Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Marantz AV Surround Receiver SR 4400

JackMarita 27 Dec 2010 22:00 4025 13
    JackMarita
    Level 9  
    Posiadam juz trochę wiekowy zestaw "Marantza" AV SURROUND RECEIVER SR 4400 i chciałbym się poradzić jaki zestaw kolumn głośnikowych najbardziej by pasował do tego amplitunera,chodzi mi o 2 szt front,centralny i 2 szt tyły.Do tej pory miałem "Altony" ale bratanek mi je zabrał /dałem mu po prostu/.Zmuszony jestem coś kupić bo nie mogę słuchać muzyki,a i czasami coś oglądnąć z DVD w D.Surround.Czy ktoś mi podpowie.Kolega mnie namawia na "Klipsch Synergry F3",ale ja w ogóle się na tym nie znam ,nie moja branża.Nawet nie sprawdzałem w internecie co to za marka,bo nic mi to nie mówi.To co pamiętam tylko z polskiego rynku to kolumny firmy "Tonsil"-Altusy,Altony,i chyba jeszcze były Cantony, innych marek nie znam.Wydaje mi się,że chyba Tonsil już chyba nie produkuje tych kolumn,ale nie jestem pewien.Dlatego proszę o poradę wszystkich którzy się na tym znają.Pozdrawiam i dzięki.Jack.
    Pablo1964
    Moderator
    Jakim dysponujesz pomieszczeniem i jaki budżet zamierzasz przeznaczyć na zakup?
    JackMarita
    Level 9  
    Pomieszczenie to pokój 25 m2.Sumę jaka chce przeznaczyć to kwota w granicach do 4000,00 zł.Nie chcę za bardzo szaleć bo nie jestem aż takim maniakiem,ale lubię posłuchać dobrą muzykę z moich młodzieńczych lat,którą kolekcjonuję.Kiedyś za PRL nie było takiej możliwości, a dzisiaj mamy ten komfort,że możemy sobie sprawić wielką radość kupując sprzęt o jakim zamarzymy według posiadanych środków finansowych.Dzięki że się odezwałeś i chcesz mi doradzić,bo ja naprawdę się na tym nie znam.Po prostu nie moja branża.Pozdrowionka.
    Jack
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kolego, zajmujesz się budownictwem. Więc może Twoje zdolności manualne pozwolą na wykonanie obudów wg projektu? Takowy (wraz z elementami zwrotnic i głośnikami) otrzymasz tu.

Innym pomysłem to zakup polskich tonsili (a tak, nadal produkują) siesta . Bardzo porządny dźwięk w swojej klasie (chociaż niektórzy narzekają na wysokie tony, ale to już maniacy, tacy jak ja :D )

Jeśli nie zrazi Ciebie jako centralny, klasyczny układ dwu drożny (1 głośnik nisko-tonowy i 1 wysoko-tonowy) to najlepszym wyborem będzie mx-140. Jest wielu krytykantów (ci co nie zajmują się krytykowaniem, tylko krytykanctwem), ale najprawdopodobniej nie słyszeli na własne "oczy" tej konstrukcji. :D

