Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 306 1,6 problem z licznikiem

28 Dec 2010 21:44 2540 5
  • Level 18  
    Po wymianie rozrusznika (odłączony akumulator) zrobił się problem z licznikiem.
    Licznik po włączeniu zapłonu zachowuje się tak że wskazówki obrotomierza i prędkościomierza razem ze wskazaniem paliwa idą do MAX wychylenia i sie zatrzymują.
    W chwili odpalenia silnika opadają do 0 i wędrują z powrotem na MAX (jedynie wskaźnik paliwa nie reaguje)
    Wskaźnik kilometrów stoi w miejscu, reszta działa poprawnie.

Powyżej kilometrów mam kluczyk od inspekcji, próbowałem ją wykasować (odlicza od 10 do 0) wyłączam zapłon i dalej mam kluczyk ze stanem 000000

Licznik dwa złącza po 26 pin, wypięte złącze żółte bez zmian.
    Jakieś propozycje lub sugestie co z tym zrobić?
  • Level 18  
    Nic nie pomogło, dalej to samo.
  • Level 18  
    Podłączony licznik na krótko samo zasilanie, efekt ten sam, wskazówki jadą na MAX.
    Układ sterujący CDVN-M217Q-2113 czy taki układ występuje w innych licznikach np w Diselu i wystarczy przelutować pamięć 93c56 dla poprawnego stanu wskazań.
  • Level 32  
    Jak ten eeprom przelutujesz to będziesz miał to samo z drugim liczydłem. Ta usterka jest do naprawienia.
  • Level 18  
    Czyli z tego wnioskuję ze wsad pamięci się rozwalił i jest to tylko kwestia przeprogramowania.
    Muszę poszukać wsadu już bardziej z ciekawości do benzyny bo w drodze jest juz drugi licznik.