Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jeszcze fałszywe przejściówki VGA - S-Video na Allegro.

brwles 28 Dec 2010 19:05 5970 5
 • #1
  brwles
  Level 10  
  Fałszywe kable-przejściówki VGA S-Video plus 3xchcinch


  --------------------------------------------------------------------------------

  FAŁSZYWE NIE DZIAŁAJĄCE kable-przejściówki (nazywane też adapterami lub konwerterami) VGA S-Video plus 3x chinch na Allegro


  Przejściówki te posiadają na wejściu jeden wtyk VGA 15 pin służący do podłączenia do gniazda VGA karty graficznej oraz na wyjściu na kabelkach gniazdo S-Video 4 pin do podłączenia do telewizora oraz trzy gniazda chinch w kolorze żółtym, białym i czerwonym. Przejściówki mogą mieć kolor obudowy wtyku VGA i kabelków biały lub czarny. Przejściówki te sprzedawane są przez ok. 100 lub więcej sprzedawców Allegro a ilość oferowanych na aukcjach przejściówek można liczyć w tysiącach.
  Te kable-przejściówki ( adaptery, konwertery ) są całkowicie wadliwe, bezużyteczne i nie działają bo nie mogą działać z zasady ich konstrukcji. Gniazda wyjściowe tych przejściówek podłączone są do pinów uziemniających złącza VGA karty graficznej czyli DO MASY lub nie są podłączone w ogóle nigdzie. W gniazdach wyjściowych tych przejściówek NIE MOGĄ więc występować żadne sygnały POTRZEBNE do sterowania telewizorów ( sygnał luminancji, sygnał chrominancji oraz sygnał composite ) posiadających gniazda wejściowe S-Video oraz Composite . Zupełnie niewiadomo do czego służą gniazda wyjściowe chinch w kolorze białym i czerwonym, zgodnie ze standardem RCA na takich gniazdach powinny występować sygnały audio stereo, prawy i lewy kanał. Tylko że na złączu VGA karty graficznej nie występują żadne sygnały audio i nie mogą one się pojawić na gniazdach wyjściowych przejściówki.
  Aby przekształcić sygnały występujące na złączu VGA karty graficznej na sygnały wymagane do sterowania telewizorów wyposażonych w gniazda wejściowe S-Video i Composite potrzebny jest wcale nie prosty układ elektroniczny zawierający elementy bierne , filtry, oraz elementy aktywne tj. tranzystory, układy scalone. Układ taki ponadto wymagałby ZASILANIA a sprzedawane przejściówki mają niby działać bez zasilania, nie mają gniazda do zasilania. Mówiąc krócej przejściówka VGA na S-Video aby działała powinna zawierać w sobie konwerter, koder sygnałów telewizji kolorowej w systemie PAL, musi być KODEREM PAL. Sprzedawane na Allegro przejściówki żadnego układu elektronicznego nie zawierają, są w nich tylko niewyjaśnione z punktu widzenia wiedzy elektronicznej , standardu VGA i S-Video , wiedzy o sygnałach potrzebnych do sterowania telewizorów połączenia gniazd wyjściowych ze złączem VGA karty graficznej.
  Każdy kto umie posługiwać się omomierzen, nawet dziecko może łatwo sprawdzić jakie są połączenia w przejściówce. Pomijam tutaj specyfikację złącza VGA karty graficznej bo już to było opisane w moich dwóch poprzednich postach.
  Natomiast połączenia w przejściówce są nastepujące:


