Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ewt 10620 - wymiana łozysk jakiś obłęd...

bahamas 28 Dec 2010 17:08 7463 4
    bahamas
    Level 13  
    Pozdrawiam, huczy mi ta pralka przy wirowaniu , ma 5 lat.

Dziś dowiedziałem się, że wymiana łożysk wiąże się z wymianą całego zespołu piorącego ! Razem z bębnem ! Około 500- 600 zł !

Gdybym wiedział, w życiu bym takiej pralki nie kupił...

Czy nie ma innego (tańszego) rozwiązania?
    krzych1-b
    Level 21  
    Jest .Wpisz w szukaj podobny model ( a jest ich troszkę ) i zastanów się ,czy dasz sobie radę sam . Jest to do zrobienia , ale przedtem dobrze pooglądaj pralkę ,bo są są małe niuanse takie jak np dobrej marki klucze i jakiś specjalny ściągacz.
    W razie czego to pisz jak będziesz ją rozkładał na czynniki pierwsze coś pomożemy.
    bahamas
    Level 13  
    Sam nie dam rady, dwie lewe ręce do tego mam. Dziś był fachowiec i nawet on się nie podjął. Mówił, że jedyne wyjście to wymiana całości...
  • Helpful post
    elektryku5
    Level 38  
    Jeśli to klejony zbiornik to trzeba nawiercić w miejscu łączenia dziury pod wkręty, rozciąć zbiornik, wymienić łożyska, skleić na silikonie i zakręcić wkręty. (tutaj kilka informacji https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1245840.html )

Znajdź dobrego fachowca to pewnie się podejmie, sam też możesz spróbować.
    bahamas
    Level 13  
    elektryku5 wrote:
    Jeśli to klejony zbiornik to trzeba nawiercić w miejscu łączenia dziury pod wkręty, rozciąć zbiornik, wymienić łożyska, skleić na silikonie i zakręcić wkręty. (tutaj kilka informacji https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1245840.html )

Znajdź dobrego fachowca to pewnie się podejmie, sam też możesz spróbować.

Rzeczywiście, znalazłem kogoś takiego, nawiercenie otworów, rozcięcie, 3 godziny roboty - 150 zł , nawet tanio myślę... dzięki za pomoc.

Ale i tak szwedzka firma ma duzy minus u mnie.