Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie telewizora z kinem domowym i dekoderem hd

27 Gru 2010 12:43 6133 4
  • Poziom 2  
    Kilka dni temu odwiedzili mnie technicy UPC zamieniając dekoder cyfrowy na dekoder HD i zabierając jeden kabel antenowy. Przez to do telewizora dochodzi teraz sygnał wyłącznie z dekodera przez hdmi. Dalej, przez eurozłącze zakończone trzema kablami telewizor połączony jest z kinem domowym. Gdy telewizja leci przez zwykłą antenę (której teraz już nie ma) to kino domowe odbiera to i przekazuje swoim głośnikom. Nie działa to z telewizją z nowego dekodera.

Chciałbym tak to wszystko połączyć, żeby działało razem ze sobą, czyli obraz z dekodera, dźwięk z kina. Oprócz tego hdmi w tym telewizorze to wejście szóste. Oznacza to, że przy włączeniu telewizora muszę naciskać przycisk zmiany wejścia, żeby w ogóle mieć obraz. Chciałbym mieć obraz bez tego. Telewizor to Sony Bravia, kino domowe to Sony DAV EA20.

Załączam zdjęcia tyłów dekodera, telewizora i kina domowego.
    Połączenie telewizora z kinem domowym i dekoderem hd Połączenie telewizora z kinem domowym i dekoderem hd Połączenie telewizora z kinem domowym i dekoderem hd

Z góry dziękuję za pomoc :D
    Jeśli potrzebne byłyby dodatkowe informacje, czy lepsze zdjęcia to postaram się dopisać.
    EDIT: Na dekoderze stoi router, który oczywiście nie ma związku z całą tą sprawą (zbieżność miejsc)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Połącz wyjście audio z dekodera do wejścia audio kina domowego.
  • Poziom 2  
    Dziękuję, dźwięk już idzie tak jak chciałem. Została jeszcze ta druga sprawa: przełączanie pomiędzy portami, aż dojdzie się do 6., żeby mieć obraz.
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam podobny problem, jednak w odróżnieniu od poprzednika, moje kino domowe nie posiada ani wejścia optycznego ani czinczów audio. Jedynie euro.
    Ale od początku. Mam:
    - telewizor Sony Bravia KDL40EX710 (wejścia HDMI, optyczne, euro, czincze);
    - kino domowe Sony DAV-TZ230 (1x HDMI, 1x euro);
    - dekoder hd UPC Cisco 8485DVB (1x HDMI, euro, optyczne, czincze audio);

Telewizor z dekoderem podłączony jest kablem HDMI, natomiast z kinem HDMI i euro. I tutaj zaczynają się schody. Przy takim podłączeniu dźwięk w głośnikach z kina leci tylko podczas oglądania telewizji analogowej (normalne kanały), natomiast gdy przełączam na dekoder, dźwięku nie ma. Podłączając natomiast kablem euro dekoder z kinem sytuacja jest odwrotna. Niestety, jak już wcześniej napisałem, kino ma tylko 1xHDMI i 1xEURO i żadnych dodatkowych wejść audio, więc nie podłączę na raz dwóch urządzeń z telewizorem, jak radziliście koledze powyżej. Dlatego moje pytanie - czy jest możliwe jakieś inne rozwiązanie, aby dźwięk był odtwarzany przez głośniki kina domowego podczas oglądania telewizji i analogowej i cyfrowej? Np. podłączając optycznym kablem telewizor z dekoderem? Czy to by coś dało?

I jeszcze jedna kwestia. Dlaczego nie słychać dźwięku w głośnikach kina domowego podczas odtwarzania muzyki z pen-drive wpiętego w usb telewizora (podłączając tv i kino kablami hdmi i euro)?

A nawiązując do pytania poprzednika nie wydaję mi się, żeby była inna opcja wyświetlania obrazu z osobnego dekodera jak poprzez wybranie na pilocie odpowiedniego wejścia przy każdym włączeniu tv. Mnie też to irytuje, ponieważ od niedawna mam dekoder i byłem przyzwyczajony do normalnego przełączania się między kanałami za pomocą jednego pilota. A teraz - dodatkowy sprzęt, dodatkowy pilot... Ech.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Wykopaliska!