Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Mobile 6.5 vs Android

28 Gru 2010 22:52 7571 12
  • Poziom 25  
    Jak w temacie, zastanawiam się nad przejściem na coś z powyższych systemów.
    W grę wchodzi HTC: HD2 (Windows Mobile 6.5) lub coś z andoidem.
    Jestem ciekaw opinii, pracy, możliwości modyfikacji tych dwóch systemów, jak również prostoty poruszania się, szybkiego wyszukiwania etc.
    Wszystkie wasze przemyślanie, minusy i plusy jakie zauważyliście podczas użytkowanie powyższych systemów.
    Dzięki za góry za opinie.
  • Poziom 14  
    WM jest strasznie mulący i nie rozwijany praktycznie - android to świeży system, coraz więcej developerów a co za tym idzie możliwości. ;)
  • Poziom 14  
    Miałem styczność z Hd2 z windem 6.5 bez modyfikacji. Moje ogólne wrażenie jest bardzo zadowalające. Miałem ten telefon cały tydzień i przyznaje ze prędkością nie grzeszy ten system ale jest w pełni stabilny nie wieszał mi się. Internet w standardowej przeglądarce niebo:) gdyby ten system nie był rozwojowy to korporacja HTC by tegoż projektu tak nie ciągła. Więc pisanie takich bzdetów to żenada. Miałem motorole q9 z windem standardowym 6 to było coś ale 6.5 w Htc powala- urządzenie warte zakupu.
  • Poziom 25  
    A ktoś wypowie się odnośnie androida ?
  • Poziom 10  
    Szczerze odradzam Windowsa polecam Androida.Mojej żonie kupiłem 8 m-cy temu HTC Desire Z "andkiem" zero problemów,tysiące aplikacji (i nie piszę tylko o grach,NAVI Office itd) przyjemny interfejs nie zawiesił się ani razu do tej pory mimo uruchomieniu kilku "zadań" w tym samym czasie,co przy "WM" jest tylko marzeniem.Nikt Mi nie wciśnie że Windows jest lepszy od Androida tym bardziej że system Google jest rozwijany w błyskawicznym tempie.Zresztą na forach GSM Info na ten temat jest na pęczki.Jakbym nie miał już wcześniej swojej N900 (mameo) to na pewno wybrałbym jakikolwiek z Andkiem.Ale i na to już jest sposób bo na mojej nokii już da się uruchomić Androida.Jak chcesz mieć zero problemów z telefonem to odpuść sobie WM.
    Tu coś na temat HTC HD2 z WM
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1860502.html
  • Poziom 18  
    Witam , nie żebym był maniakiem MS , ale Windows mobile będzie za niedługo królem systemów operacyjnych miedzy inymi na nim już pracuje Philips , HTC i ostatnio Nokia też się przyznała do zakupu WM. Android czy symbian to systemy przeznaczne do urządzeń klasy standard i już nie będą rozwijane , taj jak obecnie Soft S40 w Nokiach , kiedyś śmigały na nim telefony wyższej klasy np 6300 czy 7310sn , teraz ten soft jest pakowany w telefony z najniższej półki np nokia 2700 i tp.
    Więc jak coś brać to na pewno na windows mobile.
    Obecnie posiadam palmtopa na windows mobile 6.0 Philipsa , i nie powiem złego zdania i działa na nim wszystko co potrzeba , gg , automapa, divX'y . więc czego więcej chcieć , a MS jak będzie zainteresowanie napewno usprawnią tego windowsa.
  • Poziom 10  
    DarekPhilips skąd masz takie info że Android nie będzie rozwijany???
    Windows mobile 6 nie jest już rozwijany ze względu na mobile7(nie mylmy z aktualizacjami)
  • Poziom 14  
    Proszę coś na temat:
    http://android.com.pl/news/rozne/558-android-vs-windows-phone-7-series.html
    Dla mnie Android to zabawka dla większości użytkowników telefonów.

Ostatnio miałem w łapkach pseudo telefony, pseudo marki jaką jest SE. Mianowicie SE xperia x1 i xperia x10pro. Interface jednymi słowy ,żenada. Wiadomo pierwsze wrażenie może być mylne ale moje takowe jest.