Pozdrawiam.
    JackMarita
    Level 9  
    Dzięki za radę,ale sam niestety nie zrobię kolumn głośnikowych,po pierwsze czasu brak,a po drugie stolarze są już na "wymarciu".Tak tez myślałem aby zrobić samemu,ale odstąpiłem od tej opcji.Wolę zapłacić i mieć już gotowe.Dla Ciebie to może pryszcz bo znasz się na tym.Wiesz dobór głośników,piszesz o zwrotnicach nic mi to nie mówi.Miałbym z tym tylko problemy,a po drugie wcisną mi wszystko co będą chcieli w związku z moja niewiedzą.Dzisiaj kolega zaproponował mi kupno od niego zestawu kolumn głośnikowych,bo wie że szukam takiego zestawu do mojego "Marantza".Zestaw ten to "ELTAX DISCOVERY" 2 kolumny front 45-20.000Hz 4-8Ohm
    130W,centralny "DISCOVERY CENTER" 4-8 Ohm 130W,oraz tyły " DISCOVERY REAR" 70-20.000Hz-4-8Ohm. I taka moja prośba abyś ocenił czy ten zestaw będzie pasował do mojego "MARANTZA".To dobry kolega,ale on jest lekkim maniakiem i jego sprzęt to już górna półka.Zmienił właśnie parę dni temu sprzęt i kolumny i zaproponował mi kupienie jego kolumn,bo na sprzęt ma już kupca.Ceny jeszcze nie znam,ale mam nadzieję,że ze mnie nie zedrze.Co sadzisz jako fachowiec czy na moim sprzęcie to przyzwoicie będzie chodzić?Jak już pisałem ja nie mam wielkich wymagań po prostu aby to grało przyzwoicie i dało się słuchać przyzwoicie.Drugi kolego namawiał mnie na "KLIPSCH SYNERGY" F3,ale to nic mi nie mówi,nawet nie sprawdzałem w internecie.Obecnie chyba na rynku jest tylu producentów kolumn i zestawów,że głowa boli,a do tego jeszcze pchają się na rynek Chiny,tak,że naprawdę trzeba się znać aby nie wcisnęli ci ciemnoty albo badziewia.Jak byś mógł mi odpowiedzieć to dzięki z góry.Pozdrowionka.JACK
    dues
    Level 28  
    Na allero są akurat dwa zestawy eltaxów, jedne kup teraz za 650zł,kolejne licytacja od 300zł. Siesty to jednak zupełnie inna bajka.
    JackMarita
    Level 9  
    Dzięki za wyczerpującą informację.Rozeznam w temacie kolumny Firmy "Tonsil",masz rację jak kupować to tylko produkty krajowego producenta,a nie jakieś tam nie wiadomo jakiego pochodzenia i jeszcze na dodatek produkowane w Chinach.W Gdańsku jest sklep firmowy "TONSILU"tak,że dowiem się wszystkiego.Dzięki kolego za odpowiedz i pozdrowionka.
    JACK
    przemo-lukas
    Powiem tak, jeśli nie chcesz stracić kolegów, to z dala od wymienionego sprzętu. Nie chcę się rozpisywać o eltaxach, ale były by to same niezbyt pochlebne wyrażenia. Co Klipsch'a i jego "budżetowego" systemu to prawdę mówiąc nie słyszałem, ale mam wyrobione zdanie o tanich "amerykańskich" wynalazkach. Mogę się mylić w tym przypadku, ale nie sądzę.
    JackMarita, tonsilem nie pochwalisz się przed kolegami. A przynajmniej nie "zachodnią marką". Wygląd przyznam, że przeciętny. Ale powiem, ze jest to "flagowy" zestaw polskiego producenta (ze względu na popularność i cenę) i na prawdę w tej cenie ciężko kupić coś, co zbliży się jakością reprodukowanego dźwięku. Co prawda są jeszcze "arony" ale te wyróżniają się tylko obudowami i Tonsil Pulse.

Pulse to dość ciekawa konstrukcja i mam wielką ochotę ich posłuchać. Głośnik GDN 17/50/6 F 4Ω z korekorem fazy. Całość pochylona i na zwrotnicach 1 rzędu. Można napisać - "po taniości" ale nie do końca tak jest. Zastosowanie takiej filtracji ma wiele zalet (pod warunkiem, że jest dobrze wykonana).

JackMarita wrote:
    ...W Gdańsku jest sklep firmowy "TONSILU"tak,że dowiem się wszystkiego.Dzięki kolego za odpowiedz i pozdrowionka.
    JACK

Zabierz koniecznie swój amplituner i ulubione płyty. Nie daj sobie "wcisnąć" innych zestawów, jeśli nie będzie siest/fiest. Te musisz posłuchać. To jest priorytet.
    Marios221
    Level 20  
    Z tego co czytam w wiekszosci kolega słucha muzyki wiec po co kupować Kolumny 5.0?
    Jeśli byłby kolega zainteresowany zestawami stereo to za 4000tyś można znaleść dobry zestaw 2.1 ale tutaj nachodzi pytanie czy warto bo kolega posiada amplituner a nie wzmaczniacz stereo ostatnio słuchałem monitor audio BX6 i zrobiły na mnie dobre wrażenie co prawda cenia nie jest niska ale sa warte tej ceny jeśli kolega byłby nimi zainteresowany proponuje wybrać sie gdzieś na odsłuch i przy okazji posłuchać innych kolumn,co do subwoofera to na allegro można znaleść chodzby Rel q200e za 1300zł można powiedzieć ze jest to cena okazyjna.
    Pablo1964
    Moderator
    Ja jednak do tego amplitunera poleciłbym zestaw 5.1. Tak jak pisze przemo-lukas, Tonsil Siesta/Fiesta jest dobrą propozycją. Ale koniecznie radzę posłuchać przed zakupem. Ich brzmienie jest o wiele bardziej neutralne od Altonów. Nie każdemu ta różnica przypadnie do gustu.
    przemo-lukas
    Marios221 wrote:
    Z tego co czytam w wiekszosci kolega słucha muzyki wiec po co kupować Kolumny 5.0?

