Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Załączanie alarmu a wyłączanie gniazd 230V

28 Gru 2010 00:10 1107 2
  • Poziom 12  
    Witam,

ustawiłem moją integrę tak gdy załącze alarm w mieszkanku wyłączała mi gniazdo 230V do którego podpięte mam router i modem internetowy - o taka niby oszczędność prądu. ( wykorzystałem wskaźnik czuwania strefy ) - Wyjście -25
    Wszystko pięknie działa.

któregoś dnia pomyślałem że gdy idę spać mógłbym owe gniazdo po wpisaniu kodu też rozłączać - kolejna niby oszczędność prądu. Ustawiłem przełącznik bi-stabilny załączany hasłem i strzałką w odpowiednim kierunku i wszystko działa pięknie. Wyjście - 26

następnie zastosowałem sume logiczna wyjść 25 i 26 i ustawiłem to jako wyjście 9 do którego mam podpięty przekażnik z owym gniazdem 230V.

Po wpisaniu kodu lub załączeniu alarmu gniazdo jest rozłączane. i tu pojawia się mój problem :
    gdy wpiszę kod na klawiaturze a później wyjdę z domu i załącze wpierw alarm a gdy wróce wyłącze alarm gniazdo 230V nie chce się załączyć - dopiero wpisanie kodu na klawiaturze uruchamia gniazdo.

Czy idzie tak wykonać że gdy rozłączam czuwanie - za każdym razem niezależnie jak gniazdo zostało zdeaktywowane - załącza się gniazdo 230V

dzięki za info.

ps. myślałem o wprowadzeniu drugiej strefy złączanej na hasło ( zamiast przełącznika bi-stabilnego ) , ale nie wiem czy to dobry trop.
  • Poziom 15  
    To może warto ustawić sobie harmonogram na noc żeby za kazdym razem nie trzeba była pamietac o tym idąc spać.