Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera fs-1030d brudzi papier.

lala166 27 Dec 2010 19:10 6375 7
    lala166
    Level 21  
    Witam mam problem z drukarką Kyocera fs-1030d ( Triumph Adler LP 4022 ). Bardzo brudzi kartki przy wydruku dwustronnym, przy jednostronnym jest nawet całkiem nieźle. Zastosowałem się do czynności zawartych w instrukcji z czyszczeniem (przesuwanie "suwaczkiem" :) ) niestety nic nie pomogło. Może trzeba wyczyścić jakieś rolki, opróżnić śmietniczki ? Proszę o wskazówki - nie zbyt znam budowę tego sprzętu.
    Robson1
    Level 26  
    Może kolega napisze jaki stosuje toner (oryginał, czy zamiennik) oraz jaki licznik posiada drukarka.
    Najczęstrzą przyczyną brudzenia w Kyocerach jest stosowanie nieoryginalnych tonerów - o czym wiele już na tym forum było pisane w stosunku do urządzeń tej firmy.

Pozdrawiam
    lala166
    Level 21  
    No właśnie zapomniałem o najważniejszym. Drukarka ma ok 25k stron i drukowała dobrze aż do zacięcia się papieru. Dziewczyna coś próbowała wyciągać i niby od tamtej pory zaczęła brudzić. Mogła używać siły :)
    Robson1
    Level 26  
    Pytanie teraz czy usuneła całą kartkę czy cos zostało w środku? Zapytaj w którym miejscu znajdowała się zacięta kartka. Najlepiej jakbys zamieścił skan wydruku aby lepiej zobrazować problem.
    Overold
    Level 20  
    Może opisz dokładniej brudzenie czyli "brudzi spodnią część kartki lub tylko przednią etc etc" pomoże to w diagnozie i odp. na temat toneru.Sprawdź jak wyjmiesz moduł drukujący czy nie jest nasypany toner do środka i czy taka szara rolka gąbczasta siedzi w swoich mocowaniach,z tą rolką to delikatnie siła jej nie służy zdarza się że mocowanie pęknie i jest problem.
    Pozdrawiam
    krzys_ka
    Level 25  
    Jeżeli brudzi przy dupleksie to podejrzewam, że możliwie wilgotny papier (czyli wygrzana jedna strona kartki) zahacza krawędzią o PU, który przy wyjmowaniu zaciętego papieru został zabrudzony tonerem. Przy simpleksie kartka przechodzi "prosto" pod bębnem i nie haczy o resztę PU. Warto przeprowadzić konserwację.
    lala166
    Level 21  
    Oto strony wydrukowane z dupleksem: 1. kartka bardziej zaczerniona to strona z pierwsza 2. kartka mniej zaczerniona to strona druga.
    Dla porównania zdjęcie zrobiłem z białą kartką.
    Kyocera fs-1030d brudzi papier. Kyocera fs-1030d brudzi papier.

1) Dziewczyna kartkę wyciągnęła całą. Niestety bardzo trudno żeby ona sprecyzowała gdzie się zakleszczyła ;)
    2) Co to jest PU ?
    krzys_ka
    Level 25  
    Na moje oko to stary toner przy wyjmowaniu zespołu bębna (PU) został wstrząśnięty i dostał się na wałek magnetyczny - dlatego brudzi. Czarna apla z komputera i przedrukować stary toner.