  1. Pin nr 1 gniazda S-Video - nigdzie nie jest podłączony!

  2. Pin nr 2 gniazda S-Video - nigdzie nie jest podłaczony!

  3. Pin nr 3 gniazda S-video - podłączony jest do pinu nr 8 VGA czyli do Blue ground(masa)

  4. Pin nr 4 gniazda S-Video - podłączony jest do pinu nr 7 VGA czyli do Green Ground(masa)

  5. Gniazdo Chinch zółte - podłączone jest do pinu nr 6 VGA czyli do Reed Ground (masa)

  6. Gniazdo Chinch białe - nigdzie nie jest podłączone!

  7. Gniazdo Chinch czerwone - podłączone jest do pinu nr 11 VGA czyli do IDO


  Takie połączenia to bzdura, kpiny , totalne prymitywne oszustwo.
  Te kable-przejściówki ( adaptery, konwertery ) być może pochodzą z dalekiego wschodu np. z Chin czy Tajwanu. Ale mogą też być produkowane w Polsce. Przedmiotowe przejściówki to nawet trudno nazwać podróbkami bo to puste atrapy a nie podróbka działającego urządzenia.
  Kupujący na Allegro są nabijani w butelkę.
  Sprzedawcy tych przejściówek podają w opisach aukcji prawie takie same krótkie informacje, przy czym właściwości tego trefnego towaru są całkowicie niezgodne z tymi opisami. Przykładowy typowy opis z aukcji:

  " Adapter umożliwia przesyłanie sygnału z wyjścia
  VGA i odtwarzanie aplikacji, video,
  zdjęć bezpośrednio z PC
  lub Laptop na projektor, telewizor itp.
  Przeznaczony do TV, LCD-TV, plazm, projektorów,
  monitorów LCD. Przejściówka posiada 3 wyjścia RCA

  DANE TECHNICZNE
  · Fabrycznie nowy, wysokiej jakości adapter VGA
  · Łączenie bezpośrednio z gniazdem VGA (wyjście monitora)
  · Wspomaga: SVGA, VGA, S-VHS/S-Video UL 2919
  Coaxial Low Voltage Computer kabel
  · Kabel przeznaczony do urządzeń i kart graficznych TV OUT

  KOŃCÓWKI W ADAPTERZE
  1x VGA (wyjście monitora, 15 pin męskie)
  1x gniazdo S-VHS/S-Video (S-Video Mini Din 4 pin żeńskie)
  3x RCA-gniazdo żeńskie) "


  Jest wyraźnie podane, że przejściówkę podłącza się do złącza VGA ( wyjście monitora , łączenie bezpośrednio z gniazdem VGA). Przeznaczenie dla PC i Laptop! Kabel przeznaczony do urządzeń i kart graficznych tv out. A standard VGA jest jeden.
  Czyli jak najbardziej do kart graficznych według opisów.
  Opisy w aukcjach zupełnie niezgodne z właściwościami przedmiotu.

  Z tego co sprawdziłem prawie wszyscy sprzedawcy podają taki sam bądź bardzo podobny opis pochodzący jakby z jednego źródła. Nikt nie pisze , że przejściówka jest przeznaczona dla jakiś wybranych urządzeń.

  Zdemontowałem, rozebrałem częściowo jedną taką przejściówkę aby uwidocznić , co znajduje się w obudowie wtyku VGA 15 pin. Nie było to łatwe bo obudowa plastikowa wtyku VGA jest sprasowana, zalana fabrycznie, w środku wszystko zalane klajstrem czy żywicą. Jednak dało to się usunąć i zrobiłem zdjęcie co jest w środku. Na zdjęciu widać, że nic tam nie ma, oczywiście nie ma żadnego układu elektronicznego, konwertera, kodera, nie widać nawet jednego opornika, tylko kilka przewodów podłączonych do pinów wtyku VGA. Jakie to są połączenia podałem już powyżej.


