Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lg Flatron W1934 brak treści

Mirek24 27 Dec 2010 13:02 2964 6
    Mirek24
    Level 20  
    Witam. Trafił do mnie taki monitor z objawem : Włancza się podświetlenie na 2s i wyłancza. Wstawiłem między 3 i 16pin OZ9938 5Okiloom i teraz świetlówki świecą ale brak jest treści obrazu. Czy ktoś ma wsad do 25L010 , lub jaka jest procedura inicjacji pamięci.
    elektronik2910
    Level 13  
    Witam.
    Jeśli procesor nie otrzyma informacji o prawidłowym działaniu inwertera to treści obrazu nie będzie. Należy naprawić inwerter i zobaczyć co będzie.
    imperpl
    Level 23  
    Monitor może się włączać co najwyżej. Zdejmujesz protect i myślisz, że zasilacz/inwerter masz już z głowy? Zdjęcie protect ma za zadanie ułatwić Ci znalezienie przyczyny a nie go cudownie naprawić.

Wymień wszystkie elektrolity po stronie wtórnej, sprawdź trafka, sprawdź świetlówki i wtedy dopiero spróbuj włączyć monitor.
    Mirek24
    Level 20  
    Świetlówki pdstawiłem, elka wymieniłem i bez zmian.
    tbunio
    Level 20  
    Z tego co widzę z inwertera nie ma informacji zwrotnej do procka o tym czy inwerter działa czy nie więc podpowiedź o tym, że obraz pojawi się gdy poprawnie działa inwerter jest daleko nietrafiona.
    h.g
    Level 18  
    Witam.
    Obrana droga na skróty wprowadziła na zły tor do poprawnej diagnozy.
    Nic o pomiarach napięć?
    tbunio
    Level 20  
    Powodem gaśnięcia podświetlenia była nieprawidłowa informacja o prądzie ze świetlówek do inwertera, który uruchamiał protekcję. Naprawa polegała na ponownym przylutowaniu przewodów do świetlówek, przepaliły sie.