Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz L&C 400W - nietypowy układ scalony 2003

10 Paź 2004 14:46 2630 6
 • Poziom 13  
  Witam
  Mam do naprawy zasilacz ATX L&C o mocy 400W. Zrobiony jest on na nietypowym układzie, widnieje tylko na nim duża cyfra 2003, a pod nią mniejszy napis BAZ42830402E. Wie może ktoś czym to zastąpić?
  Proszę o jakieś podpowiedzi szukałem tego układu, ale nic odpowiedniego nie znalazłem.
  Pozdrawiam
 • Moderator
  Witam ! ... widzę że kolega B_U_L_I szuka problemów w gestii zasilaczy. Spotkałem się już kilka razy z tym układem i kila razy już szukałem w necie aplikacji tego układu :( Ponieważ od tego trzeba zacząć chcąc to coś zamienić na cos dostępnego , ale nie tylko mi się to nie udało coś mi się zdaje że znalezienie aplikacji tego układu zapewnie będzie graniczyło z cudem?Napisz dokładnie na czym jest ten zasilacz zrobiony ponieważ nie miałem do czynienia z tym modelem tylko postaraj się to coś może się wymyśli .Pozdrawiam :wink:
 • Poziom 13  
  Witam TONI_2003
  Mam 2 takie zasilacze jeden L&C 400W drogi to MegaBajt 350W zasilacze są identyczne chociaż każdy ma inną moc :) Zbudowane są bardzo podobnie do wiekszość normalnych ATX po pierwotnej 2X 2SC2335, przetwornica s-by na tranzystorze N-MOS i transoptorze, po wtórnej 3 diody shotky. Brak stabilizatora 5V dla napięcia S-BY płyty głównej, napięcie to jest brane bezpośrednio z przetwornicy S-BY, drógie napięcie wychodzące z przetwornicy SB-Y to 16V. Sterowanie tranzystorami kluczującymi przez dwa 2SC945 i transformator, do tranzystorów dochodzi sygnał z 9 i 10 nóżki układu. No i najważniejsze ten nieszczęsny układ. Zasilanie układu 5V na 16 nóżke, 15 nóżka ps-on, 9 i 10 sterowanie tranzystorami, nóżka 8 power-good. Nie wiem czym można to zastąpić może napisze do jakiegoś serwisu MegaBajtu może coś powiedzą ale wątpie w to. Zasilacze najprawdopodobniej są chińskiej produkcji a MegaBajt nakleja tylko na nie swoje tabliczki. Jeżeli ma ktoś jakiś pomysł na naprawe to będe bardzo wdzięczny.
  Pozdrawiam
 • Moderator
  ... dlaczego myślisz że ten układ masz uszkodzony ? Wydaje mi się że sobie nie przypominam bym ten układ miał kiedykolwiek uszkodzony proponuje Byś z mienił (tok myślenia) naprawy tego zasilacza .Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Witam
  Układ uszkodzony jest na 100%. Jeżeli wlacze zasilacz napięcie na 16 nóżce czyli zasilaniu układu spada do wartości 1V, pozatym jeżeli podstawie układ taki sam z innego sprawnego zasilacza wszytsko działa.
  Pozdrawiam
 • Moderator
  ... skoro tak to mam dla Ciebie układ jaki trzeba by przeanalizować bo być może coś by ztego wyszło AS23xx
 • Poziom 13  
  Witam
  Oglądam właśnie note aplikacyjną do tego układu i chyba nic z tego nie będzie. Trzebaby było nieźle naprzerabiać. Wolałbym to już robić na TL494 ale nie ma to najmniejszego sensu, zasliacz posłuży jako dawca organów. Dzięki za pomoc TONI_2003. Temat można uznać za zamkniety, chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.
  Pozdrawiam