Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie grzeje wody termet g17-10

red_rain 27 Gru 2010 16:12 3214 5
  • #1 27 Gru 2010 16:12
    red_rain
    Poziom 1  

Witam, piecyk od pewnego czasu zaczął działać tylko z maksymalnie przekręconym w lewo pokrętłem wielkości płomienia. Choćby minimalne przekręcenie w prawo (w kierunku zera) powoduje zaśnięcie płomienia. Pokrętło w położeniu na 0 nie wyłącza gazu - świeczka pali się nadal. Nawet przy tym maksymalnym przekręceniu gałki, przy której zresztą jedynie płomień się pali woda leci chłodna. Zespół wodny został skontrolowany i wszystko wydaje się być w porządku. Co zrobić z tym fantem?

0 5
  • #2 27 Gru 2010 20:33
    michcio1992
    Poziom 13  

Regulator pod pokrętłem od gazu jest źle ustawiony lub zepsuty i przy okazji wymienić membrane w zespole wodnym. Radziłbym do tego wezwać serwis

1
  • #3 02 Sty 2011 14:42
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

Jeśli zespół wodny jest sprawdzony, to trzeba po prostu piecyk wyregulować. Po pierwsze, przepustnica na reduktorze gazu (za zespołem gazowym, pokręcany ręcznie wkręt). Prawdopodobnie trzeba zwiększyć przepływ gazu na podgrzewacz. Po drugie, regulacja samego układu krzywkowego. To może być istotne. Jeśli płomień na palniku głównym pojawia się dopiero przy maksymalnym przekręceniu pokrętła w lewo, trzeba dokonać regulacji. Pod pokrętłem gazu (trzeba je zdjąć) jest wkręt. Gdy go wkręcamy, to zwiększamy otwarcie zaworu w zespole gazowym, a więc zwiększamy płomień. Trzeba to zrobić, ale Z UMIAREM. Po pierwsze, po regulacji trzeba sprawdzić, czy po przekręceniu pokrętła w prawo do pozycji świeczki palnik główny ulega wygaszeniu. Po drugie, czy po przekręceniu pokrętła maksymalnie w prawo (do zera), czy także ŚWIECZKA ulega wygaszeniu. Jeśli nie, to znaczy, że nadmiernie wkręciliśmy ten wkręt regulacyjny. Piecyk powinien być tak wyregulowany, by (przy pokrętle przekręconym maksymalnie w lewo) iloczyn przepływu wody na minutę i przyrostu temperatury wody wynosił tyle, ile przewidują dane techniczne (instrukcja, tabliczka znamionowa) - dla tego typu to wynosi 250 (Kcal./min.) (PG-6 miał 300, PG-4 nawet 325) - można ustawić na MINIMALNIE większą moc (ale nie może przekraczać nominalnej o więcej niż 10%).

0
  • #5 20 Sty 2011 22:42
    serwo66
    Poziom 25  

Na 3 biegu szybciej podgrzewa wodę użytkową , jeśli ci przeszkadza lub masz szumy w instalacji c.o. można zmniejszyć na 2 .

0