Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1665- zasypanie tonera

Marcin_rc 10 Wrz 2012 22:10 101723 184
    ilnicki000
    Poziom 2  
    Witaj AdamCw dzięki za zainteresowanie moim problemem,ale dzisiaj podłączyłem drukarkę chcąc sprawdzić czy jeszcze działa podłączyłem do lapka i o dziwo wydrukowala stronę testową windows-czyli naprawiła się-ustąpiła blokada,podłączając ją wylączyłem wszystkie kable z portow usb zostawiłem tylko drukarkę i zadziałała czyli prawidłowo wgrałem fix V34 z moim nr seryjnym,bo ten numer seryjny jest na wydruku testu,generator dobrze wygenerowal fixa. ZAmowiłem już proszek do zaladowania i chyba już wszystko będzie OK.
    Dzięki forum elektroda człowiek wiele się nauczył.
    Pozdrawiam ilnicki000
    AdamCw
    Poziom 17  
    Zatem nieprawdą jest, że generator GenFix generuje błędne fixy. Działa on jak najbardziej poprawnie. Wygenerowano nim już kilkadzieiąt fixów i nie było żadnej reklamacji. Program jest pochodzenia rosyjskiego, a wiadomo, że kto jak kto ale oni - Rosjanie, mają do tego smykałkę. W nowszym programie jest możliwość wygenerowania fixów także dla rozpowszechnionego u nas modelu ML-1675 także z uwzględnieniem nr seryjnego drukarki. Proces wgrywania jest identyczny jak dla poprzednich modeli - ml-1660, ml-1860. Nie ma sensu wgrywanie tzw. uniwersalnych fixów, nie przypisanych do nr seryjnego drukarki o czym już niejednokrotnie wspominałem. Za wyjątkiem modelu Ml-1660 z wersją V30 do żadnej innej drukarki nie powinno się wgrywać fixów tzw. uniwersalnych. Przypisanie nr seryjnego do tworzonego fixu było bowiem reakcją piszących te fixy na rozpowszechnianie stworzonych przez nich fxów przez inne osoby - powodowało to dla nich straty finansowe. Zaś fixy tzw. uniwersalne są tworzone przez twórców fixów w celu zniechęcenia osób samodzielnie wgrywajacych fixy pozyskane bez uiszczenia im opłaty - dlatego są tak chetnie udostępniane. Osoba, która wgra taki fix gdy, zostanie zablokowana jej drukarka zaczyna mysleć tylko o tym jak ją na nowo przywrócić do działania i wtedy z łatwoscią decyduje się na zakup fixa nie szukając już innego rozwiązania. Rozchodzi się fama, że dany program jest zły i ludzie się zniechęcają do niego podczas gdy tym samym programem są generowane płatne fixy przez dystrybutorów. Apeluję zatem o rozwagę przy wgrywaniu fixa - wszelkie problemy jakie mogą się ewentualnie pojawić nie są spowodowane złym programem ale czynnikami ludzkimi, które należy eliminować. Innemu z programów przypisywano, że ma w sobie trojana a prawda jest taka, że niektóre programy do ochrony komputera traktują program do generacji fixów jako potencjalnego wirusa z racji małego rozpowszechnienia (tzw. reputacja) i mylnie blokują jego dzialanie. Mam tu na mysli np. program ML1860GEN, który z powodzeniem generuje fixy dla modelu ML-1860 i jest pozbawiony jakichkolwiek wirusów.
    Gembiak2
    Poziom 16  
    Ja niestety mam same złe doświadczenia z GenFix, próbowałem fixy do SCX i ml, za każdym razem drukarka się zablokowała. Sprawdzałem też GenFix z różnych stron i ten sam efekt. Dlatego nie rozumiem, jak Tobie się to udaje - wygenerowanie poprawnych fix'ów. Może wskaż link, z którego Ty pobrałeś swój generator.
    kasiarz73
    Poziom 1  
    kapicytron napisał:

Proszę oto plik f1660.exe

Pomimo upływu czasu Twoja pomoc znów okazała się nieoceniona! Moja v.30 świetnie przyjęła tego fixa.
    Serdeczne dzięki! :D
    Pablos_666
    Poziom 1  
    Witam Państwa

Wiem,ze nie na temat bede pisał, ale mam niecodzienny problem związany z fixem do drukarki Ml-1660 w ver. 35 za cholere nie moge znaleźć odpowiedniego fixa do wymienionej i drukarki i firmware, jezeli byłby ktos skłony mi pomóc byłbym wdzieczny .
    pkkoziol
    Poziom 2  
    wsk125turbo napisał:
    Witam znalazlem co i jak prosze
    wybrac plik orginał czy patch, ja zaczalem od patcha instalowało tzn downloading i nic

Firmware dla ML-1660/1665 pozwalające na używanie tonerów bez zainstalowanego chipa zliczającego.

