Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"Oszukanie" TDA 3562A

lewapd 10 Oct 2004 16:05 1395 12
    lewapd
    Level 15  
    Chciałbym powrócić do tematu "oszukania" TDA3562.

Temat był już poruszany-ale nie usyskano do końca odpowiedzi.Mianowicie zalecono podżarzyć kineskop, aby TDA ruszył.
    Ja do tego pytania powracam.
    Czy jest jakiś sposób , aby przy słabej wydolności katodowej kineskopu wystartować TDA !!!

Dziękuję za odpowiedź!!
    janekpilarski
    Level 15  
    musze cie zmartwic ale ja osobiscie przerabialem ten temat i nie udalo mi sie
    lewapd
    Level 15  
    Tzn.nie udało Ci się go oszukać.Czy odpaliłeś go podżarzając kinol.
    mch
    Level 23  
    A próbowałeś zwiększyc napięcie siatki 2.
    lewapd
    Level 15  
    Próbowałem.
    Regulację mam w zakresie 750 do 1100 V.
    BOGKUP
    Level 16  
    Hmmmm,nie za dużo?? max to w granicach 540-no do 580V,przy takim nap to napewno będzie się blokować,przerabiałem to i dość precyzyje ustawienie siatki 2 daje pożądany skutek nawet przy dość zużytym kinolu,ale nie ponad 700V !!!!!!!
    drago
    Level 20  
    skąd tam tak wysokie napięcie ? nie przebija Ci czasem podstawka ?
    Karol 1
    Level 25  
    W jakim odbiorniku masz tego TDA...?? i jeszcze jedno może nie na miejscu pytanie : jaki prąd płynie w kineskopie na poszczególnych działach?? -
    lewapd
    Level 15  
    Jest to TELEFUNKEN PALcolor 1420.
    Mam do niego schemat.
    Wydaje mi się,że prądy katod nie są w tym momencie mierzalne,skoro kineskop jest odcięty - bo nie świeci!
    Odnośnie napięcia na US2-to sprawdziłem wszystko i jest takie jak napisałem.Podstawka jest ok,ze schematu wynika ,że jest dobre.
    Karol 1
    Level 25  
    Kolego sprawdź łaskawiejeszcze tylko jedno... czy kondensator filtrujący napięcie na wzmacniacze wizyjne jest dobry... - częsta usterka w tych układach i wtedy TDA jest w trybie zatkania wzm. wizyjnych. tam będzie chyba 10uF /250V.... i jeszcze jedno, pomiar możesz zrobić odłączając katody i przy napięciu około 550V na S2 mierzysz miliamperomierzem jaki prąd płynie z poszczególnych katod do masy.... ( podobne pomiary dokonywano w otvc jowisz i miało to na celu ustalenie czy kineskop jest sprawny) .
    lewapd
    Level 15  
    To chyba mam już jasność sprawy.
    Pomiar prądów katod nie wykazuje nic! Wychodzi na to,że padnięty kinol!!!! 8O 8O
    Elektrolit 10/250-dobry.
    Karol 1
    Level 25  
    Tak dla spokoju ... przy takim pomiarze prąd powinien płynąć około 1mA ...do 4mA....
    lewapd
    Level 15  
    Ok.Wiem o tym.
    Miliamperomierz mam na zakresie 2mA.
    Serdeczne dzięki !! :cry:
    To chyba koniec w tym temacie :cry: