Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaka kamera - Toshiba Camileo H20 czy H30?

thomas. 28 Dec 2010 17:13 2147 1
 • #1
  thomas.
  Level 9  
  Witam.
  Zamierzam kupić kamerę cyfrową. Waham się pomiędzy dwoma modelami: http://www.ceneo.pl/3254629s i http://www.ceneo.pl/2389624s . Obie niewiele się różnią, właściwie tylko formatem nagrań: H20 - MOV a H30 - AVI. Moje pytanie: czy warto dopłacać i kupić kamerę z formatem AVI? Jakie będą różnice w nagraniach HD? W ogóle czy będzie jakaś różnica?
  Pozdrawiam.
 • OptexOptex
 • #2
  Pudz_An
  Level 13  
  Miałem kamerę Camileo H20. Produkowała pliki .mov. - (problem z obróbką).W trybie full hd miała zniekształcenia proporcji obrazu.Chyba cała seria była wadliwa.
  Wszystkim co oddali na gwarancji kamery do serwisu (nawet sprawne) wymieniali na inne nowe kamery. Dostałem drugą też Camileo H20, ale produkowała pliki .avi - (jaka ulga). Dodatkowo nowe miały czujnik ruchu. Zdjęcia obie robiły dobre.
  Do filmów potrzebowały obie dużo światła. Przy dobrym świetle (słońce) filmy były super. W domu wieczorem przy przeciętnym oświetleniu pomieszczenia były duże szumy, i nagranie było bardzo bardzo kiepskie. Obie wersje H20 nie pamiętają ustawień. Za każdym razem po włączeniu trzeba ustawiać na nowo parametry jeśli nie chcesz mieć domyślnych. Jest to duża niewygoda. Za te pieniądze to byłem z tej drugiej zadowolony. Niestety zostawiłem w kinie, i po kamerze. :cry:

  Dodano po 1 [minuty]: