Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1.0, 2004 r. wymiana silnika na większy

27 Dec 2010 19:19 8769 13
  • Level 9  
    Witam,

Posiadam Toyotę Yaris I z 2004 r. , silnik 1.0 benzyna. Niestety muszę wymienić silnik, tak się składa, że posiadam wersję wyprodukowaną we Francji i nie mogę znaleźć pasującego silnika - w moim jest inaczej montowany filtr oleju od spodu silnika i inaczej wygląda przedni kolektor (już nawet nie wiem czy to od kraju zależy czy od roku produkcji). Mój silnik 1.0 wygląda tak jak jak te 1.3 (układ filtr, kolektor, katalizator). Zastanawiam się z jakimi konsekwencjami wiąże się włożenie silnika 1.3 ?

Bardzo proszę o opinię i pomoc.
  • Level 30  
    kolektor i podstawę filtra można założyć od starego silnika.Pewnie w twoim jest kolektor blaszany z katalizatorem a w wersji japońskiej katalizator jest dalej na układzie wydechowym.Z tego też powodu inna jest podstawa filtra.W silniku 1,3 jest przepustnica sterowana elektronicznie a w1,0 linką i z tym będzie problem.Pomijam sprawę ECU bo nie wiem czy podpasuje.Myślę że 1,0 od japońca da się założyć.Napisz czemu trzeba zmienić silnik?
  • Level 13  
    Różnica w oprogramowaniu ECU,część instalcji elektrycznej,inne sprzęgło 1.0 ma sprzęgło o średnicy 190mm a 1.3 200mm,sam silnik nie wystarczy należy jeszcze zainwestować w ECU od 1.3 lub spróbować zmienić wsad czyt.oprogramowanie a to musi zrobić ktoś kto ma o tym pojęcie.Samo przełożenie silnika to nie problem.Należałoby się zastanowić również nad ekonomiką silnik 1.3 pali około 2litrów więcej od 1.0 wiem z doświadczenia miałem obydwa modele teraz mam 1.0 2008 rok ale to już zupełnie inny silnik.
  • Level 9  
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Japońska wersja ma w zupełnie innym miejscu ten filtr oleju... chyba że wymienić z mojego silnika na kolektor i podstawę ze starego ? i wtedy katalizator też? oj chyba się nie da - ?

Czyli rozumiem, że nie jest to kwestia rocznika auta tylko rzeczywiście miejsca produkcji?

Na allegro jeden silnik ewentualnie mógłby pasować do mojego auta ale jest to licytacja no i kontakt ze sprzedającym pozostawia wiele do życzenia.

Gdzie szukać ? okoliczne miejsca z częściami używanymi zostały sprawdzone.

silnik został zatarty....
  • Level 13  
    Wszystko się da tylko pytanie czy się opłaca,na necie na pewno coś znajdziesz,we wrocławiu jest firma która handluje tylko japonią ale nie pamiętam jak się nazywa,oglaszaja się na necie
  • Level 30  
    Podstawę filtra powinno dać się zamienić.

Dodano po 56 [sekundy]:

zatarty silnik da się naprawić.
  • Level 9  
    jestem ze Szczecina.

Trudno tu o dobry zakład mechaniczny.... nikt nie jest w stanie jakiegoś polecić.... a te które polecają nie chcą się podjąć naprawy, chociaż rozważam taką opcję. Głównie mówią, że będzie to drożej kosztowało niż wymiana silnika. Proponowano mi 1500 za silnik plus 400 zł wymiana. Z tymże u nas w Szczecinie same japońskie.

bandi21 -> a czy rodzaj silnika zależy rzeczywiście od miejsca produkcji?
    a dlaczego u nas (allegro) nie ma tych francuskich?

Dziękuję, każda informacja jest dla mnie bardzo cenna.

Moderated By Błażej:

Myślę, iż ta dyskusja wybitnie unaoczniła, że podanie miejsca zamieszkania jest istotną sprawą. "Polska" to zbyt ogólne pojęcie! Zmiany można dokonać poprzez edycję swojego profilu.

• Level 30  
    Yaris ma silnik 1SZ-FE bez względu na kraj pochodzenia.Różni się osprzęt między japończykiem a francuzem.Wydaje mi się że ten osprzęt da się zamienić z zatartego silnika.Francuskich nie ma bo są to młodsze samochody i pewnie mniej ich rozbierają.
  • Level 13  
    Moim skromnym zdaniem nie opłaca się takiego silnika już naprawiać,szlif wału,honowanie itd nie wiadomo jak głowica pewnie też się przytarła,lepiej szukać innego z gwarancją rozruchową,pewnie że da się naprawić tylko wraca pytanie czy się opłaca?
  • Level 9  
    Wstępnie oszacowane koszty naprawy są rzeczywiście wyższe niż wymiana z tymże nie mam pomysłu skąd wziąć odpowiedni silnik.

Ciekawa jestem co wykombinują w warsztacie gdzie dzisiaj zostało auto odholowane. Umówiona byłam na wymianę, a okazało się, ze silnik nie pasuje.
    Dzwonili do mnie później, że zorientują się a propo włożenia tego 1.3.
    szukałam w internecie, nie znalazłam informacji na temat ewentualnego dostosowania wersji japońskiej do francuskiej.
  • Level 12  
    kolego poszukaj w firmie o nazwie AMBIT mają szroty po całej Polsce a jeżeli coś ci dobiorą to mają dobry system wymiany pomiędzy oddziałami o na nex day będziesz mógł go spokojnie obejrzeć i pomierzyć. Myślę że wymiana jest wykonalna nawet jeżeli silniki się troszeczkę różnią. Wiem co mówię bo zamieniłem silnik rover 1600 1996 na honda civic 1400 2003r
  • Level 30  
    Wszystko można wykonać tylko czy się opłaca i kto to ma zrobić?Przypominam że autorką posta jest judyta co wiele tłumaczy.
  • Level 12  
    W sumie tak ale po poście widać że coś trochę kuma:)