Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E61i Biały ekran. Słychać dźwięk włączania.

szczepan99 28 Gru 2010 21:29 2271 4
  • #1 28 Gru 2010 21:29
    szczepan99
    Poziom 12  

Witam
    Mam taki problem. Podczas próby wykonania połączenia telefon sam z siebie się wyłączył. Teraz przy próbie włączenia mam tylko biały ekran. Najdziwniejsze jest jednak to, że normalnie słyszę dźwięk startowy telefonu oraz dźwięk klawiszy, a oba dźwięki zawsze miałem ustawione na wyłączone.
    Słabo się znam na telefonach, ale moim zdaniem jest to wina softu. Ponieważ chciałbym się z tym uporać sam proszę o wskazówki. Dodam, że programik Nokia Updater nie widzi telefonu. Czytałem też trochę o opcji "dead mode" w programie Phoenix, jest szansa, że to mi pomoże?
    Z góry dzięki za wszelką pomoc i za wyrozumiałość dla niedoświadczonego użytkownika :)
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 28 Gru 2010 22:34
    staś pytalski
    Poziom 30  

Naładuj telefon na full, jeżeli wykluczasz opcję uszkodzenia mechanicznego wyświetlacza, proponuję zrobić format, lub reset do ustawień fabrycznych. Wpisz *#7780# telefon zapyta o przywrócenie ustawień fabrycznych. Wciśnij TAK (klawisz nad zieloną słuchawką),telefon poprosi o kod blokady (standardowy 12345, pamiętaj by wcisnąć odpowiedni klawisz do wprowadzania cyfr, bo w e61i jest klawiatura qwerty), wprowadź kod blokady i zatwierdź klawiszem nad zieloną słuchawką. Jest też drugi kod *#7370# i też możesz wpisać, bo nie pamiętam czy ten pierwszy czy drugi kod robił całkowity format. Można zrobić format z kombinacji klawiszy:

1. Telefon musi być wyłączony (czyli wyjąć i włożyć naładowaną baterię)
    2. Wcisnąć naraz 4 klawisze: 3 + * + zieloną słuchawkę + włącznik (jest to wykonalne)
    3. Należy poczekać, aż telefon się uruchomi.

0
  • #3 28 Gru 2010 23:38
    szczepan99
    Poziom 12  

staś pytalski: pierwszy sposób odpada, bo telefon się wprawdzie uruchamia ale ja nie mam pojęcia w jakim on jest stanie/trybie gdyż widzę tylko biały ekran. Trudno jest zrobić coś tak skomplikowanego "po omacku"
    Jeśli chodzi o drugi sposób z klawiszami "3, *, słuchawka, power" to niestety nie pomaga :(
    Zauważyłem także, że telefon mimo, że nie jest prawidłowo wykrywany przez komputer to bez problemu w "moim komputerze" widzę swoją kartę pamięci.
    Być może to jednak wina wyświetlacza?

0
  • #5 30 Gru 2010 00:10
    lukaszlenart1
    Poziom 12  

A po podpięciu do komputera wyskakuje Ci może coś takiego że nie rozpoznano urządzenia i że sprzęt może być uszkodzony? Mnie to wygląda na winę LCD lub filtra jak w N70.

0