Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F centralny zamek a kontrolki

esprimo 28 Gru 2010 21:29 1436 2
  • #1 28 Gru 2010 21:29
    esprimo
    Poziom 13  

Witam.
    Koledzy problem dotyczy samochodu marki Opel Astra F kombi z silnikiem 2.0 8 zaworowy rok pr.1992. Mianowicie był problem z akumulatorem, kupiłem więc nowy, przez ok miesiąc palił idealnie, pewnego pięknego dnia wkładam kluczyk w stacyjkę przekręcam a tu kontrolki ledwo co się świeciły. Naładowałem aku. Sprawdziłem ładowanie 14,3 v. Oporu na klemach zero (minimalny pojawiał się przy otwieraniu drzwi kierowcy ale zaraz zanikał) no to ok pali, dwa tygodnie później to samo. Naładowałem aku i ok na razie ale ciekawostką jest to, że po przekręceniu kluczyka w drzwiach kierowcy w pozycję zamknięcia (fabryczny centralny) wraz z kliknięciem siłowników, pojawia się błysk kontrolek na liczniku takich jak ładowanie aku. ciśnienie oleju, abs, wszystko to co po przekręceniu stacyjki.
    Panowie jeśli ktoś podejrzewa, gdzie można by było zacząć szukać proszę o radę. Odpowiedzi typu "masz zwarcie, wymień se auto, jedź do elektryka" mnie nie interesują.

0 2
  • #2 29 Gru 2010 20:24
    esprimo
    Poziom 13  

hmm żadnej sugestii ?

0
  • #3 29 Gru 2010 21:58
    wopor
    Poziom 32  

Witam, posprawdzaj masy od aku na silnik i karoserie oczyść dobrze skręć, mozliwe że trzeba jeszcze posprawdzć złącza do drzwi czy nie ma śniedzi , powodzenia

0