W sumie słuszna uwaga. Jeśli kolega zechciał by sprzedać amplituner, to można było by pomyśleć o sprzęcie dużo lepszym.
    Na ten przykład NAD C370 (stary "flagowiec") i monitor RCMSE na 18cm revelatorze i 28 mm głośniku wysoko-tonowym firmy Scan-Speak. W zbliżonym budżecie ciężko znaleźć lepszą propozycję.
    Można było by zastanowić się nad Usher V-602, Esa Triton 1, studio 16 hertz Mimo.
    JackMarita
    Level 9  
    Serdeczne dzięki za odpowiedz.To mam rozumieć,że poleciłbyś Tonsile Pulse,lub Arony - a co myślisz o Tonsilach Siesta ?Tak jak sugerujesz też jestem za tym aby iść w kierunku produktu pochodzenia polskiego i u nas wykonanego,a nie jakiegoś tam chińczyka .Wezmę Twoją sugestię pod uwagę, jak byś mógł mi coś jeszcze więcej na ten temat napisać to bym był Tobie bardzo wdzięczny.Ja jestem w tym temacie laikiem,tak że trudno mi samemu podjąć decyzję.
    Pozdrawiam
    JACK
    przemo-lukas
    Nie, nie. Arony na pewno bym odpuścił. Tu płacisz jedynie za obudowę. Pulse nie słyszałem, napisałem jedynie, że mają ciekawą budowę. A swoje typy w zasadzie wymieniłem. Jeśli system wielokanałowy, to warto posłuchać siest firmy tonsil.

JackMarita wrote:
    ...Tak jak sugerujesz też jestem za tym aby iść w kierunku produktu pochodzenia polskiego i u nas wykonanego,a nie jakiegoś tam chińczyka ...

Nie jest tak do końca. Budżetowe konstrukcje, w wielu przypadkach bardzo podobnie brzmią. Nie zależnie od tego, gdzie firma ma swoje biura (fabryki i tak są już w Chinach :D )

Nie polecam "chińszczyzny" gdyż naprawdę wyborne "kąski" są po za Twoim budżetem. No chyba, że zdecydujesz się na używane Usher V-604 i Xindak XA-6950 (jak na mój gust, bez "V" na końcu), za około 6 000zł. :idea:
    JackMarita
    Level 9  
    Dziękuje bardzo za poradę.
    Idę w kierunku Tonsil-Siesta,przekonałes mnie.
    Biorę się zaraz po nowym roku i umawiam na odsłuch.
    W Gdańsku jak wybadałem są trzy salony Tonsila ,tak że nie ma problemu.Nie będę już nic innego szukał,bo całkowicie zakręci mi się w głowie.Co produkt polski to polski.Widzisz Ty się znasz i Tobie jest łatwiej po prostu zmienić,kupić i wybrać sprzęt bo znasz sie na tym,i nikt w maliny Cię nie wpuści i nie wciśnie lipy.A ja laik to mogą wszystko mi wcisnąć-rozumiesz. A już w tych molochach MEDIA i inne to tylko liczą tylko na jak największą sprzedaż,a nie na to aby klienta usatysfakcjonować.Taka jest prawda,i tak jest ze wszystkim w naszym życiu.Dlatego jestem zawsze za tym,aby każdy z nas robił to co najlepiej potrafi,takie jest moje zdanie.Dlatego takie forum jak elektroda jest znakomitym :Dkomunikatorem co do wymiany fachowych informacji i porad w różnych tematach.Brawa wielkie dla tych,którzy takie forum stworzyli.Należy i się wielkie uznanie.Pozdrawiam Cię kolego serdecznie,życzę TOBIE w nadchodzącym Nowym Roku pomyślności,szczęścia,radości w każdej chwili i jak najlepszego sprzętu muzycznego abyś słuchał dobrej muzy i wszystkiego Co Sobie sam wymarzysz.Ps.Jak będę kiedyś w potrzebie co do zasięgnięcia informacji w temacie na pewno się odezwę.JACK