Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czarny ekran po pierwszym uruchomieniu komputera

wsad1234 28 Dec 2010 10:58 3713 11
    wsad1234
    Level 9  
    Po odpaleniu komputera słychać że się uruchamia normalnie (słychać wiatraki,nic nie piszczy), ale monitor nic nie pokazuje oprócz tabelki z napisem Tryb Oszczędzania Energii, która znika i jest czarny ekran. Po zresetowaniu uruchamia się normalnie. Zawsze tak się dzieje rano gdy na noc wyciągam wtyczkę z gniazdka.

Windows 7 Ultimate 64 bit
    AMD Athlon II x4 630 2.80 GHz
    GoodRam 2GB 1600MHz CL9
    AsRock M3A770DE DDR3 1333
    PowerColor Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI
    OCZ ModXStream Pro 500W

i monitor LG W2253TQ-PF (16:9, FullHD, 2ms, DVI) podłączony do karty graficznej kablem DVI.
    Kristoff10
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przywróć ustawienia fabryczne BIOSu i ustaw go na nowo, sprawdź też baterię BIOSu czy nie jest rozładowania.
    daavid117
    Level 42  
    Obejrzyj też kondensatory na płycie głównej, karcie graficznej oraz jeśli to możliwe to w zasilaczu.
    wsad1234
    Level 9  
    To chyba bateria, bo w BIOS-ie nic nie zmieniałem, a co do kondensatorów to nie jestem pewien ponieważ płyta jest nowa ale jak sprawdzę to dam znać.

Kondensatory są w porządku, nie sprawdzałem w zasilaczu bo ma plombę gwarancyjną. Bateria BIOS-u działa ale może jest za słaba i to pewnie jest powodem mojego problemu.

Kristoff10 wrote:
    Przywróć ustawienia fabryczne BIOSu i ustaw go na nowo...

Jeszcze nigdy się nie bawiłem BIOS-em i nie chce niczego popsuć, a tym bardziej utracić gwarancje na płytę czy coś.
    daavid117
    Level 42  
    To mi właściwie przypomina dual boot w moim Foxconn'ie, ale to nie to, bo moja płyta sama się zresetuje no i nie ten chipset.

Wejdź do BIOS'u i wybierz "load default settings". Przez grzebanie w BIOS'ie nie utracisz gwarancji. Tak jak kolega wyżej mówił to może być bateryjka.
    Edward321
    Level 26  
    Masz uziemienie w gniazdku?
    obcypl
    Level 11  
    mi to wygląda tak jakby system sie nie zamykał lecz przechodził w hibernację a po wywołaniu zawieszał aż do reseta.
    klawiatura bezprzewodowa;>?
    wsad1234
    Level 9  
    obcypl wrote:
    mi to wygląda tak jakby system sie nie zamykał lecz przechodził w hibernację a po wywołaniu zawieszał aż do reseta.

Wtedy działoby się tak po każdym wyłączeniu komputera.
    Nie, mam klawiaturę przewodową.

Reset BIOS-a też nie pomógł, o ile to dobrze zrobiłem (podczas włączania komputera nacisnąłem DEL, wybrałem opcje "load BIOS default", potwierdziłem klikając OK, później "save and exit". I oile się nie mylę powinienem mieć źle ustawioną datę, a była dobra).
    Rob-son
    Level 19  
    całkowity reset bios-u (razem z datą) następuje, po przęłożeniu zworki C-MOS, lub po wyjęciu na chwilę baterii z płyty głównej.
    wsad1234
    Level 9  
    Nie wiem co było powodem tego problemu, może to pamięć ram była jakaś wadliwa, a może pamięć gryzła się z płytą gł. Po prostu wymieniłem pamięć na Kingston HyperX i po problemie. A wymieniłem pam. bo gdy dokupiłem drugą kość (taką samą) to w ogóle komp się nie włączał.

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem.
    daavid117
    Level 42  
    Gorszych pamięci chyba wybrać nie mogłeś. O ich OC możesz zapomnieć.
    wsad1234
    Level 9  
    Trudno stało się.