Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1665- zasypanie tonera

27 Gru 2010 21:06 101726 184
  • Poziom 9  
    Witam, niedawno zakupiłem drukarke samsung ml-1665... niestety toner już na wykończeniu- wersja "demo" na 700str

i teraz pytanie co zrobić zeby móc zasypac ten toner?
    Z tego co wiem drukarki mają jakiś czip czy coś ? Oddać za 50zł do specjalistów czy da rade zrobić to w domu? może jakiś sofcik?.

Potem gdzie się ten proszek wsypuje do tonera?

przepraszam za tyle pytań ale to moja pierwsza drukarka laserowa.

pozdr.
    Moderowany przez rys57:

Link skasowany. Regulamin p.10.11.

• Specjalista - kserokopiarki
    Jak tego nie robiłeś to oddaj do regeneracji. Jeżeli nigdy nie regenerowałeś tonera to może niech się tym fachowcy zajmą. Jak coś uszkodzą to masz prawo do reklamacji. No i wiedzą jaki toner wsypać. Poza tym jak policzysz toner, wysyłkę itp. oraz to co możesz popsuć - wyjdzie Cię taniej regenerować u fachowców.

C.
  • Poziom 9  
    hmm mniej więcej wiem jak wsypać ten toner.. gorzej z czipem :)

na allegro są oferty odblokowania całkowitego drukarki- wgrywaja inny sofcik ktory nie rozpoznaje czipów, sa też oferty czipów na 1500 stron

Co lepsze?
  • Spec od drukarek
    Same dosypanie może nie wystarczyć. Zaleca się nie mieszać proszków. Jeśli są chipy to lepiej to, niż zmiana firmwar'u drukarki. Nie stracisz gwarancji.
  • Poziom 9  
    No i się udało wgrać "alternatywne" oprogramowanie... teraz tylko dosypać proszku i bądzmy dobrej myśli

pozdr.
  • Poziom 10  
    Witam znalazlem co i jak prosze

Firmware dla ML-1660/1665 pozwalające na używanie tonerów bez zainstalowanego chipa zliczającego.

Dostępne wersje:
    FIX_1660_1665_V1.01.00.30 dział również z wersją V1.20.00.30

Instrukcja wgrywania:
    1. Usunąć lub zakleić chip w tonerze.
    2. Włączając drukarkę przytrzymać przyciśk "Drukuj z ekranu" (Przycisk obok przycisku włączania).
    3. Powinna migać dioda na zmianę na czerwono i zielono.
    4. Uruchomić plik f1660.exe
    5. Wybrać wgranie alternatywnego oprogramowania.
    6. W żadnym wypadku nie wyłączać w tym momencie drukarki.
    7. Poczekać, aż drukarka się zrestartuje.

http://forum.doktortusz.pl/index.php?/files/file/213-ml-16601665-alternatywny-firmware/
  • Poziom 2  
    Skąd mogę wziąć ten plik f1660.exe???
    Na tej stronce już go nie ma:(
    Pomóżcie...
  • Poziom 11  
    dołączam się . też poproszę o linka
  • Poziom 10  
    A jakie jest fizyczne (nie programowe) ograniczenie kasety?
    Tzn po ilu tysiacach stron wydruk stanie sie naprawde nie zadowalajacy ?
  • Poziom 8  
    Witam ten soft działa tylko na v1.20.00.30 wie może ktos skąd pobrac do wersji
    v1.20.00.34

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    mam pytanie odnosnie Firmware z linku wyżej, postepuje zgodnie z instrukcja i kiedy przestaje migac doda na czerwono i zielona, zaczyna świecić na zielono ale drukarka sie nie restartuje. Ile czasu moze zajas jej wgranie nowego Firmware i jak sprawdzić rodzaj Firmware jaki jest wgrany i ilosc stron jak została wydrukowana.
  • Poziom 12  
    Jak wydrukować raport, u mnie po wgraniu przestaje migac i swieci sie na zielono ale ponownie sie nie resetuje. I nie wiem jak wydrukowac raport zeby sprawdzic czy działa wgranie firmware
  • Poziom 1  
    Aby wydrukować stronę demonstracyjną i stronę konfiguracyjną:
    W trybie gotowości należy nacisnąć i przytrzymać przycisk drukowania przez mniej więcej 10 sekund, aż zielona dioda LED zacznie powoli migać, a następnie należy go zwolnić.
  • Poziom 1  
    Mam toner startowy który się zużył wymieniłem w nim chip dosypałem proszku jeden dzień działał następnego dnia nastąpiła aktualizacja sterowników Samsunga i wszystko, czar prysł. Co w tej sytuacji mam zrobić? Czy jest jakaś szansa na przywrócenie działania drukarki? Obecny komunikat to: Że kaseta z tonerem jest nierozpoznawalna czy coś podobnego...

