Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera fs-1030d brudzi papier.

lala166 27 Dec 2010 19:10 6375 7
 • #1
  lala166
  Level 21  
  Witam mam problem z drukarką Kyocera fs-1030d ( Triumph Adler LP 4022 ). Bardzo brudzi kartki przy wydruku dwustronnym, przy jednostronnym jest nawet całkiem nieźle. Zastosowałem się do czynności zawartych w instrukcji z czyszczeniem (przesuwanie "suwaczkiem" :) ) niestety nic nie pomogło. Może trzeba wyczyścić jakieś rolki, opróżnić śmietniczki ? Proszę o wskazówki - nie zbyt znam budowę tego sprzętu.
 • #2
  Robson1
  Level 26  
  Może kolega napisze jaki stosuje toner (oryginał, czy zamiennik) oraz jaki licznik posiada drukarka.
  Najczęstrzą przyczyną brudzenia w Kyocerach jest stosowanie nieoryginalnych tonerów - o czym wiele już na tym forum było pisane w stosunku do urządzeń tej firmy.

  Pozdrawiam
 • #3
  lala166
  Level 21  
  No właśnie zapomniałem o najważniejszym. Drukarka ma ok 25k stron i drukowała dobrze aż do zacięcia się papieru. Dziewczyna coś próbowała wyciągać i niby od tamtej pory zaczęła brudzić. Mogła używać siły :)
 • #4
  Robson1
  Level 26  
  Pytanie teraz czy usuneła całą kartkę czy cos zostało w środku? Zapytaj w którym miejscu znajdowała się zacięta kartka. Najlepiej jakbys zamieścił skan wydruku aby lepiej zobrazować problem.
 • #5
  Overold
  Level 20  
  Może opisz dokładniej brudzenie czyli "brudzi spodnią część kartki lub tylko przednią etc etc" pomoże to w diagnozie i odp. na temat toneru.Sprawdź jak wyjmiesz moduł drukujący czy nie jest nasypany toner do środka i czy taka szara rolka gąbczasta siedzi w swoich mocowaniach,z tą rolką to delikatnie siła jej nie służy zdarza się że mocowanie pęknie i jest problem.
  Pozdrawiam
 • #6
  krzys_ka
  Level 25  
  Jeżeli brudzi przy dupleksie to podejrzewam, że możliwie wilgotny papier (czyli wygrzana jedna strona kartki) zahacza krawędzią o PU, który przy wyjmowaniu zaciętego papieru został zabrudzony tonerem. Przy simpleksie kartka przechodzi "prosto" pod bębnem i nie haczy o resztę PU. Warto przeprowadzić konserwację.
 • #7
  lala166
  Level 21  
  Oto strony wydrukowane z dupleksem: 1. kartka bardziej zaczerniona to strona z pierwsza 2. kartka mniej zaczerniona to strona druga.
  Dla porównania zdjęcie zrobiłem z białą kartką.
  Kyocera fs-1030d brudzi papier. Kyocera fs-1030d brudzi papier.


  1) Dziewczyna kartkę wyciągnęła całą. Niestety bardzo trudno żeby ona sprecyzowała gdzie się zakleszczyła ;)
  2) Co to jest PU ?
 • #8
  krzys_ka
  Level 25  
  Na moje oko to stary toner przy wyjmowaniu zespołu bębna (PU) został wstrząśnięty i dostał się na wałek magnetyczny - dlatego brudzi. Czarna apla z komputera i przedrukować stary toner.