ps. DarekPhilips ma rację. To tylko kwesta czasu kiedy windows mobile zmonopolizuje rynek, korporacja jaką jest HTC pracuje już od kilku lat nad rozwojem tych oprogramowań. Można spodziewać się kompletnej rewolucji po systemie windows phone seven.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam pytanie do użytkowników telefonów z Androidem: czy można na tym systemie odtworzyć internetową transmisję strumieniową mms:// ?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    To zależy do czego chcesz używać telefonu.Jeżeli chcesz mieć dobre narzędzie do pracy,organizacji i pomocnika w kieszeni -to jeszcze Windows Mobile 6.5.
    Tylko ten stystem zapewnia "poważne" oprogramowanie użytkowe.Tysiące płatnych i bezpłatnych aplikacji w necie które pozwalaja począwszy od sterowania telewizorem po wystawianie faktur,biznes i CRM.
    Android to system rozwojowy-i jeszcze trochę czasu upłynie zanim będzie można w pełni wykorzystać jego potencjał.Narazie to propaganda i przygotowanie klientów pod rynek.
    Po przesiadce z Win Mobile 6,5 (HTC Mega) na Androida-ten ostatni zachwyca płynnością,szybkości i wspóldziałaniem z siecią.I to chyba koniec.
    Przeraża:-rotowanie(które lubi coś popsuć),kombinowanie żeby można zainstalować coś na karcie(jakaś paranoia!).
    No i brak sakramentalnego pytania podczas instalacji:"zainstalować w pamięci telefonu,czy na karcie?"
    -kompletne uzależnienie od Google.
    -Brak "rasowych"aplikacji.
    -Rynek aplikacji na A. przypomina produkcję kolorowych nakładek rozszerzających to co już jest w telefonie.
    Daleko mu do rynku aplikacji takich jak na Winmobile choćby ze stajni SPB,Resco,Vito,MASPw are.
    Rasowe programy typu ThumbCal,SPB Diary.Developerskie perełki z XDA to marzenie.(A znajdzcie mi coś w stylu SKTools-na Androida, jak nie ma nawet pożądnego callbooka z możliwością eksportu!)Na całym A.Market nie znalazłem ani jednego poważnego PIM-u(oprócz WebIs PI Beta) (synchronizacja,praca z PC).A jedyny do przyjęcia Jorge-to po prostu amatorka!
    Wszystko raczej "nakładkowe" i "multimedialne",raczej do zabawy,jakby zapomniano do czego tego typu urządzenia są stworzone. Nie wspomnę biznesowych: Invoce,Medinfo,AutoMenager itp.Skansenem ludowym jest sama książka adresowa telefonu A.w której nie można ustawić zawartości wg.nazwisk,firm itp.Warto wspomnieć o nawigacji: Na Androida jedyną możliwą dla mnie do przyjęcia jest chyba Sygic MM-ale jako użytkownik AutoMapy-to tylko ersatz.Po przesiadce-taka różnica jak pisanie dokumentu w Wordzie a na maszynie do pisania...
    A co dopiero pełna synchronizacj O.O. O rewelacyjnym narzędziu pracy tu raczej nie może być mowy i nie zmieni faktów posiadanie LG GT 540,czy też najlepszego HTC .Swoją szosą ciekawe,czy Google sprawdza jakość aplikacji na AM,bo tam coraz częściej zdarzają się niedoróbki i programy mogące zaszkodzić zarówno urządzeniu,jak i prywatności użytkownika.Trzymając w rękach HTC z Androidem i z WinMobile wrażenie jest takie,że w jednej trzymam urządzenie zastępujące Laptopa w drugiej tylko telefon z dodatkami .Jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie...(jak z Linuksem).Pozdrawiam teriero
  • Poziom 17  
    No więc tak posiadałem i7500 jakieś 1.5 roku temu jak tylko wyszyły i żeby android został na poziomie 1.5 to bym się z wieloma tutaj podanymi argumentami zgodzil no ale tak nie jest.
