Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L30-10X, uszkodziłem przy rozbieraniu.

27 Gru 2010 21:02 1674 7
 • Poziom 11  
  Witam,
  Mam pytanie i zarazem prośbę. Podczas rozbierania wspomnianej Toshiby urwałem przewód, a dokładniej wtyczkę tegoż przewodu. Całość jest tak miniaturowych rozmiarów, iż nie jestem w stanie oraz nie dysponuję sprzętęm, żeby to naprawić. Dla zobrazowania problemu załączam zdjęcia:

  Toshiba L30-10X, uszkodziłem przy rozbieraniu. Toshiba L30-10X, uszkodziłem przy rozbieraniu. Toshiba L30-10X, uszkodziłem przy rozbieraniu.

  Moja prośba dotyczy zidentyfikowania przewodu. Po złożeniu sprzętu i uruchomieniu systemu, wygląda na to, iż wszystko działa normalnie. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, za co odpowiedzialny jest ten przewód? (urwana wtyczka/wejście zaznaczone na czerwono = zaznaczona na zielono prawidłowo zakończony przewód).

  Kolejna i ostatnia prośba. Po tym "wypadku" zrezygnowałem z dalszego rozbierania sprzętu, dlatego nie wiem, jak zakończony jest ten przewód (na drugim końcu). Jest to dość istotne, ponieważ mam nadzieję, że mogę go kupić w całości i wymienić. Problem polega na tym, iż nie wiem, jak nazwać ten przewód, gdyby ktoś mógłby mi pomóc?

  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
  100mario
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Ten przewód prowadzi do anteny wifi ukrytej w matrycy. Jest tam zakończony tak jak teraz u ciebie ;) bo jest lutowany.
  Właśnie takie przypadki udowadniają, że nie każdy potrafi naprawić laptopa. I to mnie cieszy.
 • Poziom 11  
  Fakt, iż nie potrafię naprawić laptopa, w odróżnieniu od Ciebie, mnie nie cieszy..., chciałem tylko oczyścić wentylator.

  Jeżeli jest to przewód od WiFi, to czy odbiór nie powinien się pogorszyć?. Korzystam tylko z Internetu WiFi i nie zauważyłem różnicy. Router oddalony kilkanaście metrów od laptopa (budynek, kilka ścian), a zasięg nadal 100%.
  Bluetooth nie ten sprzęt nie posiada.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  100mario napisał:
  Jeżeli jest to przewód od WiFi, to czy odbiór nie powinien się pogorszyć?...

  Jeżeli masz dobry AP i w miarę blisko (w obrębie budynku) to nie powinieneś narzekać na zasięg, szczególnie że urwałeś wtyczkę na kablu do anteny dodatkowej (AUX - od auxiliary - pomocniczy). Zaizoluj to co zostało po kablu, żebyś nie 'umasił' jakiejś linii zasilania etc. na płycie.
  Na przyszłość wykaż trochę więcej uczucia w stosunku do rozbieranego obiektu - dot. również tych ożywionych ;)
 • Poziom 11  
  Kolego pirat12552 - na zdjęciach może to wyglądać inaczej, ale jest to tak mikroskopijnych rozmiarów, że uważam, iż ten "patent" nie przejdzie (brak sprzętu).

  redart - końcówkę zaizolowałem. Jeżeli mówisz, że nie powinno to mieć wpływu na użytkowanie, to mnie trochę uspokoiłeś i rozbawiłeś zarazem :).
  Dzięki
 • Poziom 14  
  Nie odczułeś różnicy bo to jest jedna z 2 anten. Czarny kabelek idzie do pierwszej anteny a szary do drugiej. Karta WIFI przełącza anteny w zależności z której jest lepszy odbiór. W zasadzie możesz zaizolować urwaną końcówkę i tak zostawić. nie obraź się ale jeśli wyłożyłeś się na tak prostej rzeczy to lepiej nie rozbieraj tego laptopa dalej.
 • Poziom 11  
  Wcale się nie obrażam. Wiedziałem jak zdjąć końcówkę. Jedną zdjąłem bez problemów, w drugiej przewód był widocznie luźno osadzony, czy to moja wina?, pewnie tak, ale uważam, że ta konkretnie złączka, rozpadłaby się w każdych rękach, ale pomińmy to nie jest temat przewodni (sposób rozbierania).

  Dzięki i pozdrawiam.
 • Poziom 11  
  OK., skoro temat się wyczerpał, a ja uzyskałem odpowiedzi na swoje pytania, temat zamykam.
  Dziękuję kolegom za szybką pomoc.
  Pozdrawiam.