Dostępne wersje:
    FIX_1660_1665_V1.01.00.30 dział również z wersją V1.20.00.30

Instrukcja wgrywania:
    1. Usunąć lub zakleić chip w tonerze.
    2. Włączając drukarkę przytrzymać przyciśk "Drukuj z ekranu" (Przycisk obok przycisku włączania).
    3. Powinna migać dioda na zmianę na czerwono i zielono.
    4. Uruchomić plik f1660.exe
    5. Wybrać wgranie alternatywnego oprogramowania.
    6. W żadnym wypadku nie wyłączać w tym momencie drukarki.
    7. Poczekać, aż drukarka się zrestartuje.

http://forum.doktortusz.pl/index.php?/files/file/213-ml-16601665-alternatywny-firmware/

WITAM zrobilem tak jak w opisie instalacja przeszla ale nie pali sie zielone swiatlo i niechce drukować, moze ktos to wyjasnic
    jaho2000
    Poziom 10  
    Witam wszystkich,
    Moje pytanie pewnie się powtórzy, ale mam 1660 z OS V1.10.00.30. Jakim programem mogę wygenerować sobie fix? Część z was poleca "znany program", tzn. jaki? 1660f? a inni odrazu ładują v34_NU z gen fixa. Gembiak z kolei nie poleca GenFixa... No i głupi już jestem... Co doradzicie?

Moja drukarka:
    ML-1660 z OS V1.10.00.30 01-13-2010
    S/N Z4MSBKBZ403033K.

Z góry DZIĘKUJĘ za pomoc
    eko185
    Poziom 19  
    Kolego wgraj sobie fixa z GenFixa i ciesz sie działającą drukarką.
    Jak się spotkamy to browara postawisz za pomoc :)
    jaho2000
    Poziom 10  
    przybywaj na podhale i wypijemy grzańca :) Czy do 1860 v19 tez moge spokojnie ładować wersje NU z genfixa?
    eko185
    Poziom 19  
    Możecie do ml1865 wgrywac fixy z genfixa, a na podhale niestety się narazie nie wybieram.

Moderowany przez rys57:

3.1.10. Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.

Usunięto dane kontaktowe.

p1szcz3k
    Poziom 21  
    Mam również drukarkę ML-1660, nie mogę wydrukować strony z informacją jaki soft mam. Trzymam 5 sekund i cisza. Natomiast gdy przytrzymam dłużej drukuje mi informację o tonerze. Od razu po uruchomieniu drukarki świeci mi się dioda na czerwono. W drukarce jest zamiennik tonera firmy PRYZMAT
    AdamCw
    Poziom 17  
    Witam.
    Musisz trzymać wcisnięty klawisz "Drukuj z ekranu" do momentu gdy diody zaczną migotać. Najpierw po około 8-10s migają wolno, zaś po kilku sekundach zaczynają migać szybciej. Abyś mógł wydrukować stronę z informacją o drukarce musisz zwolnić klawisz "Drukuj z ekranu" gdy diody zaczną swoje 1-sze migotamie, gdy nie zdążysz zwolnić wydrukuje ci się 2-ga strona, ta którą obecnie wydrukowałeś , musisz więc wszystko powtórzyć raz jeszcze.
    p1szcz3k
    Poziom 21  
    ok rozebrałem boczek, drukarka przerobiona :)
    jaho2000
    Poziom 10  
    jeśli sypiemy proszek innego pochodzenia niż ten, który obecnie znajduje się w tonerze, to warto wcześniej dokładnie przeczyścić całą kasetę a nie tylko dosypać ;)
    ckm89
    Poziom 1  
    Witam,
    Mam drukarkę Samsung ML 1665 v1.20.00.30
    Postąpiłem według tego algorytmu:

Cytat:
    wsk125turbo napisał:
    wybrac plik orginał czy patch, ja zaczalem od patcha instalowało tzn downloading i nic

Firmware dla ML-1660/1665 pozwalające na używanie tonerów bez zainstalowanego chipa zliczającego.

