Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1665- zasypanie tonera

Marcin_rc 06 Cze 2013 08:19 103250 184
    bart25
    Poziom 10  
    No właśnie ten, na którym jest firmware się nie drukuje (w ogóle nic się nie dzieje). Ten drugi z ilością wydrukowanych stron działa.
    Tak, toner się skończył i wydruk jest niemożliwy, a nie mam nowego. Mam jeden napełniony bez czpia i jeden ze zużytym czipem.
    AdamCw
    Poziom 17  
    Pozostaje Ci zatem zdjęcie obudowy od strony przełączników. Wtedy odczytasz wersję firmware z nalepki na kości EEPROM-u. Oczywiście ma to sens jeśli do drukarki nie było wcześniej nic wgrywane (fix).
    bart25
    Poziom 10  
    Nie było nic nigdy wgrywane. Możliwe tylko, że jakieś aktualizacje się wgrywały, ale tego nie wiem.
    Jakieś wskazówki jak to zrobić? Nie widzę żadnej śrubki.
    AdamCw
    Poziom 17  
    Nie ma tam żadnych wkrętów. Mocowanie obudowy jest na zatrzaski - trzeba je podważyć i wysunąć plastyk z korpusu.
    W sumie są 4 zatrzaski - 2 na górze i 2 na dole. Z tyłu i z przodu tylko wsuwki.
    bart25
    Poziom 10  
    ok, udało się otworzyć
    na naklejce jest:
    ML-1665/SEE
    V1.20.00.30(LF)
    010014291384

Mam w takim razie wgrać uniwersalny fix?
    AdamCw
    Poziom 17  
    bart25 napisał:
    ML-1665/SEE
    V1.20.00.30(LF)
    010014291384

Zatem masz wersję firmware podstawową, czyli V30. Skorzystaj więc z programiku, który był tu już omawiany.
    Masz tu link do pobrania.
    http://dfiles.eu/files/9s4drf98t
    url=https://obrazki.elektroda.pl/1279785500_1370507208.jpg]Samsung ML-1665- zasypanie tonera[/url] Samsung ML-1665- zasypanie tonera

Na drugim obrazku masz wybór wersji wgrywanej - pierwszy klawisz - wgranie oryginalnej wersji, drugi - wgranie fixa. Ty klikasz na 2-gi klawisz. Pojawia ci się okienko jak na 1-szym obrazku, wtedy klikasz na dowolny klawisz i czekasz aż drukarka zacznie szumieć i ustanie szum. Wtedy wyłączasz ją i załączasz ponownie. Wyjmujesz kartridż i zaklejasz chip. Powinna drukować bez problemów. Na wydruku raportu powinna być lityera "f" obok wersji firmware.
    bart25
    Poziom 10  
    Niestety, przelatuje kilka linijek, jest download complete, drukarka od razu świeci na zielono, ale dalej nic się nie dzieje - jest zawieszona, nic nie można zrobić. Po odłączeniu od prądu i ponownym włączeniu jest tak, jak było przed całą operacją. Myślę, że czekałem dostatecznie długo.
    Oczywiście wykonuje to w tym trybie "serwisowym", tzn. przy włączeniu naciskam oba przyciski, żeby zaczęła mrugać na przemian na zielono i czerwono.
    AdamCw
    Poziom 17  
    bart25 napisał:
    iestety, przelatuje kilka linijek, jest download complete, drukarka od razu świeci na zielono, ale dalej nic się nie dzieje - jest zawieszona, nic nie można zrobić. Po odłączeniu od prądu i ponownym włączeniu jest tak, jak było przed całą operacją. Myślę, że czekałem dostatecznie długo.
    Oczywiście wykonuje to w tym trybie "serwisowym", tzn. przy włączeniu naciskam oba przyciski, żeby zaczęła mrugać na przemian na zielono i czerwono.

