Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klucze płasko oczkowe zestaw

27 Gru 2010 12:41 49816 54
  • Poziom 9  
    Witam, odświeże temat.
    Szukam kluczy do domowej skrzynki.

Klucze mają być trwałe w przystępnej cenie.
    Czy NEO są dobre? co polecacie?

Potrzebuje od 6 do 32 typu

Ręczne › Klucze › Płasko-oczkowe

kwota max około 250zł
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 15  
    Coś taniego i podobno dobre http:xxxxxx
    Coś dobrego z dożywotnią gwarancją httpxxxxx ale przewyższa kwotę
    Szukaj może jeszcze jakiegoś "covala" albo "proxtona"

Moderowany przez Błażej:

To też niezłe: Regulamin pkt 10.11. Ostrzeżenie.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Polecam KING TONY, używam sam super jakość.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    startvision napisał:
    kwota max około 250zł

Kolega Old, zapomniał chyba o tym :D
  • Poziom 13  
    A sorrki rzeczywiście umkneło mi.
  • Poziom 24  
    A co powiecie o kluczach marki Mannesmann ?

Kupiłem ostatnio takie płasko oczkowe z grzechotką ... Jak na razie dają radę nawet pod gaz rurką.

powiem tylko, ze mają 10 letnią gwarancję producenta :D
  • Poziom 24  
    Proste, 8,10,13,14,17,19 ... jak na razie dają radę ... zobaczymy jak się zachowują po dostaniu konkretnie w dupę ...
  • Poziom 9  
    odsadzone oczko wydaje się być praktyczniejsze, szukam bdb kluczy bo przez długie lata (z 15) miałem super zestaw oczkowych odsadzonych ale polowa zgubiona połowa już wyrobiona. a kiedy ide do skrzynki po klucze to mnie nie ma 1h bo szukam 12-stki :D

znalazłem na allegro KLUCZE PŁASKO-OCZKOWE JOBI 24 ELEM. 6-32MM 16145 za 135zł
    tak orientacyjcznie czy o te JOBI Ci chodziło?
    W sumie to minimum potrzeba 2 kluczy z tej samej numeracji :D bo jak zrobić kontre? :D

PS. do domu może kupić 2 zestawy po 12 kluczy?
    liczba kluczy ta sama 24 ale mamy podwójną numeracje.
    Minus, że oczkowego nie ma i można obrobić śrubę..

oktawian Mannesmann trzeba mieć koło 400zł :)
  • Poziom 43  
    Jobi profi używam od 6 lat nawet niezłe pękły mi dopiero 2, Dziwi mnie tylko jedno że 6 lat temu płaciłem za nie 250zł a dziś kosztują 130zł więc na czym zaoszczędzili i czy oprócz nazwy to te same klucze co kiedyś. Teraz za 199zł kupiłem yato na znanym portalu aukcyjnym.
  • Poziom 9  
    powiedziałem tacie o tym zakupie :)
    troszke sie denerwował bo 250zł za głupie klucze wydam..

przypomniałem mu, że kupiliśmy ostatnio młotek 2kg za 25zł i jakieś tam pierduły i zapłaciliśmy prawie 100zł i bunt cenowy ucichł :)

kto jest z okolic zawiercia jest tam pewien metalowy gdzie bardzo tanio są klucze chyba z cobalta ale nie na 100% ta nazwa firmy. wiem, że znajomy je kupił jako prezent dla dziadka i jak wybierał je to właśnie z tej półki co te NEO co na początku pisałem. także 24 elementowy zestaw.
  • Poziom 32  
    Witam, skoro sie młodzież w mechanike chce bawić ,to kup mniejszy komplet ale dobry, ja używam proxona ,ostatnia przygoda z proxonem, odkrecam śrube na półosi 32mm klucznasadka- przelotka 1/2cala przedłużka i rura az meter z kawałkiem :D , i pęka przelotka :D , jako że nygus ze mnie i niechciało sie iść po calowy zestaw, ale nasadka i przedłużka nie ruszone, cowal też robi dobre klucze , płasko-oczkowe używam wurtha, powodzenia.
  • Poziom 15  
    wopor tylko że za zestaw wurtha trochę pewnie trzeba wyłożyć?
  • Poziom 32  
    Witam, a troszke tak ,tylko że ja kupuje narzędzia cały czas ,pewnie że nie codziennie :D ale 2x do roku i Qrna fi nie mam sponsora, ale niestac mnie na byle jakie(tanie) , ostatnio musiałem kupic klucz fajkowy 36 za 40zł bo już moje sklepy były zamkniete i omało nie wybiłem sobie ostatniego zęba :D , sie rozlazł , pojecie drogie jest naprawde wzgledne jezeli za tym idzie jakość i oczekiwana przydatność i funkcjonalność, powodzenia.
  • Moderator Samochody
    startvision napisał:
    oktawian Mannesmann trzeba mieć koło 400zł :)