Dostępne wersje:

Instrukcja wgrywania:
    2. Włączając drukarkę przytrzymać przyciśk "Drukuj z ekranu" (Przycisk obok przycisku włączania).

http://forum.doktortusz.pl/index.php?/files/file/213-ml-16601665-alternatywny-firmware/

ściągnąłem plik f1660.exe z nastepnego postu i drukarka na przemian miga zielono-czerwono i tak już od pół godziny.
    Próbowałem teraz ją wyłączyć, niestety nie reaguje.

Czy ktoś ma jakieś sugestie?

Samsung ML-1665- zasypanie tonera Samsung ML-1665- zasypanie tonera
    dsz1985
    Poziom 1  
    Witam.
    Mam problem.
    Mianowicie, drukarka przestała drukować. Świeci się czerwona lampka.
    Nie działa żadna aktualizacja softu. Toner napełniony, wszystko zrobione według instrukcji .
    Wersja
    v1.20.00.34f1010-10-2012
    1.00.13
    spl version 5.37.01 10-05-2012
    Do tego w panelu Samsung mam błąd:
    Bieżący port drukarki nie jest obsługiwany w przypadku tego stanu drukarki.
    W panelu systemowym (Menadżer urządzeń) drukarka działa poprawnie.
    Proszę o pomoc.
    Stifler07
    Poziom 8  
    [quote="ckm89"]Witam,
    Mam drukarkę Samsung ML 1665 v1.20.00.30
    Postąpiłem według tego algorytmu:

Cytat:
    wsk125turbo napisał:

Dostępne wersje:

Instrukcja wgrywania:

ściągnąłem plik f1660.exe z nastepnego postu i drukarka na przemian miga zielono-czerwono i tak już od pół godziny.
    Próbowałem teraz ją wyłączyć, niestety nie reaguje.

Czy ktoś ma jakieś sugestie?

Samsung ML-1665- zasypanie tonera Samsung ML-1665- zasypanie tonera

No właśnie podłączam się do pytania? Ja również napotkałem taki problem. Szukam w necie działającego fix'a do v30 ale nie mogę znaleźć. A swoją drogą to trochę dziwne że mam drukarkę z 01-13-2010 a wersję v30...

Dobra już wiem. W opisie jest bląd. Drukarka ma być normalnie włączona. Wtedy trzeba tyllko 2X kliknąć na plik downl1660_30.bat

Polecam instrukcję i pliki z linku "mediafire" zamieszczonego w poście nr #25

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9587408#9587408

Pozdrawiam
    Mario
    warczah
    Poziom 1  
    Witam,
    po wgraniu fix'a dla v30 drukarka drukuje strony startowe (te po przyciśnieciu przycisku przy włączniku drukarki) ale nie drukuje nic prosto z komputera (wyskakuje tylko stan drukarki "przygotowanie zadania drukowania") Proszę o pomoc.
    logos2000
    Poziom 21  
    warczah napisał:
    Witam,
    po wgraniu fix'a dla v30 drukarka drukuje strony startowe (te po przyciśnieciu przycisku przy włączniku drukarki) ale nie drukuje nic prosto z komputera (wyskakuje tylko stan drukarki "przygotowanie zadania drukowania") Proszę o pomoc.

To raczej objaw braku fixa i końca tonera startowego. Zeskanuj wydrukowana stronę testową z logo Samsung (trzeba przytrzymać dłużej przycisk).
    Pamiętaj, że model startowy w ML-1660 miał chip, który po wgraniu fixa trzeba zakleic bądź wydłubać.
    maxpel
    Poziom 10  
    Sprawdzone. Działa.
    Model Samsung ML-1665 (na wydruku ML 1660 Series)
    - 5 sek. przycisk "drukuj z ekranu"
    - odczyt OS Version z wydrukowanej kartki: V1.20.00.30 01-13-2010
    - przygotowane oprogramowanie z plikiem f1660.exe
    ***Toner information***
    Toner remaining: 3%(P6.91)
    Page Counts: 496
    Capacity: 0.7K
    Serial-No: CRUM-10092557029

zakleiłem chip w tonerze.
    Włączając drukarkę przytrzymałem przyciśk "Drukuj z ekranu" (Przycisk obok przycisku włączania).
    migała dioda na zmianę na czerwono i zielono.
    uruchomiłem plik f1660.exe
    Wybrałem wgranie oprogramowania V.30 original firmware potem V.30 patch firmware
    Po chwili drukarka się zrestartowała.