Proszę o pomoc lampka kolor czerwony:)
  • Poziom 1  
    Genialne ! U mnie na ML-1660 zadziałało bez problemu i stary toner znów śmiga jak nowy ;) Dzięki ! !
  • Poziom 13  
    A czy zna ktoś rozwiązanie na ml1665 ale z nowszym softem? Fix który w linku jest zamieszczony działał na starzy soft. Niestety na drukarki z tym softem nie chce 1.01.00.34
    1.20.00.34
    1.xx.00.34

Przeszperałem trochę google i nie znalazłem działającego sposobu.
  • Poziom 21  
    Znalazłem taką paczkę na ML-1660 v34 ponoć działa.

Jednak odrazu mówię, prócz samego oprogramowania wgrywanego po USB wymaga również programowania pamięci Eeprom 93С66 zewnętrznym programatorem (np przez Ponyprog).

Jeżeli nie posiadasz programatora eeprom to NIE WGRYWAJ

Link poniżej
  • Poziom 9  
    Witam sprawdziłem tego fixa nie działa , poprzez oczywiśćie programator
  • Poziom 21  
    Opisz więcej co sie dzieje, po usb wgrałeś soft poprawnie? powinno drukować na stronie testowej jako wersje 34f
  • Poziom 2  
    rewelacja, działa jak marzenie. Heh teraz będe drukował prawie za darmo.
    Thks. :D
  • Poziom 1  
    Witam

Mógłby mi ktoś powiedzieć kto posiada tą drukarkę jaki firmware ma drukarka wyprodukowana w miesiącu "MANUFACTURED : SEPTEMBER 2010" (tam na tej naklejcie jest napisane) bo mam okazje kupić i chciałbym ją odblokować. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    http://www.mediafire.com/?549sjo3airda6ao

są pliki (do v30):
    downl1660_30.bat,
    FIX_ML1665_V1.01.00.30.fls
    ML1665_V1.01.00.30
    usbprns2

może gdyby przerobić plik wsadowy bat, na FIX_ML1660_V1.01.00.34.hd (z wcześniejszej paczki ml1660v34.zip) to by poszło?

cd 1
    usbprns2.exe FIX_ML1665_V1.01.00.30.fls

pause 0
    cd ..

NA:

cd 1
    usbprns2.exe FIX_ML1660_V1.01.00.34.hd

pause 0
    cd ..

Mam zamiar kupić tą drukarkę, ale szukam wcześniej rozwiązania z napełnianiem tonera. Żeby znacząco obniżyć koszt eksploatacji...
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich
    Kolega rys57 wrzucił paczkę do wersji .34 i tu mam pytanie ,
    Czy działa to oprogramowanie poprawnie bo jedni piszą że działa inni że nie.
    poz,
  • Poziom 21  
    Nawiąże kontakt z osoba posiadającą ml1660 v34 chętną ją odblokować softem.
    Test na drukarce po updacie z 30->34 niepowodzony, tylko osoby z fabrycznym 34
    Wymagany Machine Serial Number widoczny na wydruku strony testowej.

kontakt na PW
  • Poziom 2  
    Witam
    Czy jak zainstalowałem nowy(alternatywny) firmware do mojej drukarki to jak rozpoznam ,że jest ona przerobiona? Jak rozumiem koło wersji oprogramowania powinna pojawić się literka "f",tak?
    Czekam na odp. i pozdrawiam :)
  • Poziom 21  
    f przy wersji firmweru oraz pojemnosc tonera 1,5K
  • Poziom 2  
    Czy pojemność tonera można powiększyć tylko przez chip czy jakimś innym domowym sposobem ?