Mannesmann to się kupuje za grosze w niemieckich Lidl, Aldi, Metro itp. Nie są rewelacyjnej jakości ale jeden komplet mam już z 12 lat, do tej pory zniszczyłem z niego połowę torx-ów, małą grzechotkę i jeden klucz nasadowy ale tu akurat pomogła metrowa rura i mechanior co ma ze 130kg wagi.
  • Poziom 18  
    Autorze , jak dobrze pokombinujesz , to klucze powiedzmy od 6-19 kup jakiejś "średniej" marki, masz powyżej firmy polecane przez kolegów , resztę bym brał naszego producenta Kuźnia , tych większych i tak będziesz używał rzadko , i nie jest wymagana precyzja wykonania przy tak dużych łbach śrub {swoją drogą widział ktoś obrobiony łeb śruby 22mm?}. Przy dobrym pomyślunku zamkniesz się w kwocie znacznie poniżej 250Pln , wiesz nie musisz posiadać całego szeregu kluczy licząc po kolei.
  • Poziom 24  
    Kompletna numeracja się przydaje ... już widzę, że brakuje bardzo oczkowej grzechotki 9, 12, 11 15 16 i tej właśnie 18 :/ a i 21 by się przydała.
  • Poziom 24  
    Do odkręcania śrub ... te klucze grzechotkowe są wygodne a czasami jest sruba do której nie ma dojścia na grzechotkę z nasadką ... a nakładać i ściągać zwykły klucz to człowieka szlag trafia ...
    Jak do czego? Do roweru Ukraina.
    Ja właśnie z jakiegoś rosyjskiego roweru pamiętam 9, 11, 12, 14. 9 i 11 miałem też w jakimś bardzo starym motocyklu. W każdym bądź razie mam w zestawie nasadek te numery, ale leżą raczej jako uzupełnienie kolekcji. W płaskich nie mam, chyba, że w którymś podwójnym.
  • Moderator Samochody
    Motronic napisał:
    Do czego ci 9 i 11? 21 tez po co?

Ostatnio musiałem 9 i 11 dokupić- przewody hamulcowe, odpowietrzniki, tzw. kalamitki do smarowania.
  • Moderator Samochody
    9 koło zamachowe w VW benzynowych 1,6, 1,8 (musisz mieć nasadkę 12 kątną)
    11 osłona sprzęgła w ww samochodach
    Z Kuźni złożyłem swój pierwszy komplet płasko oczkowych. Do dziś jej mam, choć fakt, oblazły. Miałem też zestaw starych radzieckich nasadek - nie do zajechania. Tyle tylko, że gniazdo było ichnie - metryczne sobie wymyślili. Kila radzieckich kluczy, szczególnie większych rozmiarów też wspominam, jako trudnozniszczalne.
    W tej chwili mam nasadki z PROXXONA, kombinerki, wkrętaki i podobna drobnica z NEO, płaskie to mieszanka Kuźni i innych, kupowane według potrzeb. Główna wkrętarka PERLES.
  • Poziom 24  
    Tak jak mówicie lancer ... 12 oraz 14

21 vectra amory tył 9 i 11 plastiki atrapy itp.
    18 zawieszenie przód vectra oraz T4 z tego co pamiętam...

No i o 16 nie muszę wspominać :>

Ogólnie do odkręcania popuszczonych śrub jak najbardziej fajna sprawa .