Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie do fachowców-test pamięci

10 Paź 2004 14:35 768 2
  • Poziom 31  
    Witam Panowie.Mam chyba nieprzeciętne pytanie...a mianowicie jak zdiagnozować ktory uklad w kosci pamieci, np. sdram, jest uszkodzony??Zalozmy, ze kompuer sie uruchami ale program testujacy pokazuje ze ktorys tam adres/adresy zle chodza.Mam fizycznie takie kosci...mam ambicje sprobowac podmienic pamieci(pojedyncze kostki) tylko czy ktos potrafi powiedziec ktore to...która to??Dzieki za podpowiedzi...wszelkie wskazowki!
  • Poziom 34  
    Spróbój włożyć uszkodzoną kość i odczytaj uszkodzony adres.Podany zostanie napewno w liniowej przestrzeni adresowej.Potem oceń która to kość - musisz znać pojemność pojedynczej kości.Załózmy że adres wynosi 1FFFFFF=33 554 431 a jedna kość ma 32Mb,co odpowiada 1024^2*32=33 554 432.Czyli jest to w pierwszej kości.Myślę że tak to powinno być,ale nigdy tego nie próbowałem.
  • Poziom 31  
    ...Mysle podobnie jak Ty-brzmi logicznie...ale pewnosci nie mamy.Nie wiem jak adresowana jest szyna pamieci...a pozatym pamiec moze byc dwustronna...no i czy liczyc od streony pierwszej nogi...czy ostatniej...etc...etc.Pytan jest sporo...a moze ktos tu posiada glebsza wiedze i sie podzieli...na to wlasnie licze....bardzo Ci dziekuje za zainteresowanie....;-)