Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PhoneGuard zablokuje telefon podczas jazdy

julia1234 28 Gru 2010 14:20 1102 2
 • PhoneGuard zablokuje telefon podczas jazdy

  PhoneGuard zaprezentuje na targach CES 2011 aplikację, która ma pomóc w zmniejszeniu ilości wypadków na drogach spowodowanych nieuwagą kierowcy. Aplikacja ma wyłączyć możliwość korzystania z tych funkcji telefonu, które wymagają patrzenia na ekran, przykładowo pisania smsów czy przeglądania wiadomości.

  Aplikacja przeznaczona jest do smartfonów i według PhoneGuard jest bardzo prosta w instalacji. Korzystając z GPS w telefonie, program określi z jaką prędkością porusza się posiadacz telefonu i jeśli prędkość przekroczy 10 mil na godzinę, czyli około 16 km na godzinę, program automatycznie zablokuje możliwość pisania i odczytania wiadomości i smsów.

  Aplikacja może również poinformować rodzica lub przełożonego o prędkości z jaką porusza się pojazd przez wysłanie powiadomienia na inne urządzenie. Dostępna jest również funkcja TimeOut, która pozwoli określić o jakich porach dziecko może wysyłać i otrzymywać wiadomości tekstowe, pocztę mailową czy korzystać z internetu. Administrator kontroluje opcje programu i może w każdej chwili wyłączyć blokadę, np. jeśli właściciel telefonu nie prowadzi pojazdu, ale jest jego pasażerem.

  Koszt korzystania z programu wynosi 29,95 dolarów rocznie, program dostępny jest na stronie www.phoneguard.com.

  Więcej: www.slashgear.com

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  julia1234
  Poziom 12  
  Offline 
  julia1234 napisał 95 postów o ocenie 8, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2010 roku.
 • #2
  Trebuh
  Poziom 18  
  AA dziury ie przyczyniają się do wypadków? wg polskiej policji nie, z aplikacją będzie jeszcze gorsza rzecz. Rozmowa przez telefon to prawdziwa zmora kierowców jednak wole rozmawiających od tych którzy w danym momencie próbują wyłączyć blokadę...
  Dziękuję za kolejną zabawkę do kontrolowania pracowników, współmałżonków, dzieci. teraz pod pojęciem "dzieci" rozumie się ogół...
 • #3
  lamer89
  Poziom 23  
  Za 30$ można bez problemu kupić zestaw słuchawkowy bluetooth.
  Zamiast wydawać pieniądze na tworzenie głupich programów mogli by dopracować syntezator mowy na telefon i moduł rozpoznawania mowy, korzyści były by o wiele większe bo :
  - osoba prowadząca samochód mogła by usłyszeć przez słuchawkę treść sms'a który przyszedł i podyktować odpowiedź
  - opcja ta była by bardzo przydatna dla osób niewidomych.

  Chyba, że potraktować ten program jako elektroniczną smycz.