Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saunier Duval Themis 23, co jakiś czas gaśnie świeczka

28 Gru 2010 14:45 3484 3
  • Poziom 2  
    Bardzo proszę o pomoc - co może być przyczyną gaśnięcia świeczki w dosyć leciwym już (dziesiecioletnim) Saunier Duval Themis 23. Świeczka gaśnie niekiedy po kilku, kilkunastu minutach, a niekiedy dopiero po kilku godzinach pracy. Aby uruchomić piec trzeba wcisnąć bezpiecznik/czujnik umiejscowiony na prawym boku pieca. Serwisant nie mówi nic konkretnego tylko każe wymieniać kolejne części. Dotychczas wymienił jakiś lelement za 850 zł bo przeciekał. Teraz mówi o pompie lub nagrzewnicy, nie dając gwarancji że to pomoże - najlepiej chciałby sprzedać mi nowy kocioł...:cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Z tego co opisujesz wygląda że masz problem z termoparą, weż ją wymontuj wyczyść tą część która jest wkręcona w zawór gazowy. Po zamontowaniu umieść dokładnie w płomieniu palnika dyżurnego, sprawdz też jak się pali płomyk dyżurny.
    Może być przytkany ima mały płomień
  • Poziom 12  
    Witam
    Na początek sprawdź drożność wlotu powietrza w palniku świeczki.Zatkanie kurzem powoduje niewłaściwy skład mieszaniny powietrza z gazem.Ja miałem to samo , ale technik którego wezwałem, pokazał mi o co chodzi .
  • Poziom 2  
    Dzięki za pomoc i podpowiedź. "Pomajsrtuję" we wskazanej części kotła.
    Przegladając forum (jeszcze przed pomocą szanownych kolegów) zainteresowała mnię informacja o przycisku "reset". Analogicznie do postępowania z innymi urządzeniami elektronicznymi, zresetowałem kocioł i o dziwo coś zmieniło się, bo od tamtego momentu jeszcze nie wyłączył się, a świeczka dyżurna wciąż świeci... Zobaczę jak długo :D