    Od ponad roku posiadam i5700 i w miare pokazywania sie nowych firmware zmieniam je i podziwiam MEGA skok do przodu jaki wykonał ten system .
    Wasz argument że HTC wspiera tylko WM to przecież bradnia bo pierwsze na rynek androida wystawiło właśnie HTC :) ale nie o tym.
    Działanie jakiegokolwiek telefonu na WM to paranoja max 2 dni, a najczęściej jak się mocno korzysta to max 24h.Więc jak chce korzystać z navi pogadac przez telefon odpalic jeakis program do pracy to juz telefon pokazuje że chce jeść.
    Przy normalnym użytkowaniu telefonu w szczególności HTC nie widziałem więcej niż do 3 dni. A wpomniany galaxy i5700 po ostatnim modzie androida 2.2 przy korzystaniu z wifi (odbieranie i wysylanie poczty), dzownieniu i napisaniu okolo 50 sms-ów wytrzymał 9 dni .
    Więcej mi się nie chce pisać bo po co, każdy korzysta z czego lubi.Mi do pracy i do domu taki telefon to skarb i nie zamieniłbym go na nic z WM nawet 10 chyba, że przestanie żreć baterie i zacznie chodzić płynnie, a nie mulić... Każdy następny mój telefon bedzie na Androidzie .
    Żeby nie było że nie widzę postępów Windowsa to prowadzę serwis i handluje i tym i tamtym :).
  • Poziom 12  
    Oczywiście,że nie.HTC harmonijnie łączy wspieranie Win 6.5 z rozwojem Androida,mając świadomość,że biznes będzie jeszcze długo używał tych najdroższych modeli z Windows-właśnie ze względu na dostępność oprogramowania-aplikacji niestety niedostępnych na Androida.Gierki,użytki i komunikacja na Androida mają się dobrze.
    A aktualizacje samego systemu nic nie maja do rzeczy,poza dużym szumem informacyjnym.Przykładem niech będzie długo oczekiwana aktualizacja np.HTC Wildfire na A2.2.1.szumnie oczekiwana na różnych forach jak na narodziny pierworodnego.Tymczasem okazała się zbiorem patch'y dodającym możliwość przenoszenia aplikacji na kartę(która już dawno była możliwa po roocie),zmieniła trochę "beleczki" interfejsu i (o ironio!) poprawiła działanie latareczki w telefonie(sic!).Innych zmian nie zauważono w benchmarkach wydajności ani komunikacjii.
    Jeżeli chodzi o argument baterii to do tego problemu zdążyłem się przyzwyczaić.Dotyczy on wszystkich urządzeń systemowych,czy to Android,BB,czy też WM.
    Telefony,które używałem(a było ich sporo) i wydawały mi się rekordzistami pod względem pracy na baterii i tak do pięt nie dorastają najtańszej zwykłej Nokii za stówaka.Prawie wszyscy ci "rekordziści"po roku używania i z moimi aplikacjami-zaliczały "padaczkę" przy końcu dnia.I mit ich superbaterii pryskał.
    Kwestia zmiany nawyków:W domu-stacja dokująca pod USB(z synchronizacją danych),w aucie dobra ładowarka i jakoś nigdy nie zabrakło mi energii w newralgicznym momencie.
    Dla mnie kluczową kwestią jest możliwość wykorzystania w telefonie z systemem przydatnych mi w pracy i domu aplikacji,których niestety jeszcze na Androida po prostu nie ma,a bez nich do "dzwonienia" wystarczy mi telefon.

Nie jestem gorliwym fanem jakiegoś sytemu-bo przede mną leżą 2 HTC-jeden z Androidem,drugi WM6.5. Oba maja wady i zalety.WM6.5-owszem muli i trochę trzeba się napracować na konfiguracją żeby hulał (sk tools).Ale na Androidzie niestety jeszcze długo nie odpalę kilku dla mnie ważnych programów...
  • Poziom 25  
    Zdecydowałem się na WM 6.5 i tym samym zakupię HTC HD2.
    Dzięki teriero za naświetlenie jak wygląda sprawa.