  Piszą sprzedawcy na Allegro, że przejściówka jest do kart graficznych TV OUT tylko CO TO ZNACZY? Karta graficzna TV OUT to karta graficzna posiadająca wyjście telewizyjne TV czyli gniazdo S-Video albo composite czy też oba na raz. Ta to się zwykle powszechnie rozumie. Karta taka zawiera w sobie konwerter, koder PAL, wytwarza sygnał luminancji i chrominancji potrzebny do sterowania telewizorów. Do takich kart NIE POTRZEBA żadnego konwertera czy przejściówki, tylko prosty kabel do połączenia karty z telewizorem posiadającym wejście S-Video czy composite. Co więc oznacza stwierdzenie, że przejściówka VGA na S-Video przeznaczona jest do kart graficznych TV OUT? To w sumie bzdura, karty TV OUT przejściówek, konwertów nie potrzebują. Teraz większość kart graficznych posiada wyjście TV S-Video a często też HDMI do połączenia z telewizorami LCD. Ale telewizory LCD to ina sprawa.
  W kartach graficznych obowiązuje standard VGA dotyczący wyprowadzeń sygnałów na pinach złącza VGA 15 pin. To jest praktycznie jeden standard, nie ma tu miejsca na sygnały luminancji czy chrominancji. Słyszałem tylko o jednej próbie wyprowadzania na złączu VGA sygnału composite ale było to dawno i zostało szybko zaniechane. Nie słyszałem i nie widziałem poza tym kart graficznych które jakoby wspomagają TV, bo co to ma znaczyć to nie bardzo jest jasne. Ewentualna taka karta musiałaby mieć złącze niezgodne ze standardem VGA, to właściwie nie byłaby karta graficzna tylko już specjalne urządzenie. Sprzedawcy Allegro ( dodajmy niekompetetni sprzedawcy albo nieuczciwi ) jednak wyraźnie też podają, że ich przejściówkę podłącza się do złącza VGA karty graficznej, do złącza monitora w komputerach PC i Laptop. To wprowadzanie w błąd kupujących.

  Jeszce jedna sprawa. Kto zleca produkcję i organizuje dystrybucję fałszywych przejściówek? Na pewno nie żadna znana uczciwa firma. To jest zapewne robota oszustów,przestępców, gangsterów. Jak zacząłem interweniować w sprawie tych przejściówek to nagle zacząłem otrzymywać na swój e-mail listy od firm obiecujących mi nagrody, wygraną. Kup to czy tamto, dostaniesz nagrodę. Otrzymałem nawet reklamę - propozycję udziału w amerykańskim internetowym totoltku. Tylko trzeba było się zarejestrować i przede wszystkim podać swoje dane osobowo-adresowe. Ponadto miałem też wizytę gangsterów pod moim domem, w nocy pod osłoną ciemności. Przyjechali czarnym BMW zapewne na zwiady.
  Allegro nie odpowiada za sprzedawców bo taki ma wygodny regulamin a niestety zasady i regulamin Allegro bardzo sprzyja cwaniakom, oszustom i złodziejom, natomiast praktycznie pozbawia poszkodowanych kupujących możliwości dochodzenia zadośćuczynienia , odszkodowania. Trzeba się zwrócić do sądu. W oszustwach o małej wartości rzędu od kilku do kilkuset złotych mało kto wystąpi do sądu a policja odmawia wszęcia postępowania. Allegro niedawno odmówiło mi usunięcia wystawionego przeze mnie zbyt pochopnie i omylnie pozytywnego komentarza dla pewnego oszusta. Mam się według Allegro zwrócić w tej sprawie do sądu!! Ktoś tu chyba na głowę upadł. Także mniejsze oszustwa na Allegro pozostają bezkarne. Ku uwadze kupujących.
 • #3
  krakarak
  Level 41  
  Jedno jest pewne - skoro ma przewody połączone z masą lub wcale, to podłączając tę przejściówkę nic nie uszkodzisz :D . Więcej strat nie będzie.
  Liczą, że nikt nie wyśle chłamu na reklamację, bo koszt wysyłki ( ok. 7,- zł ) pokrywa Kupujący.
 • #4
  kk1990
  Level 11  
  Tak, to ewidentne oszustwo, ale chyba ktos robi na tym niezły interes
 • #6
  kj1
  Electrician specialist
  Tak, mam podobne ustrojstwo i pięknie dziala