Użyj trybu wymuszonego. Wyłącz drukarkę klawiszem "Wyłącz", nastepnie wciśnij i trzymaj klawisz z monitorkiem i naciśnij klawisz "Włącz". Diody powinny zacząć migać. Gdy to się stanie zwolnij oba klawisze. Jesteś w trybie wymuszonym. Dalej jak poprzednio - uruchamiasz programik, klikasz na 2 klawisz, pojawia sie okienko czarne, klikasz dowolny klawisz i czekasz aż drukarka ucichnie. Wyłącz ją wtedy i włącz klawiszem na paneluu
    AdamCw
    Poziom 17  
    Ale który klawisz wybierasz prawy czy lewy: V30 original firmware czy V30 patch firmware?
    bart25
    Poziom 10  
    patch firmware

a nie ma możliwości, że drukarka się zaktualizowała jakoś sama przez oprogramowanie SAMSUNGa i teraz patch do v30 nie pasuje?
    AdamCw
    Poziom 17  
    Możesz spróbować wgrać fixa z wersją V34 pod nr seryjny.
    podaj swojego maila to ci wyślę fixa. A czy przed wgrywaniem fixa zakleiłeś chipa?
    bart25
    Poziom 10  
    poszło na pw

Edit dla innych czytających:
    FIX V34 pod numer seryjny, który dostałem od AdamaCw zadziałał.
    ecoprint
    Poziom 21  
    AdamCw napisał:
    Możesz spróbować wgrać fixa z wersją V34 pod nr seryjny.
    podaj swojego maila to ci wyślę fixa. A czy przed wgrywaniem fixa zakleiłeś chipa?

fixy dla ml 1660 v 34 jest MA, niepszewionzane do seryjnego numeru, tak jak i v35
    damian84vip
    Poziom 2  
    Potwierdzam w 100% wypowiedzi AdamCw
    Jakiś rok temu ściągnąłem fix "uniwersalny" do mojej drukarki ml-1660 V1.20.0034 i wszystko pięknie ładnie działało aż do momentu gdy zapaliła się czerwona lampka. Po wydrukowaniu strony testowej miałem wydrukowane dokładnie 2050 stron. Próbowałem różne inne fixy ale tylko wygenerowanie fixa pod numer seryjny drukarki pomogło. FixGena ściągłem z linka podanego powyżej.
    Dzięki wielkie AdamCw!
    mandaryn
    Poziom 12  
    Również potwierdzam,

Samsung ML-1660/SEE V1.20.00.34(LF)

rok temu wgrałem uniwersalny soft od logos2000 i drukarka działała aż miło, jednak po wydrukowaniu prawie 1000 stron w ciągu jednego wieczoru drukarka rano przestała działać. Nie mogłem wydrukować strony z wersją softu w żaden sposób (chip zaklejony, niezaklejony). Jedynie szła strona z ilością wydrukowanych kartek.

Po wydrukowaniu 2397 kartek drukarka stanęła, czerwona lampka się pojawiła i informacja, że tuner jest niezgodny. Wgrałem soft przez "GenFix v final" z numerem seryjnym i problem rozwiązany. Dzięki za pomoc!

Jeszcze dodam, że jak drukarka się zablokowała, to wchodziła w jakiś tryb podgrzewania wałka i zaraz po uruchomieniu zaczynała go grzać. Po paru minutach była już cała strasznie gorąca i aż z niej parowało. Samo jej wyłączenie przyciskiem nie pomagało. Musiałem za każdym razem odłączać ją z prądu. Po ponownym podłączeniu do sieci wszystko było ok dopóki nie uruchomiło się drukarki od nowa. Zwróćcie więc uwagę czy wasza drukarka wam się nie przegrzewa po zablokowaniu.
    thedob
    Poziom 1  
    probowalem sciagnac ten generator ale link juz nie dziala. moze ktos go wrzucic gdzies na serwer ponownie?

Dodano po 39 [minuty]:

ok..dla zainteresowanych to podaje link do filmiku na yt i linki do programu do sciagniecia. wszystko hula http://www.youtube.com/watch?v=leR3_mE8c2A
    tyska91
    Poziom 2  
    Witam, mam problem z drukarką Samsung ml 1660. Na początku użytkowania kolega wgrał mi fixa (najprawdopodobniej od logosa) i wszystko działało - drukarka drukowała, limit stron zwiększył się do 30000 stron (co widać w załączniku na wydrukowanym raporcie).
    Jednak kilka dni temu drukarka odmówiła posłuszeństwa - świeciła się czerwona lampka, wydrukować mogłam jedynie załączony raport (ten z informacjami o oprogramowaniu nie drukuje się).

