Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fisher rs560 nie działa. Pojawiają się czerwone paski.

27 Gru 2010 22:54 1597 18
  • Poziom 10  
    Po włączeniu pojawiają się czerwone"paski" i nic po za tym. Po próbie podłączenia kompa pod aux też nic. Sprawdzałem bezpieczniki znalazłem 4 i 4 były całe, ma ktoś może do tego schemat?
  • Poziom 34  
    Myślisz, że na schemacie będzie napisane co zrobić, kiedy już sprawdziłeś bezpieczniki i podłączyłeś "kompa pod aux"?
  • Moderator
    Z tego jak piszesz Kolego raczej będzie ciężko Ci naprawić.Może być wiele przyczyn od braku lub uszkodzenia zasilacza poprzez działanie układu protect itd. Jeśli sam nie dokonasz pomiarów to niestety ale wróżki mają urlop. może warto zastanowić się i zlecić naprawę komuś nbardziej doświadczonemu?
  • Poziom 10  
    sam się nad tym zastanawiałem.Krzysztof schemat mi po do zeby posprawdzac odpowiednie uklady
  • Admin grupy audio
    A co chcesz sprawdzać według schematu? Przecież widać jakie elementy masz we wzmacniaczu. Zasady sprawdzania półprzewodników i innych elementów są znane, więc miernik w dłoń i do dzieła :)

Jeśli nie wiesz jak sprawdzić elementy, to ze schematu też się nie dowiesz.
  • Poziom 10  
    Chodzi mi o to ,że za winowajce podejrzewam transformator i znalazłem kable dochodzące do niego ale wychodzących już nie natomiast znalazłem taśme 8 pinową i nie wiem które z tych 8 przewodów sprawdzic:)
  • Moderator
    Oj Kolego- uważaj na trafo są napięcia sieci po stronie pierwotnej!!!
    A ta taśma to pewnie producent wsadził aby waga wyrobu się zgadzała.....
    A teraz poważnie - do transformatora dochodzi zasilanie z sieci po stronie wtórnej pojawiają się napięcia odpowiedniej wartości tyle że mniejsze. Taśma 8 pinowa to pewnie te zasilanie wychodzące z trafa i idące dalej na płytkę z dalszą częścią zasilacza.
    Może jedna poproś kogoś o pomoc?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    dzimi napisał:
    Oj Kolego- uważaj na trafo są napięcia sieci po stronie wtórnej!!!

Po pierwotnej. Młodzież czyta...

Dodano po 1 [minuty]:

Artur k. napisał:
    A ja zapytam o jakie czerwone paski chodzi, bo nie bardzo rozumiem... Tam jest wyświetlacz VFD? Może to żarniki tego wyświetlacza? Jeśli tak, to transformator jest sprawny.

Niekoniecznie, bo tych katod nie powinno być widać - powinny być rozgrzane do temperatury niższej od progu świecenia, ewentualnie w zupełnej ciemności cos tam dostrzec można.
  • Admin grupy audio
    Ja wiem, że nie powinno, ale zależy od wyświetlacza. Jeśli on sam świeci, to jasne, że nie widać, ale jeśli jest ciemny, to często nawet w biały dzień widać gdy się przysłoni lekko dłonią :)
    W jednym widać bardziej w innym mniej. No ale to gdybanie, bo nie wiadomo o jakie paski chodzi.
  • Moderator
    Sorki oczywiście że chodziło o pierwotną. Dziękuję Kolego JDubowski. O czym innym pisałem o czym innym myślałem. Swoją wypowiedź oczywiście poprawiłem.
  • Poziom 10  
    Tak chodzi o żarniki nie pamiętałem nazwy:) Je w biały dzień bardzo mocno widać.
    A jeśli to nie trafo to co?Niestety gościa któremu daje większość tego typu rzeczy nie ma i będzie dopiero w maju a do maja nie chce mi się czekać:)
  • Poziom 10  
    Tak ale jak już wcześniej pisał jdubowski żarniki nie powinny tak mocno świecić więc może iść napięcie sieciowe bezpośrednio już miałem taki przypadek:)A co do mierzenia pisałem już wcześniej że z trafo wychodzi taśma 8 pinowa i nie wiem który z tych 8 przewodów mierzyc:)
    majdan99 napisał:
    Tak ale jak już wcześniej pisał jdubowski żarniki nie powinny tak mocno świecić

Właśnie - jest tam przełącznik napieć sieciowych? Jest dobrze ustawiony? transformator sieciowy nie grzeje się zanadto?
    Artur k. napisał:
    Przecież jest tam transformator, a same żarniki zasilane są pewnie napięciem ok. 4V.

Nie mierz na taśmie, tylko za prostownikiem i stabilizatorami.

Żarniki VFD zwykle zasilane są napięciem przemiennym.
  • Poziom 10  
    Tak ale jak już wcześniej pisał jdubowski żarniki nie powinny tak mocno świecić więc może iść napięcie sieciowe bezpośrednio już miałem taki przypadek:)A co do mierzenia pisałem już wcześniej że z trafo wychodzi taśma 8 pinowa i nie wiem który z tych 8 przewodów mierzyc:)
  • Moderator
    Jeśli to tylko taśma bezpośrednio z trafa bez stabilizatorów to będzie tam zmienne. W takim razie poszukaj za taśmą stabilizatorów i tam posprawdzaj napięcia.