Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E160 Era-nie wykrywa sieci po zdjęciu simlocka

28 Gru 2010 01:08 3090 3
  • Poziom 11  
    witam.
    mam problem z modemem huawei e160 ery.
    udało mi sie ściągnąć simlocka ale niestety pojawił sie problem z wykrywaniem sieci przez modem.próbowałem już na wszystkie sposoby zmieniać ustawienia ale wykrywa mi tylko PL IDEA 2G i po włożeniu karty orange pokazuje 0% sygnału.ani ery ani play nie wykrywa w ogóle.zaktualizowałem oprogramowanie ze strony ery ale to nic nie pomogło.wgrałem mobile partnera ustawiłem parametry i dalej kicha.
    czy przez zdjęcie simlocka uwaliłem modem czy przyczyna leży po stronie technicznej modemu?raz musiałem rozebrać modem bo wyszło mi się gniazdo od anteny.może coś złożyłem nie tak?(sprawdzałem kilka razy i nie wydaje mi się żeby obudowę plastikową źle dopasować)
  • Poziom 28  
    Czym zdejmowałeś simlocka?
  • Poziom 11  
    Huawei_code_writter,czy jest opcja żeby modem się zepsuł?muszę sprawdzić z anteną zewnętrzną.dodam ze modem rozbierałem bo gniazdo anteny się poluzowało.może coś nie tak złożyłem.jak przypadkiem wcisnołem igłę w gniazdo anteny złapał zasięg orange na 2 kreski
  • Poziom 11  
    i moja teza sie potwierdziła.wgrałem oryginalny firmware "mobile" i gdy zrobiłem prowizorke anteny domowym sposobem z cienkiego druciku modem zaczoł działać.wszystkie sieci wykrywa i każda w WCDMA-HSDPA.sygnał nie jest super ale na 3 kreski jest ERA i ORANGE a PLAY oczywiście na FULA.W EDGE dwie pierwsze są także na fula.Dziwne bo kiedy odłacze drucik to niestety nic nie wyłapuje.
    Czy jest możliwość i opłacalność usunięcia tej usterki?