Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka Stiga dwusuw, jaka swieca, jaki dopasować gaźnik

27 Dec 2010 23:39 8634 10
  • Level 2  
    Stałem się posiadaczem już nie najnowszej kosiarki, chyba firmy Stiga, Made in Szweden.

Chciałem zapytać jaką zastosować świece, gdy ją dostałem siedziała w niej NGK BR7HS. Kosiarka po około 5 minutach pracy traci moc i gaśnie. Po ochłodzeniu normalnie odpala, i dalej można robić, aż ponownie zgaśnie. I pytanie dotyczącej świecy, ta się chyba tam nie nadaje NGK BR7HS ? Czy ta będzie odpowiednia: NGK B2LM ?

Drugie pytanie, czy mogę zastosować jakiś inny gaźnik ? Np. Od motorynki Romet, czy komara ? Może od jakiejś starej motopompy ? Ten zamontowany(prawdopodobnie seryjny) jest w fatalnym stanie.

Trzecie pytanie, są gdzieś dostępne części ? Może ktoś wie jaki jest to model kosiarki, i jaki tam siedzi silnik.

Poniżej zamieszczam zdjęcia.

Kosiarka Stiga dwusuw, jaka swieca, jaki dopasować gaźnik Kosiarka Stiga dwusuw, jaka swieca, jaki dopasować gaźnik Kosiarka Stiga dwusuw, jaka swieca, jaki dopasować gaźnik Kosiarka Stiga dwusuw, jaka swieca, jaki dopasować gaźnik Kosiarka Stiga dwusuw, jaka swieca, jaki dopasować gaźnik
  • User removed account  
  • User removed account  
  • Level 2  
    Model: 92502

Type: 01 60 03

Code: 6702101

Znalazłem na kosiarce w miarę czytelną naklejke i faktycznie pisze tam BRIGGS & STRATTON, o mocy 3HP, ile to jest km ? Jest jakiś przelicznik ? Jutro zakupie wyżej wymienioną swiece, i zobacze czy nadal bedzie sie grzać. Jak wszystko bedzie ok, bede kąmbinował z gaźnikiem.
  • User removed account  
  • Level 2  
    Na pewno to 4T ? Według mnie to jest 2t, na jeden obrót wału on ma prace. Iskra jest gdy nie chce zapalić. Odpowietrzenie zbiornika paliwa tez jest ok.
  • User removed account  
  • Level 42  
    Tak dla zabawy obstawiam 4T dolnozaworowy. Jednak stawiam tylko 1 zł.
    Zdjęcia więcej ukrywają niż pokazują! Są bardzo dobre do teleturnieju: " Co to jest" a nie jako pomoc w diagnozie czy naprawie. Przydałby się go trochę wykąpać!
    Sorki za offa, ale dyskusja i tak schodzi na boczne tory.
  • Level 2  
    Doszedłem do wiosku, że masz racje. Jest to 4T. Pytalem też o gaźnik, nowy kosztuje 400 zł, a kosiarka jest z 87 roku. To jaką swiece zastosować do 4T ? Stwierdziłem że to 2T, bo jeden obrót wału, to była iskra, ale się myliłem.
  • User removed account  
  • User removed account