Poczytałam więcej o fixowaniu drukarek, ściągnęłam program, postępowałam zgodnie z instrukcjami (w trybie wymuszonym, z zaklejonym chipem etc.) Program się odpalał, okienko się zamknęło i nic. Lampka zmieniała kolor na zielony, a drukarka się zawieszała. Jedyną opcją żeby ją wyłączyć było odłączenie od kabla.

Generowałam nawet fixy pod numer seryjny, chyba przerobiłam z 15 tych programów.

Załączam wydrukowany raport oraz filmik pokazujący krok po kroku co robiłam i co się działo z drukarką. Proszę o pomoc.

drive.google.com/file/d/0B_IGWNHRBVI8SXRuR016NVYtejA/edit?usp=sharing
    decek_1984
    Poziom 10  
    Potwierdzam, mi udało się wgrać nowy fix do v34. fix wygenerowany programikiem, który wcześniej był tutaj polecany (link odświeżony kilka postów wcześniej).
    MarcinInowroclaw
    Poziom 1  
    Witam, potrzebuje fix do:

Samsung ML2165W
    firmware: V3.00.01.15
    CRUM- 12110586894

Posiadam generator ale ten fix jest odpłatny. Nie będe kupował dostepu dla jednego fixa. Ktoś udzieli pomocy?
    sulkowska.anna
    Poziom 1  
    Witam.
    Czy w mac booku jakoś inaczej się to robi?

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

witam, probowałam również na windowsie ale też nie mogę sobie poradzić z drukarką. czy jest ktoś w stanie pokierować mnie krok po kroku? przyznaję się, że kiepsko sobie radzę ze sprawami technicznymi, a pilnie muszę skorzystać z drukarki....
    Imprimarex
    Poziom 24  
    1. włącz drukarkę i poczekaj aż się uruchomi (kartki mają być w drukarce, toner również)
    2. przytrzymujemy przycisk ten obok włącznika przez około 10sek (aż zacznie mrugac zielone swiatelko) i go puszczamy
    3. wydrukuje sie raport, ktory ma numer seryjny (Machine Serial Number) oraz wersję firmware (Os Version )

Te informacje trzeba dokładnie przepisać na forum a ktoś pomoże.
    michał_bo
    Poziom 15  
    Witam.

Przeczytałem ten temat od deski do deski. Znalazłem programik do generowania fixa dla v34 pod numer seryjny. Wrzucam wygenerowanego fixa i drukarka zachowuje się tak jak poprzednio. Czerwona lampka i podczas próby wydruku mam info, że kaseta niezgodna. Kolejny problem to taki, że nie chce w ogóle wydrukować stron liczników, ani materiałów ani o Firmware. Przytrzymuję przycisk, dioda zaczyna migać na zielono (3 mignięcia) i później pali się zielonym światłem do momentu puszczenia przycisku.

Problem pojawił się dawno temu, ale nie miałem na nią czasu. Zaczęło się od tego, że wrzuciłem FW od logosa w wersji która nie zależała od S/N. Działało i przestało (nie wiem dokładnie po ilu wydrukach). Teraz już po kilku godzinach walki mam dość. Może ktoś napotkał taki problem wcześniej i podsunie jakieś eleganckie rozwiązanie.

edit.

Już sobie poradziłem. Wygenerowanie fixa pod numer seryjny pomogło.
    ecoprint
    Poziom 21  
    lemons-shop napisał:
    jest fix dla v35?

tak, jest
    lemons-shop
    Poziom 10  
    mogę prosić jakiś link do generacji fixa po numerze drukarki?
    soheil1
    Poziom 2  
    hi
    i need fix for ml-1660 v35
    sn Z4UVBKDZ701390D
    THX

crum is 11021835756

very thx