby było tak że go kupię a to nie będzie to.

Jeśli ktoś miał podobne problemy z Omegą to proszę napisać, co może te problemy rozwiązać.
    Dzięki z góry i pozdrawiam wszystkich.
    rs07
    Level 20  
    Witaj michas117-19
    Odnośnie pierwszego problemu. Na pewno to nie sonda lambda. Zakręć gaz przy butli i zrób test czy jest zmiana.
    Odnośnie problemu drugiego, sprawdź podłączenia masy i zasilania centralki gazowej.
    Michal232323
    Level 15  
    Na początek spróbuj odłączyć aku na noc i następnie pojeździć trochę na samej benzynie,podobno czasami to pomaga
    michas117-19
    Level 9  
    Właśnie ja od paru dni jeżdżę na samej benzynie bo gaz mi nie działa tylko że nie zakręcałem gazu przy butli, ale mimo to i tak poprawy nie ma.
    Co do centralki gazowej to sprawdzę jutro.
    A odłączanie aku na noc to już nie raz próbowałem i też nic nie dało.
    Trochę mnie już dobija te odpalanie bo mogę silnik zajeździć takim kręceniem co chwilę.
    Michal232323
    Level 15  
    Pali ci się check?
    Może sprawdź cewkę jeszcze
    Opel Omega 2.0 16v problem z odpalaniem i gazem
    michas117-19
    Level 9  
    Cewke mi sprawdzali i jest ok.
    Pali się cały czas check.
    Może z komputerem jest coś nie tak?
    Dziwne że pokazuje tylko błąd sondy a sonda nie jest przyczyną takiego odpalania.
    Sprawdzałem też połączenie centralki od gazu i wszystko jest na miejscu tak jak powinno być.
    A wiesz może jak sczytać błędy metodą na "spinacz" ?
    Może tak spróbuje coś wyciągnąć z błędów.

Dodano po 1 [godziny] 49 [minuty]:

Odczytałem błędy spinaczem i wyszło mi:
    013- sonda lambda
    015- Czujnik temperatury cieczy chłodzącej zbyt wysokie napięcie

To teraz tylko muszę znaleźć ten czujnik i sprawdzić może gdzieś przewód przetarty jest.
    Może to ten czujnik takie cuda robi z odpalaniem gdy jest ciepły silnik.
    michas117-19
    Level 9  
    Wczoraj zrobiłem tak jak pisał "rs07" zakręciłem gaz przy butli.
    I tak jakby była poprawa cały dzień mi dobrze chodził samochód odpalał bez problemu, ale dziś rano znowu to samo się stało przejechałem 10km zgasiłem silnik żeby sprawdzić czy odpali no i już trzeba było nim kręcić pare sekund żeby załapał.