- 5 sek. przycisk "drukuj z ekranu"
    - odczyt OS Version z wydrukowanej kartki: V1.20.00.30f 01-13-2010
    ***Toner information***
    Toner remaining: 100%(P0.00)
    Page Counts: 0
    Capacity: 1.5K
    Serial-No: CRUM-00123456789

Podsumowując: chip zablokował możliwość wydruku około 130 stron, które dało się "wycisnąć".
    Wyjąłem Chip i zamieszczam jego zdjęcia.
    Dziękuję za pomoc wszystkim biorącym udział w dyskusji. Samsung ML-1665- zasypanie tonera Samsung ML-1665- zasypanie tonera
    Levy91
    Poziom 9  
    Wrzuci ktoś tego gen fixa? Bo ten w linku od AdamCw został usunięty. Z góry dzięki
    Levy91
    Poziom 9  
    Dzięki.
    Właśnie sam też to znalazłem, ale staje przy 27,2 Mb i dalej nie idzie.
    Levy91
    Poziom 9  
    Samsung 1660
    OS Version: V1.20.00.34
    CRUM-10111869185

Ten link co podesłałeś sprawdzę za jakieś 10 min bo próbowałem ściągnąć tą poprzednią wersje i limit mi się pokazał. Ewentualnie jakby nie poszło to może wygenerujesz dla mnie fixa i mi go wrzucisz (wolał bym generator ale sam fix zajmuje pewnie sporo mniej)?
    AdamCw
    Poziom 17  
    Potrzebny jest nr seryjny (SN) drukarki - składa sie z 15-tu znaków - liter oraz cyfr.
    No i musisz wybrać czy fix ma być w wersji bez możliwości aktualizacji czy z nią.

Dodano po 5 [minuty]:

Nr seryjny znajduje się w wydruku raportów.
    Jeśli mi go podasz za chwilę mogę wygenerować ci fixa, podaj tylko maila na priva.
    KOMPUTRON
    Poziom 1  
    Witam wszystkich, mam pytanie czy macie państwo mozlliwość pozyskania i mozliwe udostepnienia mi fixa do drukarki ML-1660 z softem pod V.35 wszedzie gdzie poszukuje znajduje v:30,v:34,ale nie ma nigdzie wersji softu V:35 , jezeli ktoś bedzie mogł mi doradzić byłbym wdzieczny . Kupiłem sobie nawet zestaw do resetowania chipów równiez do drukarki CLP-770ND ale nie wiele sie to zdało ,a ze miałem mozliwość kupienia nie drogo drukarki do tłuczenia różnych tektów, niestety nie wiedziałem że drukarka bedzie posiadała soft v.35

Pozdrawiam i do usłyszenia

----
    Wydzielono z tematu: SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera
    przez rys57 dnia 3.06.2013 8:45
    bart25
    Poziom 10  
    Co zrobić w przypadku, kiedy raport z numerem seryjnym (ten z diodą wolno migającą) nie chce się wydrukować? Ten drugi drukuje się bez problemu.
    AdamCw
    Poziom 17  
    KOMPUTRON napisał:
    Witam wszystkich, mam pytanie czy macie państwo mozlliwość pozyskania i mozliwe udostepnienia mi fixa do drukarki ML-1660 z softem pod V.35 wszedzie gdzie poszukuje znajduje v:30,v:34,ale nie ma nigdzie wersji softu V:35 , jezeli ktoś bedzie mogł mi doradzić byłbym wdzieczny . Kupiłem sobie nawet zestaw do resetowania chipów równiez do drukarki CLP-770ND ale nie wiele sie to zdało ,a ze miałem mozliwość kupienia nie drogo drukarki do tłuczenia różnych tektów, niestety nie wiedziałem że drukarka bedzie posiadała soft v.35

http://www.mediafire.com/download/gl9bfcnxaatnv0x/1660-35-ma.rar

Jest to fix uniwersalny, bez przywiązania do nr seryjnego czy CRUM>

Dodano po 4 [minuty]:

bart25 napisał:
    Co zrobić w przypadku, kiedy raport z numerem seryjnym (ten z diodą wolno migającą) nie chce się wydrukować? Ten drugi drukuje się bez problemu.

Ten drugi tzn. jaki?
    Pierwsza strona raportu zawiera wersję firmware (OS Version), a druga dane o ilości wydrukowanych stron.
    Czy toner przypadkiem nie skończył się i drukarka nie zablokowała wydruku?>