Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu-Siemens L1310G po odłączeniu zasilacza gaśnie ekran

27 Gru 2010 18:10 2508 2
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam problem z laptopem Fujitsu Siemens L1310G z Windows XP. Po wyłączeniu zasilacza sieciowego ekran gaśnie. Komputer pracuje, ale nawet po ponownym podpięciu napiecia ekran sie już nie zapala. Oto lista czego już próbowałem:

1. Po podłączeniu drugiego ekranu, działają oba – na baterii również.
    2. Instalowałem najnowsze sterowniki ATI (Xpress 200M), alternatywne Mr Omega, najnowsze od Fujitsu oraz oryginalne z płyty od lapka. Tylko przy sterownikach Omega ekran po wyłączeniu prądu działał około 10sekund.
    3. Po odinstalowaniu wszystkich sterowników ekranu i pracy na ‘domyślnej karcie graficznej’ ekran nigdu nie gaśnie – pracowałem 40minut na baterii i wszystko było ok. Niestety w tym trybie rozdzielczość jest 1024x768 , a ekran jest panoramiczny.
    4. Przeinstalowanie systemu i upgrade BIOSu nie pomogło.
    5. Wyłączenie wygaszaczy i ustawień wyłączania ekranu na baterii nic nie pomogło.
    6. Podczas włączania komputera na baterii widać obraz tylko do etapu ‘ładowanie systemu windows’
    7. Podświetlenie ekranu działa, ale obrazu brak.
    8. Rozjaśnianie ekranu skrótami na klawiaturze nie pomaga.
    9. Bateria jest wymieniona na nową, wytrzymuje 1:40h

Proszę o jakieś pomysły, bo mi zabrakło, a sprawa jest pilna :|
  • SterControlSterControl
  • Poziom 16  
    Obejrzyj płytę czy nie ma śladów zalania.
    Jeśli wykluczamy kwestie software-u to możliwe przyczyny:
    Problem z kontrolerem KB3886(proponuje przelutować nogi).
    Możliwy problem z mostkiem północnym RC400MB do niego jest podłączona matryca(grafika zintegrowana z tym mostkiem).
  • Poziom 11  
    Lutowanie płyt to już dla mnie za wysoka specjalizacja, ale okazało się, że jeśli w Windows wyłączy się przyspieszenie sprzętowe dla karty graficznej (Panel Sterowania -> Ekran ), to ekran nie gaśnie. Problem rozwiązany, bo komputer do grania nie służy.