Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat punto 2 problem ze skrzynią biegów

meliana74 28 Gru 2010 19:46 2696 1
  • #1 28 Gru 2010 19:46
    meliana74
    Poziom 10  

Witam
    znalazłam kilka wątków dotyczących tego tematu ale u mnie jest trochę inaczej..tzn
    mam problem z wrzucaniem biegów, a konkretnie z tym że ciężko chodzi drążek wrzucania biegów.

Stało sie to nagle...tzn w piątek w wigilię była odwilż i wilgoć...póżniej punciak stał pod chmurka do soboty wieczorem. Wieczorem jazda była ok. Następnie punciak stał przez niedzielę i poniedziałek. We wtorek rano (był już mróz) chcialam autem jechać do pracy i zauważyłam że drążek zmiany biegów chodzi dość ciężko, ale jak samochód się rozgrzał to w sumie było już lepiej. Póżniej punciak stał 10 godzin na mrozie i jak chciałam wrzucić na luz żeby go odpalić to dzwignia ani drgnie...jakby przymarzła. Na siłe dało radę...ale zanim samochód sie nie nagrzał to miałam straszne problemy z wrzucaniem biegów...nic nie zgrzytało tylko dzwignie cieżko chodziła...póżniej jak dojechałam do domu znów bło lepiej. Mam krótki kawałek z pracy do domu wiec może gdybym jechała dalej to moze byłoby już całkiem ok.
    Poradźcie...co to może być...coś przymarza...za mało oleju w skrzyni...jeżdzę juz punciakiem 6 lat i w żadną poprzednią zimę tak się nie działo...
    to coś poważnego...można tak jeździć? czym to może grozić?

0 1
  • #2 28 Gru 2010 20:02
    4jerry
    Poziom 20  

Witaj. Jeżeli Punciak ma sterowanie skrzynią linkami, to najprawdopodobniej masz wilgoć lub nawet wodę w pancerzach i to jest przyczyną. Gdyby to było moje auto, to wymontowałbym linki, osuszył na grzejniku ładnych parę godzin i potraktowałbym WD 40 i zamontował z powrotem. Drugie wyjście to zmiana linek na nowe.

0