Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV LCD LG 32LC56 chassis LD73A brak wizji i fonii

Bulkake 27 Dec 2010 21:21 3512 5
    Bulkake
    Level 11  
    TV : LG 42LC51
    Płyta zasilania : EAY38640201
    chassis : LD83A

1. Po załączeniu TV dioda st-by miga 2 razy na zielono i załącza się na 10 sek (około). Potem znowu na czerwono.
    2. W chwili próby odpalenia inwertera (tak mi się zdaje) słychać delikatny jęk przetwornicy - jakby było przeciążenie i zadziałało zabezpieczenie.
    3. Na płycie z logiką jest 2 kolorowa dioda st-by i na czerwono bardzo słabo świeci, na zielono (przy próbie włączenia) świeci normalnie jasno i intensywnie.
    4. Zimne luty sprawdzone.
    5. Kondensatory nowe.

Pomiary:

Sprawdzone mosfety inwertera i diody. Napięcie na mosfetach ok 55V
    Napięcie z diody zasilanej trafkiem kluczowanym układem ICE3B1565J 5,06V
    Wszystkie napięcia oprócz 3,4V - Wy lutowałem mosfety i załączyłem 3,4 z zasilacza warsztatowego - żadnego efektu.
    Po wy lutowaniu ICE3B1565J TV w ogóle nie ma zasilania, brak diody st-by
    W chwili włączania przetwornicy (słychać jęknięcie przetwornicy lekkie) Napięcie na 2 kondensatorach 450V z 315V spada do 250V

Dziękuję za pomoc
    And41x1
    Level 26  
    Jeśli bezpiecznik zasilania sieciowego, ma prawidłową wartość i nie spalił się przy takim spadku napięcia, to przyczyna jest w elementach od przewodu zasilającego do kondensatorów "na 450V"
    Sprawdziłbym - sprawność wszystkich diod w mostku.
    - termistor zmniejszający prąd ładowania w momencie włączenia napięcia.
    - jakość lutowań dławika przeciwzakłóceniowego.
    - i przede wszystkim wymieniłbym te kondensatory.
    CzarekJ
    Level 12  
    Mam bardzo podobny problem, z tym, ze u mnie procesor nie podaje sygnału do włączenia invertera, wszystkie inne napięcia są prawidłowe. Zmierz napięcia na wyjściu zasilacza w czasie procedury testowej. Według mnie napięcie 3,4 V powinno w tym czasie się pojawić. Jeżeli nie to odszukaj wszystkie elementy odpowiedzialne za właczenie tego napięcia i je sprawdź. Prawdopodobnie będzie uszkodzona pamięć lub procesor.
    jasny09
    Level 13  
    Kolego a inverter jest podłączony z logiką takim cienkim białym paskiem flex ok 4-5mm szerkości??
    Jak tak to odłącz go od logiki i wtedy sprawdź czy słychac buczenie.
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Bulkake wrote:

Wszystkie napięcia oprócz 3,4V - Wy lutowałem mosfety i załączyłem 3,4 z zasilacza warsztatowego - żadnego efektu.

Wymuszanie pracy zasilacza jak nie działa ci procesor video lub mikrokontroler na MB nie prowadzi do niczego. Przecież to właśnie scaler odłącza ci również zasilanie logiki.
    Wypięcie tego maina od t-con i inwertera i sprawdzenie czy wstaje to 3.4 V podpowie ci czy uszkodzony mainboard czy pozostałe moduły.
    Bulkake
    Level 11  
    Wymieniłem płytę zasilania.