Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner RADMOR 5102-T Jeden kanał zniekształca - PWM OK

waszka2512 28 Gru 2010 19:46 1715 3
  • #1 28 Gru 2010 19:46
    waszka2512
    Poziom 10  

Witam, mam problem z RADMOREM 5102-T.

Problem w skrócie wygląda w ten sposób:

*jeden kanał gra prawidłowo drugi nie.

Podjęte działania - sprawdziłem płytkę PWM jest uszkodzona ale to mnie nie martwi zaraz ją rozpracuje, trzaski podobne jak w przypadku uszkodzenia bezpieczników z tym że bezpieczniki, luty i ścieżki są ok.

Martwi mnie fakt że gdy wkładam płytkę PWM ze sprawnego kanału w miejsce niesprawnej efekt jest taki że Radmor gra prawidłowo do połowy skali (wyłączony kontur bass i sopran na 0). Powyżej tej wartości zniekształca dźwięk, trzeszczy. Problem może leżeć po stronie płytki z tranzystorami końcowymi bądź po stronie przedwzmacniacza. Nie mam pomysłu jak się zabrać do zlokalizowania usterki w taki sposób aby jak najmniej przegrzebać amplituner.

Czy są jakieś propozycje w związku ze zlikwidowaniem problemu trzasków powyżej połowy skali???

Dodam jeszcze że nie znam historii amplitunera i nie mam pojęcia kto jeszcze go otwierał, jakich zmian dokonał. (Prawdopodobnie żadnych)

P.S. Moderatorów szczególnie GM proszę o wyrozumiałość i cierpliwość ponieważ nie umiem edytować swoich postów i wprowadzać w nich zmian

Dodano po 51 [minuty]:

Sprawdziłem sygnały wyjściowe z przedwzmacniacza, jeden wychodzi poprawny drugi nie. Jakieś pomysły co mogło się tam uszkodzić?

Dodano po 2 [minuty]:

Odnośnie płytki PWM podejrzewam uszkodzenie tranzystora T1005 BC313

0 3
  • #2 28 Gru 2010 19:49
    Piotr Pajkert
    Poziom 32  

Witam!
    Pierwsza rzecz to schemat i pomiar napięć.
    Cześć!

0
  • #3 31 Gru 2010 13:49
    elektryku5
    Poziom 37  

Cytat:
    Odnośnie płytki PWM podejrzewam uszkodzenie tranzystora T1005 BC313

Należy sprawdzić wszystkie tranzystory, na płytce jest ich 6, więc nie jest to dużo roboty.

0
  • #4 31 Gru 2010 14:19
    waszka2512
    Poziom 10  

sprawdzone i ok, nie była to wina tranzystorów a kondensatora. Radmor odzyskał swoją świetność, temat uważam za zamknięty mimo braku mądrych podpowiedzi dałem rade.

0
  Szukaj w 5mln produktów